Sekce

Galerie

/gallery/1415.jpg

Velká tisková konference.

Stephenie, Wyck, Melissa, Kristen, Rob, Taylor, Jackson, Peter, Nikki, Elizabeth, BooBoo a Julia.

Ve čtvrtek se konala velká tisková konference pro první část Breaking Dawn, kterou jsem vám přeložila.

Za všechny fotky vděčím Team-Twilight, za materiál k překladu Twilight Lexiconu.

STEPHENIE MEYER, WYCK GODFREY & MELISSA ROSENBERG

Stephenie v sobě pocítila částečné uzavření Twilight při poslední natáčecí noci, ale není si jistá, jak se bude cítit, až nastane opravdový konec.

Na svatbu byla trochu připravená díky tomu, že byla s Kristen na zkoušce svatebních šatů, ale i tak ji emočně zasáhla. Nechtěla být na kameře, ale Bill ji přemluvil. Když Kristen šla k oltáři, tak se na Stephenie chvíli koukala, bylo to jako opravdová svatba.

Přemýšlela o pokračování Twilight?

„Trochu. Lidi se mě na to pořád ptají. V mém počítači jsou nějaké kousky - kdo ví, někdy se chcete dostat do nového světa. Ale tyto postavy pro mě už vždycky budou žít."

Jednou Melissa zapomněla na toaletě v Baton Rouge scénář i všechny poznámky produkce.

Melissa a Stephenie nechtěly, aby byl natočen jen jeden díl Breaking Dawn, protože by se toho muselo hodně vynechat. Producent Wyck Godfrey si nejdříve myslel, že jeden film by byl lepší, ale poté změnil názor.

Robův herecký výkon byl podle Stephenie úžasný, všichni okolo brečeli.

Melissa se cítí být hostem ve světě Stephenie. Když je šťastná Stephenie, je šťastná i ona.

KRISTEN STEWART

Musela být pořád hodně soustředěná, protože někdy musela v jeden den být nejdřív člověk, pak být těhotná a nakonec i upírka. Tenhle systém jí ale připomínal, jak důležitá každá ta scéna byla a to jí dodávalo energii.

Jedinou společnou vlasností Belly a Sněhurky je, že mají obě vládnoucí instinkt. Jsou obě silné a musí si najít svoje místo.

Nebojí se, že by ji lidé zaškatulkovali. Filmy si vybírá podle toho, jestli jsou dobré, ne aby natočila něco jiného. Těší se, až si dá volno.

Nehubla, když měla hrát těhotnou Bellu, bylo to uděláno digitálně. Bála se, že se to lidem nebude líbit, ale není to poznat.

Příběh Twilight zná tak dobře, že text bylo to poslední, na co při natáčení myslela.

Neumí si představit celou Twilight zkušenost bez Roba a Taylora. Když Taylora chvíli nevidí, tak zalape po dechu a vytahuje telefon, aby mu zavolala. Všichni tři spolu vycházejí a to vše ulehčuje.

Je ráda, že některé fanoušky inspirovala k tomu, aby byli sami sebou.

Říká, že si oddávající na svatbě v BD ani nepamatoval text a říkal jejich pravá jména. (To spustilo debatu, jestli nejsou tedy oficiálně oddáni, ale NE, nejsou :-))

Na iPodu má Adele, podle Kristen je neuvěřitelná. Na place Sněhurky dokonce vymyslela kroky, se svou armádou za sebou.

Hraní těhotné Belly ji donutilo zamyslet se nad dětmi a nad bojováním za to, co chcete.

Cítila se být Bellou a tak by s ní nikdy nemohla nesouhlasit.

ROBERT PATTINSON

O Edwardově životním příběhu:

Ignoroval upírství a věk a viděl ho jako ustaraného teenagera, který objevuje, jak se spokojit sám se sebou, což je věc, kterou prochází hodně lidských mužů. 108 let se nesnášel. Bylo těžké hrát tuhle nenávist a zároveň milostný příběh. BD je ironicky Edwardovým nejšťastnějším filmem.

O Robově příběhu posledních pěti let:

Byla to pro něj komplikovaná a velmi rychlá jízda. Ještě se to nezpomalilo. Pořád ještě úplně neobjevil, kým je. Má větší chuť hrát než kdy dřív.

Na jeho iPodu jsou právě skupiny ze sedmdesátek, pianisté a... Katy Perry.

Nevěřil, že scéna porodu bude opravdu zfilmovaná. Bylo šílené do toho jít. Bylo neuvěřitelné být uvíznutý mezi vyzáblýma nohama figuríny, mít žervé po celém obličeji a nakonec vytáhnout třítýdenní dítě (smích).

Dokud nebude zveřejněná druhá část BD, tak nebude cítit, že je konec.

Menší indie snímky jsou skvělé, ale má rád i velké filmy.

Hudbu nahrává jen sám pro sebe. U filmu může neúspěch hodit na někoho jiného, u muziky jste to jen vy.

Pořád je ohromený tím, že otisknul své ruce a nohy na chodník slávy. Bylo mu ale trapně, protože si omylem stoupnul na otisk své ruky.

Kristen se na něj při předešlém rozhovoru naštvala, protože řekl, že ženich je na svatbě jenom rekvizita. Stojíte u oltáře a všichni se dívají na přicházející dívku v princeznovských šatech (smích).

TAYLOR LAUTNER

Stresuje ho, když se ho lidé ptají, co má v iPodu. Poslouchá hudbu od techna po hip hop. Nemůže odpovědět nic konkrétního.

Hrát dospělejšího Jacoba bylo zajímavé. V tomto filmu se stává mužem. Musí udělat hodně rozhodnutí a je rozpolcen mezi dvěma rodinami. Nezvládnul by to zahrát bez pomoci Billa Condona.

Milionkrát položil Stephenie otázku typu, „Jak vypadáš, když se otiskneš?"

Naštvalo tě, že Edward má sexy upíří nevěstu a na tebe zbylo dítě? (smích)

„Když jsem četl knížku, bál jsem se. Říkal jsem si, 'Počkat, celou dobu se snaží dostat Bellu a když ostrouhá, tak si vystačí s jejím dítětem?' Ale není to romantické otisknutí. V téhle fázi je to přátelství.

Na nic si nestěžuje, ani na nenošení oblečení v zimě. Je vděčný za to, co Twilight všem dal.

Hodně se sblížil s Edim Gethegim a pořád je s ním v kontaktu (i přesto, že už spolu několik let netočili a Taylor ho ve filmu zabil).

Neví, jaký projekt bude jeho dalším. Dá si malou pauzu a dožene spánek.

Jacob je podle něj velmi věrný a vytrvalý člověk. Má úžasné vlastnosti.

Nebojí se, že ho budou mít lidé zaškatulkovaného. Na jednu stranu si myslí, že to je kompliment, protože to znamená, že jste svoji práci udělali tak dobře, že vám lidé věřili vaši roli.

S Billem se nikdy necítil, že by musel namítnout, „Ne, tohle by Jacob neudělal." Diskutovali spolu, ale nikdy se nehádali.

Chápe Jacobovu vytrvalost ohledně Belly. Někdy vám je v životě řečeno "ne" a vy nemůžete jen říct "tak fajn". Někdy musíte být vytrvalí.

Poslední scéna byla tanec s Bellou na svatbě. Emoce umocnilo ještě to, že i Jacob si uvědomoval, že jeho snaha je nadobro zbytečná.

BILL CONDON

Co bylo největší výzvou, když přišel k natáčení dvou filmů v sérii?

Tyto knihy miluje tolik lidí, takže jsme jim hlavně museli zůstat věrni.

Jak těžká byla scéna porodu?

Chtěli jsme, aby byla jako v knize. Bylo lehčí povědět to z pohledu Belly. Stejně jako svatba: vidíte a cítíte to, co ona.

Jak hodně byl zapojený do výběru hudby?

Začalo to od prvního dne. Je to součást vyprávění příběhu. Jedna píseň byla důležitým momentem ve chvíli, kdy si Bella uvědomí, že je těhotná, kdy se zamiluje do svého dítěte.

O spolupráci s ostříleným castem a se Stephenie:

První dva týdny mluvil jen s Kristen, Robem, Taylorem a Stephenie o jejich názorech. Po rozhovoru s Robem přidal scénu, kdy má k sobě Edward odpor jako k monstru.

Stephenie Meyer byla neuvěřitelným zdrojem informací, stejně jako Twilight Lexicon.

Bill je dychtivý po reakcích fanoušků.

Kristen a Rob mají mezi sebou skvělou chemii.

Vancouver byl pro venkovní scény úžasný. Zabralou dlouhou dobu, než se našlo dostatečně prostorné a krásné místo pro dům Cullenových.

Na svatbě se objeví Irina a rozpoutá se bouře. Tady se muselo udělat několik změn (odlišností od předlohy), které jsou nutné, když se v předchozím díle něco opomene.

Breaking Dawn je částečně melodramatem. Přijal to a natočil to tak, než aby s tím bojoval. Je to klasický hollywoodský žánr, který je nedoceněný.

Bere BD jako jeden film, i když bylo divné, když Bella byla ráno upírka a odpoledne umírala.

Bill neví, jestli Stephenie napíše pokračování těchto knih. Na place ji herci otravovali, aby napsala ještě něco.

Někdy měli v místnosti 8 až 9 upírů, což bylo jednoduché v porovnání s dny, kdy jich tam bylo 27.

Poslední den natáčení ve Vancouveru - na konci dubna sněžilo, natáčel se tanec s Kristen, Taylorem a Robem. Všichni zůstali, aby se dívali a byli dojatí. Když Bill zařval 'střih', Kristen běžela do lesa za Jacobem a křičela: „Jacobe, udělala jsem chybu, vrať se!" Štáb i herci umírali smíchy.

JACKSON RATHBONE, PETER FACINELLI, NIKKI REED & ELIZABETH REASER

Co se naučili od svých postav:

Nikki: Nevadí, když se světu nelíbíte. Nejste odrazem toho, koho hrajete ve filmu.

Elizabeth: Trpělivosti.

Peter a Jackson: Že mládí je super!

Peter byl šťastný, že mohl zase na slunce. Na fotbalových zápasech své dcery se zahalený cítil jako terorista.

Jackson je rád, že může odložit čočky a paruky.

Všichni: Příští rok to bude smutnější. Zatím jim nedošlo, že je konec.

Ashley a Jackson údajně na svatbě dělají super swingový tanec. Jackson spolupracoval s choreografem. Byl nervózní, když s Ashley při tanci házel.

Nikki zjistila, že sláva neznamená úspěch. Naučila se upřednostňovat životní zážitky před kariérou.

Jackson právě založil vlastní produkční společnost.

Oblíbená scéna Nikki byla vystřihnuta: Není tam scéna s Fidem. Taylor v ní hodí Rosalie po hlavě psí misku. Říká, že byl Taylor úžasný, velmi oddaný. A že je skvělý, když má na sobě tričko.

Nikki natáčela nejdřív s gumovou panenkou a pak s umělou, líbilo se jí, když se pracovalo s opravdovými dětmi. Také byla ráda, že mohla ve filmu něco milovat a ne být naštvaná.

Peter a Elizabeth jako máma s tátou cítí, že Rob s Kristen zvládli svoji slávu dobře. Nezměnili se. Mají kolem sebe víc lidí, ale pořád jsou těmi, kým byli.

Jaké bylo mít na place Kristen jako upírku:

Elizabeth: Dostala ty nejhorší a nejbolestivější červené čočky.

Peter si vzal Carlislův prsten, Nikki nic, protože ví, že by ji chytli. Říká, že Kristen ukradla její kecky z prvního filmu a dala jí je.

Elizabeth: Reakce fanoušků jsou důležitější než reakce kritiků.

Peter: Nejpřísnějšími kritiky jsou fanoušci. Pokud se jim to líbí, udělali jsme naši práci dobře.

BOOBOO STEWART & JULIA JONES

BooBoo je jenom přezdívka, pravé jméno je Nils Allen Stewart Junior.

Julia říká, že být vlčí samicí ve filmu je těžké. Je obtížné cítit se ve smečce žensky. Jedinou výhodou je být v lesích, v divočině. Rovněž je těžké, že ostatní vlci vše slyší a že ve smečce nejsou další ženy, se kterými by držela pohromadě.

BooBoo reaguje: ale máš super tetování! Julia: Vidíte, o tom mluvím, je to víc cool pro chlapy.

BooBoo říká, že Taylor je pořád stejný - legrační kluk. Nikdy na ně ho nemusíte čekat, je profesionál.

Julia říká, že pracovat s Taylorem je potěšení, je velmi kolektivní. Bill Condon byl velmi otevřený jejich nápadům.

Co se naučili od svých postav:

BooBoo: Neřešit maličkosti, nesoudit lidi, být v pohodě.

Julia: Že jsme zodpovědní za směr našeho života a naší cesty. Pokud nejste šťastní, jste zodpovědní za změnu vašeho života.

Julia nazývá sebe samu multi-kulturní osobou a je pyšná na to, jak je domorodá kultura zobrazena. Říká, že Twilight udělal hodně pro původní Američany. Vehementně nesouhlasí s reportérem, který říká, že diváky zajímají jen původní, co jsou vlci.

Jak těžké bylo při hraní udržet rovnováhu mezi bolestí a hněvem?

Julia: Bylo vyčerpávající být pořád naštvaná. Cítila se osvobozeně, když se Leah rozhodla nechat to plavat. Je to životní lekce pro všechny.

BooBoo říká, že neměl žádné slovo v tom, jak bude jeho vlk vypadat. Byl by jinak obrovský a divoký.

Jejich schopnost zůstat soustředění a disciplinovaní při natáčení přisuzují bojovému umění a tanečnímu tréninku. Oba se místo kofeinu spoléhají na zeleninu a ovoce k udržení energie.

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

Janeba

18)  Janeba (08.11.2011 10:26)

Je škoda té scény s Fidem! Doufám, že alespoň dobře vyzní telefon Belly s prosbou o pomoc Rosalii!

17)  Alex (07.11.2011 21:26)

Škoda že nebude scéna s Fidem, ale snad bude pak v nějakých bonuse a bude se dát vyšťourat.

16)  Niký:) (06.11.2011 17:16)

Ťuťánci to jsou všichni do jednoho..Miluju je

Nothing

15)  Nothing (06.11.2011 12:05)

No nemiluj ich

Lenka326

14)  Lenka326 (06.11.2011 08:36)

Wow! Díky za překlad. Skvělé!!!

semiska

13)  semiska (06.11.2011 00:22)

Božské...

12)  AfroditaAliceCullen (05.11.2011 23:42)

Nemám slov, bylo to super!!! Díky AAC

kytka

11)  kytka (05.11.2011 23:38)

Ree

10)  Ree (05.11.2011 23:24)

Laduš, už jsem říkala, že tě miluju? Klobouk dolů. A díky

SarkaS

9)  SarkaS (05.11.2011 23:03)

panečku, to je něco. Díky ti

Nosska

8)  Nosska (05.11.2011 22:44)

Díky, díky, díky

eMuska

7)  eMuska (05.11.2011 22:42)

Aaaaaach...

Bye

6)  Bye (05.11.2011 22:28)

Váááááááááááááááááááááu, to je matroš!
Děkuju!!!

5)  Lada (05.11.2011 22:27)

Já děkuju za vaše děkuju ;)

Janeba

4)  Janeba (05.11.2011 22:22)

Klobouk dolu a obrovské klanění!!! Laděnko, naprosto skvělá práce, jsi jednička!!!!
Děkuji!!!

ambra

3)  ambra (05.11.2011 22:15)

Kim

2)  Kim (05.11.2011 22:06)

Je to skvělý. Děkuju

Astrid

1)  Astrid (05.11.2011 22:05)

Díky za všetko, za preklad krásny článok

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek