Sekce

Galerie

/gallery/twilight-so.jpg

Výsledky!

Podělte se o svůj příběh.

'Blesková' soutěž - tři Vaše nejoriginálnější příběhy budou odměněny naším úžasným sponzorem!

ŠŤASTNÍ VÝHERCI

Nakonec jsme se rozhodly nezařadit do hodnocení autorky (ty mají dost svých soutěží) a vybírat ze čtenářek. Kalendář Breaking Dawn dostanou:

Janeba – za všechny maminky, které TW šílenstvím nakazily své děti. A taky za to, že díky Twilight překonala počítačovou fobii. A za to, jak se s odstupem dozvěděla o existenci knih.

Hanka – ano, je to mňam!

Elanor(eth) – za zavedení tajné řeči, kterou žádný chlap nemůže pochopit.

Lentilka – za všechny chlapy, kteří donutili své přítelkyně koukat na Stmívání.

Katynka – školní družina může za tuhle minisoutěž.

Všem výherkyním gratulujeme!

A zároveň žádáme Hanku, Elanor a Katynku, aby na webovský mail (soutez(zavináč)stmivani-ff.cz) zaslaly svou adresu, kam jim má být výhra odeslána.

Obrovské poděkování patří našemu sponzorovi učebnicím Vaníček!

STMÍVÁNÍ A VY

Chtěla jsem sem dát úžasný video smečky z roku 2009, ale bohužel má Jay Leno archiv až od roku 2010, což je na pytel. Tak si aspoň zavzpomínáme... ;) Kdo by byl tehdy řekl, že to bude taková ždímačka prachů :D

A aby to tu trochu žilo, protože novinky nejspíš nebudou, zeptám se: Jak jste se k Twilight dostali vy?

Já třeba úplnou náhodou, protože jsem šla do kina na horor s upírama, jak Stmívání zařadili, takže jsem čekala krev, tesáky, mrtvoly bez barvy,... A vida, co se z toho nakonec vyklubalo :D

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

«   1 2 3 4 5 6 7   »

Ree

43)  Ree (02.01.2012 22:24)

No já nevím, ambro, aby si nezačali vymýšlet...

ambra

42)  ambra (02.01.2012 22:20)

U zatím posledního příspěvku jsem se tak krásně pobavila, až mě napadlo, že zmáčknu sponzora o tři drobnosti s TW tematikou a tři nejoriginálnější "opravdové příběhy" bychom mohli odměnit. Haló, adminky, šlo by to přihodit do perexu?;)

41)  Katynka (02.01.2012 22:00)

Přidám také svou cestu k Twilight. Já jsem teda o žádných upírech nevěděla. Za to jsem znala písničku Decode od Paramore a moc se mi líbila. Když jsem uviděla klip, naprosto mě ti dva lidi, co v ní vystupovali, uchvátili. Něčím mě dostali, něco mezi nimi tak jiskřilo, že jsem si říkala, že je to dost zvláštní klip. Vykládala jsem o tom mamce a ta mi řekla: "Ty neznáš Twilight, to teď frčí, děcka o ničem jiném v družině nevykládají." (maminka dělá ve školní družině jako hlavní vychovatelka a mě je dnes - jen tak pro pořádek 33 let) A pak mi zhruba nastínila o co jde, sama to ale neviděla, stačilo jí, že děcka o tom pořád básnila. Požádala jsem tehdy ještě přítele, ať mi to stáhne z netu a celá napnutá na to koukala hned ten večer a musela to vidět až do konce. A druhý den znova .... A od té doby patřím k těm, co hájí tento příběh a jsou jím okouzleni. A já jsem tomu moc ráda. Maminka sice trošku nadává, že jsem jak puberťák, ale když jí připomenu, kdo za to vlastně může, že mi vykládal o tom upířím světě - tak už mlčí.

40)  Elanoreth (02.01.2012 21:48)

Nemůžu si pomoc - musím to sem napsat : Fakt je nás tolik, které k tomu přivedly vlastní (či cizí, známých, příbuzných) děti ??? Hezké vědět, že na nás má ta mladší generace tak dobrý vliv !!!

