Sekce

Galerie

/gallery/twilight-so.jpg

Výsledky!

Podělte se o svůj příběh.

'Blesková' soutěž - tři Vaše nejoriginálnější příběhy budou odměněny naším úžasným sponzorem!

ŠŤASTNÍ VÝHERCI

Nakonec jsme se rozhodly nezařadit do hodnocení autorky (ty mají dost svých soutěží) a vybírat ze čtenářek. Kalendář Breaking Dawn dostanou:

Janeba – za všechny maminky, které TW šílenstvím nakazily své děti. A taky za to, že díky Twilight překonala počítačovou fobii. A za to, jak se s odstupem dozvěděla o existenci knih.

Hanka – ano, je to mňam!

Elanor(eth) – za zavedení tajné řeči, kterou žádný chlap nemůže pochopit.

Lentilka – za všechny chlapy, kteří donutili své přítelkyně koukat na Stmívání.

Katynka – školní družina může za tuhle minisoutěž.

Všem výherkyním gratulujeme!

A zároveň žádáme Hanku, Elanor a Katynku, aby na webovský mail (soutez(zavináč)stmivani-ff.cz) zaslaly svou adresu, kam jim má být výhra odeslána.

Obrovské poděkování patří našemu sponzorovi učebnicím Vaníček!

STMÍVÁNÍ A VY

Chtěla jsem sem dát úžasný video smečky z roku 2009, ale bohužel má Jay Leno archiv až od roku 2010, což je na pytel. Tak si aspoň zavzpomínáme... ;) Kdo by byl tehdy řekl, že to bude taková ždímačka prachů :D

A aby to tu trochu žilo, protože novinky nejspíš nebudou, zeptám se: Jak jste se k Twilight dostali vy?

Já třeba úplnou náhodou, protože jsem šla do kina na horor s upírama, jak Stmívání zařadili, takže jsem čekala krev, tesáky, mrtvoly bez barvy,... A vida, co se z toho nakonec vyklubalo :D

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

«   1 2 3 4 5 6 7   »

Janeba

103)  Janeba (05.01.2012 18:24)

*fworks* *fworks* *fworks* *fworks*

Jsem naprosto v šoku!!!! A není tu ještě jiná Janeba, jako třeba je Bosorka1?????????
Já nevím, co říct!!!!! Snad jen MYLUJU VÁS a děkuju, že tu smím být DOMA!!!!!!!

Bye

102)  Bye (05.01.2012 17:22)

Taky gratuluju! A chválím za nápad. Myslím, že se díky němu mnoho neviditelných čtenářů odvážilo napsat svůj první komentář. Třeba jim to výdrží ;-)

lentilka

101)  lentilka (05.01.2012 16:44)

Já snad dám tomu mému chlapovi i pusu za to, že mě donutil se koukat. Moc moc děkuji a hlavně sponzorovi. Já tomu nemůžu uvěřit

kytka

100)  kytka (05.01.2012 16:38)

Gratulace veliká!!*fworks* *fworks* *fworks*

Nosska

99)  Nosska (05.01.2012 16:34)

Velká gratulace!!!

ambra

98)  ambra (05.01.2012 16:33)

Gratulace vítězkám a hlavně pošlete kontakt na sebe!

Nosska

97)  Nosska (04.01.2012 21:35)

Al, to si piš, že fru fru

Krystof

96)  Krystof (04.01.2012 19:59)

Stmívání...když začala tato éra, tak jsem vůbec nevěděl o co jde. Pak jsem zjistil že je to nějaký knížka pro holky o upírech a říkal jsem si bože to bude určitě nějaká kravina. Nakonec když byl v kinech 2 díl tak jsem si stáhl ten první a již v půlce jsem věděl že chci nejen knížky ale okamžitě do kina na tu dvojku. Nadchlo mě to, že Edward Belu miluje a zároveň ji chce zabít, ale tak to asi dostalo každého :).

95)  Edmonka (04.01.2012 19:59)

Můj příběh není nijak originální, ale alespoň můžu zavzpomínat na staré KRÁSNÉ časy. Asi rok jsem odolávala a poslouchala nadšené vzdechy mých pubertálních spolužaček na téma Stmívání. Všechny stále básnily o knížkách a mně to přišlo jako totální pitomost. Posléze zaútočil první díl na naše kina a já myslela, že se mi rozskočí hlava. Neměla jsem téhdy peníze, takže ani sebeobětování návštěvou tohoto institutu nebylo možné.
Pak ale přišel ten osudný den, který to zpečetil. Kalendář ukazoval 22. 12. 2008 - poslední den ve škole před Vánoci a já seděla v lavici vedle své praštěné - do Stmívání zblázněné spolužačky. Byla nám udělena volnost a po třídě se tvořily hloučky mých vrstevníků, ale já neměla náladu na nějaké tlachání. Můj zrak upoutala kniha na mé lavici. Řekla jsem si, že za zkoušku nic nedám.
Ponořila jsem se do vlastního světa a četla. Dostala jsem se přesně do 1. kapitoly ke větě "A právě tehdy, když jsem seděla v jídelně a snažila se bavit se sedmi zvědavými cizími lidmi, tehdy jsem je uviděla poprvé." Kniha mi byla vytržena z ruky a vyhlášen konec školního dne. V tu chvíli se ve mně všechno zlomilo. Toužila jsem vědět, jak to bude dál a byla strašně nedočkavá. Nikdo mi ji nechtěl půjčit a já začínala být zoufalá. Druhý den jsme se s rodiči vydali na cestu do Popradu u Vysokých Tater, kde bydlí má babička, abychom tam strávili vánoční svátky. Tak zdlouhavou cestu jsem ještě nezažila.
Po dlouhém prošení, citovém vydírání, brblání a protestování se mnou můj otec na Štědrý den sedl do auta a koupil mi v místním knihkupectví ten nejlepší dárek, jaký jsem kdy v životě dostala - všechny tři díly Stmívání! (A to jsem letos dostala auto. Ani to to nepředčí =D)
Dalších 48 hodin jsem nespala a užívala si nefalšovaný čtecí maraton. Věřím, že se o Vánocích rozdává láska a radost. Mnohdy můžeme najít i smysl svého života. Já se raduji už 3 krásné roky a doufám, že mě to nikdy neomrzí. Co může být úžasnějšího, než usínat s ideí o dokonalém světě, osudové lásce, a s čekáním na toho pravého?

eli771

94)  eli771 (04.01.2012 19:49)

Taky přidám svoji trošku do mlýna...
Na základce, v době kdy byla u nás vydaná jen první knížka, se u nás pořádala soutěž. Cílem bylo popsat svou oblíbenou knížku a nalákat ostatní, aby si ji přečtli. Ne, nepsala jsem o Stmívání. Po vybrání všech příspěvků bylo potřeba je projít. A tak jsme v rámci snad občanky hodnotili. Mě se pod ruku dostal článek - teď to přijde - o Stmívání. V té době jsem ale moc nečetla. Takže, přestože mě příběh upoutal, na knížku jsem nesáhla.
Jednoho krásného dne o dlouhou dobu poději jsem na plakátě našeho kina zahlédla, že dávají Stmívání. To byl zlomový okamžik. Do kina jsem ve skutečnosti šla kvůli knížce, kterou jsem četla až po něm. - Trošku ironie. A pak další knížky a další návštěvy kina... A fan fiction!!! Twilight se mi zažralo hluboko pod kůži a vždy to bude srdeční záležitost.
Až když jsem si včera pustila trailer, zjistila jsem, že ho vidím poprvé v životě. :D

matysekmj

93)  matysekmj (04.01.2012 19:48)

Nebudu to moc rozvádět,ale já se zrovna učila na moji opožděnou maturitu.Letos na jaře.Přišla chvíle kdy jsem potřebovyla na chvíli vypnout.Tak jsem si pustila telku a přepínala a v tom to přišlo.Ježiši to pitomý stmívání,no co když už to je puštěné tak se na to podívám... A byla jsem v pr... Hned jsem stahovala 2 a 3 díl.Co? 4 díl není,hrůza ,tak jsem četla online,2dny místo učení.Od té doby nejsem schopná normálně žít,nebo snad žiju až od té doby co jsem to objevila.V létě jsem našla vaše stránky a jsem ráda,že v tom nejsem sama Zato jsem moc ráda.

Cathlin

92)  Cathlin (04.01.2012 18:20)

Tak jo, tak já to taky zkusím trochu rozvést...
Kamarádka mi v létě u vína povídala: "Jo, hele, viděla jsem super film,... sakra, jak se to jmenuje... No to ti teď nepovím, ale hraje tam ten... no ten jeden herec, jak hrál taky v tom... vo tom kouzelníkovi... No to je jedno, jak se jmenuje... Ale on je takovej... no, zvláštní. Na to asi není slovo, je prostě zvláštní... Ale ten film! To musíš vidět! Je to sice o upírech, ale jestli ti to nevadí..." V tu chvíli já v duchu protočila oči ve stylu ´ajéje, to bude blbost´, ale ona pokračovala: "To nejsou takový jako ty upíři, co pijou jenom lidi, tyhle můžou pít i zvířata, třeba krávy a tak..." Já na ní hleděla víc a víc nedůvěřivě a čekala jsem, jestli z toho nakonec vůbec něco vyleze... Ale když potom pokračovala: "Ale tak on je upír a zamiluje se do ho lidský holky a to je na tom to krásný! On ji tak miluje, ale zároveń se k ní nemůže ani přiblížit, aby ji nezabil, takže to vlastně nemá řešení. Hele, to se ti bude určitě líbit..." V tu chvíli měla mou plnou pozornost. A Stmívání taky.
Do toho mi chodily pořád nějaké maily od dalších kamarádek s dotazy, jestli náhodou nevlastním čtvrtý díl Stmívání a jestli bych ho nepůjčila. Nečetla jsem to, pořád ještě se mi to v té době vyhýbalo, protože jsem se svými ustavičnými časovými problémy čekala na příležitost. Až mi to jednou nedalo a napsala jsem švagrové, která po mě také knížku chtěla, jestli by ty předchozí díly nemohla půjčit spíš ona mně.
Do dvou dnů jsem měla doma první tři knihy a další den jsem odjížděla na rodinnou dovolenou k moři do Itálie. Bylo to šílený. Manžel a dítě se koupalo v moři, já, těhotná v šestém měsíci, jsem ležela na lehátku, svírala Twilight a snažila se v mozku přepínat mezi Forks, které okupovalo mou hlavu, a italským mořem, které tvořilo v tu chvíli se přiznám naprosto nezajímavou realitu. Přepínala jsem se nedobrovolně a z pouhé nutnosti. A fakt to nešlo!!! Kolikrát mi trvalo několik dlouhých vteřin, než jsem svému dítěti odpověděla na nějaký nevinný dotaz typu: "A mami, půjdeš se taky se mnou koupat?"
Od té doby téhle dovolené říkám "U moře ve Forks"... Takže asi tak. :) :)
A děkuji těmhle stránkám za jejich existenci!!! Je mi tu moc fajn, cítím se tu takříkajíc mezi svými.

Simon

91)  Simon (04.01.2012 17:02)

No k Twilight sáze jsem se dostala trochu komplikovaněji.. byla jsem u jedné z kamarádek na narozeninách a ona při rozjeté zábavě pustila na zklidnění první díl, tedy Stmívání (nedávno byl teprve v kině), a chvíli jsme se všichni dívali, opravdu nás to zaujalo(tedy ty, kteří to ještě neznali, a především mě ). Moc dlouho se ale všichni nesoustředili a začali zase dělat kraviny .. já jsem se snažila mít ze zbytku filmu alespoň něco ale tak od půlky jsem nic moc neslyšela a kamarádka to vypla ještě před koncem, protože se na to nikdo nedíval(tedy kromě mě.. :) , kdyby tehdy věděli, jaký to bude fenomén *fworks* ). Po oslavě jsem šla domů, nějak na ten film zapomněla a jak běžel čas.. Twilight sága se mi znovu připomněla, až když byla v kině trojka(dobrý odskok, já vím ) znovu jsem sjela jedničku, pak dvojku a trojku.. a pak znovu, a znovu, a znovu.. stal se ze mě totální závislák a vůbec jsem nechápala, jak jsem na to mohla zapomenout a jen tak dál si žít, jako kdybych neviděla film z té nejlepší ságy vůbec .. a pak jsem si koupila knížky a znovu tomu propadla.. a pořád je mi strašně líto, že jsem na Stmívání po té oslavě zapomněla.. :/

90)  Alisnea (04.01.2012 16:25)

U mě to bylo kupodivu naprosto obyčejná návštěva knihovny, kde jsem hledala něco ke čtení :) a jelikož miluju fantasy, rozhodly jsme se s kamarádkou, že si to půjčíme. Nejdřív ona, protože já měla ještě něco rozečteného, ale to sem dohltla ještě ten den cestou k ní , tak jsem si na chvilku půjčila první díl
Asi na paté stránce mě to zaujalo a jen nerada jsem to pouštěla z ruky . A tak jsem okamžitě po příjezdu omů probrouzdla internet a stáhla se ebook.
No... jaksi sem se celý čtyři dny čtení nesoustředila ve škole, zasněně hleděla do dálky a díky abystinenčním příznakům vytrvale celé hodiny nervózně klepala nohou do země dokud jsem nedočetla i čtvrtý díl.
Při druhém čtení se abstinenční příznaky zmírnily

monikola

89)  monikola (04.01.2012 14:20)

U mňa nejaká originalita nehrozí. Bola som jednoducho chorá, strašne som sa nudila a ehm, no... veď viete sťahovala filmy... ale o tom protože to se předce nedelá! a tak som sa úplnou náhodou dostala k jednotke a pozerala som to asi tri krát za sebou a slintala, hihňala sa, plakala a pomedzi to poctivo smrkala, pila čajík a papala antibiotiká. Môj chlap dodnes tvrdí, že moja mánia je vedľajší efekt tých liekov, ale ja viem, že je to vo mne. Objavila som svoje dávno stratené detské ja, kroté miluje keď zlo bojuje s dobrom a ak je to boj v našom vnútry tak som z toho ešte viac paf
No ale aby som sa vrátila k téme, takže po niekoľko násobne opakovanom vzhliadnutí Súmraku som sa úplne zamilovala do Edwarda a okamžite, ako mi to môj zdravotný stav dovoľoval, som bežala do kníhkupectva po knižky. Ach to bola nádhera. milujem vôňu nových kníh a tieto voňali hádam ešte lepšie ;) a ako skvelo sa čítali.
Až po ich dočítaní som sa postila do ďalších dielov, pretože ja akosi vždy potrebujem poznať najskôr predlohu. tak som to mala i s Harrym...najskôr jednotka v kine a potom musela prísť na rad najskôr kniha až potom film.
No a tak prišiel čas kedy som mala všetko prečítané, jednotku, dvojku i trojku omrkanú snáď tisíc krát a vtedy.... vtedy som sa cítila akási opustená. Poznáte ten pocit, keď dočítate knihu a hoci sa všetko dobre skončilo, vy ste smutný, preože to je akoby vás vaši hrdinovia opustili, akoby ste prestali patriť do ich života a presne tak to bolo so mnou. ALE!!!! narazila som na úžasné čierne stránky a to vám poviem, to bola vlna, hotová tsunami...
Úplne ste ma zavalili, vašimi príbehmi, vašou fantáziou, vašou energiou a ja som sa do vás zamilovala

hmm keď teraz na to pozerám skôr som opisovala ako som sa dostala k vám, než ku Twilight ale v podstate vy ste môj osobný Twilight, tak dúfam, že mi to prejde

88)  Inoma (04.01.2012 13:23)

Já se Stmívání dost dlouhou dobu vyhýbala. Žila jsem pořád v tom, že se jedná o horor a já tyhle filmy fakt nemusím. Ale pak, na podzim v roce 2010, kdy jsme s manželem uložili malýho do postýlky, jsem podlehla nátlaku ze strany mýho manžílka. Prej: "Když jsi zvládla True Blood, tak tohle zvládneš určitě." A taky že jo. Ještě teď si pamatuju, jak při té scéně, kdy Bella prochází kolem ventilátoru, mi Tomáš řekl: "Bella má svý dny, proto si Eda zakryl nos. Cítí krev..." Nutno říct, že jsem mu to tehdy věřila (manžel knížky nečetl; to až teď, co mi dal celou sérii na Vánoce pod stromek).
Ještě ten večer jsme stáhli New Moon a Eclipse. Další týden jsem si z knihovny půjčila knížky a četla a četla a četla... Pak už nebylo co číst, tak jsem se vrhla na ff.
A to jsem si myslela, že mě už nic kromě Pokémonů ve třetí třídě takhle nenadchne Mýlila jsem se... Jo a ještě jednu věc si musím pochválit- manžel konečně ví, co mi má dávat k narozkám a k Ježíšku - na třiadvacetiny jsem dostala lístky na půlnoční premiéru BD

VerunkaEmily

87)  VerunkaEmily (04.01.2012 12:11)

Já jsem se ke Stmívání dostala přes kamarádku, která mi jednou řekla, ať jdu s ní do kina. No tak jsem šla. A protože ona v té době byla úplnej blázen do Stmívání, šly jsme na Nový měsíc. Já jsem vůbec netušila o čem to je, a tak mi půjčila knížku. Jenže byla ve slovenčtině a mě se to špatně četlo. Tak jsem poprosila mamku aby mi koupila první díl. Dostala jsem ho k svátku. A ne jen jeden, ale rovnou tři. Teď mám skoro všechny knížky, které o Stmívání vyšly. Chybí mi jen Ilustrovaný průvodce Stmíváním, a Nového Měsíce a bylo by to vše kompletní :D

Alrobell

86)  Alrobell (04.01.2012 09:47)

Twilly -

Twilly

85)  Twilly (04.01.2012 09:43)

Spíš ty sama, jsi legenda, drahoušku... v mým případě jsi byla taky jeden z důvodů, PROČ jsem se přesunula z eu-čka

Alrobell

84)  Alrobell (04.01.2012 09:36)

Twilly - no to koukám, teda hodně netušila jsem, že fru fru je tak legendární... fakticky!

«   1 2 3 4 5 6 7   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek

Eclipse still