39)  Leni (02.01.2012 21:39)

Já jsem Stmívání objevila nejdříve vlastně pro dceru. Bravo, které jsem pro ni zakoupila, jsem zběžně prolétla a narazila na mrňavý článek o Stmívání. Popis děje se mi zalíbil a tak jsem ji ho doporučila. Film už si našla sama a po asi pátém spuštění jsem se pídila, co že ji to na tom tak zaujalo. Takže jsem se po šesté dívala s ní. Hned potom jsme scháněly knihy a bylo vymalováno. Ještě nás to nepustilo a naopak jsme do toho zatáhly spousty dalších lidí.

julie

38)  julie (02.01.2012 21:14)

Dcera mě přinutila podívat se s ní na "film o upírech"... a
bylo vymalováno!

Kristiana

37)  Kristiana (02.01.2012 20:36)

Četla jsem pár povídek na netu a shodou náhod jsem zjistila, že jedna z nich je fanfiction na jakési Stmívání. Knížky mě naprosto dostaly a filmy mě nadchly. A víte co?! FF je na celé té mánii nejlepší, protože kdybych neměla své šílenství s kým sdílet, nebylo by to ono. :)

Linfe

36)  Linfe (02.01.2012 20:12)

Koupila jsem sestře k svátku první díl, zabalila, a protože jsem skleróza, tak místo abych jí ho doma vyndala z tašky a dala, putoval se mnou na hory. V té době jsem ještě neměla Kindle a na hory si vzala jen dvě své knížky. A když došly a byla nuda, rozbalila sem sestře dárek. A bylo vymalováno :-) do konce týdenního pobytu jsem si stáhla z netu zbylé tři a taky je přelouskala :-)

Pilly

35)  Pilly (02.01.2012 17:32)

Sestra raz prišla domov a doniesla film, nejaký Súmrak. Tak som si to s ňou pozrela ale vôbec ma to nechytilo. O nejaký ten čas ma prinútila ísť s ňou do kina na Nov. To ma zaujalo o trochu viac ale nie tak aby som bola nejaká veľká fanynka. Sestra si požičala knihu Usvit a pretože som bola zvedavá prečítala som si to. A začalo to. Prečítala som všetky knihy, videla všetky natočené filmy a stala sa šialenou fanynkou Twilight sagy.

Terry

34)  Terry (02.01.2012 16:43)

jedna moje kámoška ze školy jeden čas pořád zasněně vyprávěla o upíří sáze Stmívání o upíru Edwardovi a lidské dívce Belle, kteří se do sebe zamilují atd...Netušila jsem, co na tom vidí, ale chtěla jsem to zjistit.A tak, když jsem zjistila, že moje nejlepší kámoška má Twilight na DVD rozhodla jsem se ho s ní skouknout a beznadějně jsem se do toho zamilovala.Teď si skoro každý týden shlídnu aspoň jeden díl Twilight ságy.

Baru

33)  Baru (02.01.2012 15:42)

Mě ke stmívání přivedla žárlivost :D - můj brácha a jeho přítelkyně (21). Oba viděli první díl a říkali, jak je to úžasné. Já se na to sice podívala, ale nějak mě to nechytlo. Připadalo mi to takový bez života, prostě takový mrtvý. Oba dva se samozřejmě strašně tešili na New Moon a mně to hrozně vadilo a žárlila jsem, že všechno kolem toho znají a tak, ale zase jsem nechápala, co na tom vidí. No a protože já jsem taková, že všechno musím vědět, co se děje atd., tak jsem si půjčila dvd Nového měsíce a tadá! Už jsem trochu začínala chápat, co se jim na tom tak líbí. Samozřejmě jsem začala tak trochu šílet a bráchy přítelkyně mi půjčila knížky a řekla, že si to musím přečíst, jinak pořádně nepochopím to kouzlo příběhu a budu šílet zbytečeně. Na Zatmění jsem šla společně s nima do kina a od té doby jsem do toho blázen... tedy - nejdříve do Stmívání a pak postupně do Taylora, Alexe, ... jak říká naše učitelka na ájinu - postoupila jsem na vyšší level :D :D :D

Alrobell

32)  Alrobell (02.01.2012 15:24)

Jak jsem se dostala ke stmívání...

Seděly jsme s holkama v "cukrárně" a já si odskočila k baru pro "colu", když jsem se vrátila, vyprávěla moje kamarádka zaníceně o Edwardu Cullenovi... to už bylo filmové zpracování 1. dílu na světě... Když jsem se zeptala o kom, že to mele, zpražila mě a podotkla něco o tom, že já taková knihomolka a filmová fanynka to neznám, že bych se měla stydět... naštvala jsem se a koupila si ještě pár "zákusků" nějaká blbost z upíry, mě přeci nemůže rozházet, že?

No uplynul nějaký čas a já se nudila, tak jsem zadala stmívání do vyhledávače, najela jsem na e-book a četla a četla a četla... nekomunikovala jsem se světem, skoro jsem nejedla, jen jsem četla... po přečtení všech dílů (do té doby jsem se vyhýbala jakýmkoliv videům a všemu co s tím souviselo ) jsem si šla koupit DVD- prvního dílu - a koukala jednou, podruhé, potřetí ... a pak jsem našla ff stránky - taky jsem čučela, že něco takového je ... no a nakonec jsem se rozhodla psát ... prvně jinde, ale potom, tady, protože tady jsem doma... s vámi... a je mi tady fajn...

AnneCullen

31)  AnneCullen (02.01.2012 13:15)

Když začala twilight mánie, hodně jsem hrála Sims 2 a na různých bocích od sims vznikaly sims časopisy a Stmívání tam bylo jako film měsíce. Tak jsem ho stáhla :D Pak přišlo stažení knížek a neuvěřitelné čekání na narozeniny, abych je konečně měla v ruce

Bye

30)  Bye (02.01.2012 12:58)

Tak u mě proběhl jeden z klasických scénářů.
Když už jsem fakt nevěděla, co bych si z té videopůjčovny přinesla domů, padl mi zrak na ten "zaručený pubertální trhák". Přiznejme si to, příběh je to triviální a stokrát omletý. Ale! Naprosto mě uchvátilo zpracování. Hudba, atmosféra fimu - měla jsem pocit, že mi to forkský vlhko vlezlo až do spodního prádla. Film běžel asi třikrát po sobě (jo, to jsem ještě měla čas koukat na filmy...) Pak myslím hned přišly knihy, přečtené v rychlém sledu za sebou. Pak chvíli nic a jednoho dne v podstatě náhodné zabroušení na .eu. Tenkrát jsem vůbec netušila, že něco takového jako ff stránky existuje. Připadala jsem si jako v ráji! Skrz některé otřesné povídky jsem se šťastně proklikala k těm kvalitním a nakonec, když jsem sama pošetile začla psát, jsem se svezla s první vlnou uprchlíků sem. A od té doby tu žiju šťastně a doufám, že navěky.

kytka

29)  kytka (02.01.2012 12:49)

Já byla na návštěvě bratra a švagrové a na stolku leželo DVD Stmívání. Obrázek byl docela strašidelný, tak jsem se ptala, co je to za film. Švagrová řekla, že ho má půjčený a ještě ho neviděla. Prý nějaký horor. Horory já můžu. Půjčila, podívala, přiblble se usmívala a pak už to začalo. Další díl a shánění knih. Brouzdání po internetu, hledání všeho, co by mohlo být společné a pak ff a tak jsem tady. A jsem strašně ráda.

Kamci

28)  Kamci (02.01.2012 12:47)

no tak, mě stmívání pustily dcery, vlastně ho pouštěly sobě a já nakukovavala během vaření. Jenže mě to chytlo a musela jsem to zkouknout znovu - v klidu - a pak znovu a znovu... a pak jsem byla u ségry a ona měla od kamarádky půjčenou knihu. Poporosila jsem jí taky o půjčení...a to byl můj konec. Je ze mě regulerní závislák
Mělo to ale ještě jedno obrovské plus. Jako celoživotní knihomol, jsem vždycky chtěla, aby i moje děti četly. V dnešní době bohužel poněkud naivní přání. Obě dlouho odolávaly a já nakupovala knihy a vymýšlela, co by je mohlo chytit. Starší jsem nakonec utáhla na Harryho Pottrera, ale mladší odolávala dál. Dokud jí ta starší nevnutila Stmívání Tehdy už byly ve filmové podobě dva díly a oba se jí libili, tak se nechala překecat a začala číst, a zaplať pánbůh, už nepřestala

Natt

27)  Natt (02.01.2012 12:25)

Psal se rok 2008, začínal prosinec a byl pátek, což znamenalo odpoledku ve formě dvou hodin těláku. Šla jsem kolem holčičáku a zaslecha jsem rozhovor dvou spolužaček o mně. Že prý jsem příliš hlasitá a určitě se tak snažím předvádět... Byla jsem z toho docela smutná a celou dobu, co jsme s holkama čekaly převlečený před tělocvičnou jsem o tom přemejšlela, byla zticha a sem tam si poslechla, o čem ostatní mluví. A pak jsem zaslechla Aničku říkat něco v aj, ž čeho jsem tehdy vyrozumněla akorát tak řekni to a upír. Šlo o kousek scény v lese: say it - out loud... vampire. A jelikož já od malička zbožňovala upíry, zeptala jsem se Anči, o co jde. A když o její káošky nezajímalo, zavěsila se do mně a začala mi povídat o "tom nejúžasnějšim filmu, co vidělaaaaa!", musím přiznat, že z jejího popisu jsem pochopila jen, že jde o upíry a jmenuje se to Stmívání a hraje tam můj miláček - "Cedric Digory" .
A tak jsem doma uklidila kuchyň a obývám místo sestry, aby mi ten film našla online a nesekal se (tehdy jsem to neuměla ). A ona ho našla, sice v kino kvalitě, ale našla. A tak jsme koukaly u ní v posteli a bylo to poprvý, co jsme se u filmu nehádaly. Ještě ten večer našla ségra první tři díly v docu a pak někde i amatérský překlad Rozbřesku, kteý tady ještě nebyl. A já četla a četla celý víkend, až jsem byla u Zatmění a další víkend jsem to měla přečtený několikrát, každý díl jinak. A po čase a uklizení kuchyně a obýváku jsem si od ní vvysloužila i ten Rozbřesk... Pak jsem čekala na premiéru NM a Eclipse, tenhle listopad na půlnoční Rozbřesku.. a to šílenství se mě pořád nehodlá pustit! Nutno dodat, že jsem si díky Stmívku a dalším upírárnám vylepšila svojí anglinu snad o 1000%. ;)

Silvaren

26)  Silvaren (02.01.2012 11:57)

Tak u mě za to může manžel a dodneška si za to drbe hlavu.:D :D :D K předminulým Vánocům mi koupil knížku Stmívání a už to jelo.

dorianna

25)  dorianna (02.01.2012 11:41)

Hmm co tak na tohle říct? Jsem závislák na knížkách a tak nikdy neopomenu zabrousit do své oblíbené sekce v knihkupectví, a tak jsem tam narazila v r 2007 na Stmívání, shltla jsem ho na první zátah a pídila se po dalších dílech. Film jsem dlouho odkládala, neb vlastní fantazie zpravidla pracuje daleko lépe a tak jsem si svou představu nechtěla pokazit. Nakonec jsem film shlédla, ale pořád má moje fantazie navrch))) A Rob? To už je kapitola jiná, už od Prstenu )))

Mili

24)  Mili (02.01.2012 11:23)

Jak jinak než náhodou že:) byla jsem v kině na filmu, jestli si to dobře pamatuju, tak Probuzení tmy, a samozřejmě běžely ukázky na nové filmy a vzhledem k tomu že tenhle žánr mám ráda, tak mě musel Twilight zaujmout a od té doby mě ještě nepustil:D A samozřejmě od filmu byl krůček ke knížkám a od knížek na tyhle stránky:)

«   1 2 3 4 5 6 7   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek