Sekce

Galerie

/gallery/bels1.jpg

Ako by sa popísala? 

Na čo sa toto leto nechala zlákať?

Kam by sa najradšej vybrala?

Ak aj Vás zaujíma, ako mohla naša nová
„obeť“ odpovedať na tieto a iné otázky a ak tiež túžite spoznať autorku, ktorá si Vás získa každou vetou - nech sa páči, Clea Vám určite veľmi rada venuje svoju pozornosť. :-)

1. Na začiatok, aby aj tí, čo s tebou nie sú v kontakte, zistili, aká si: Ako by si sa popísala? Čo všetko si ochotná na seba prezradiť?

Tak já začnu od tý druhý podotázky, protože je mnohem jednodušší. Já jsem schopná na sebe vykecat skoro úplně všechno :-) Takže na sebe jako ukázku klidně naprášim to, že mi je 25 a i přes to stále ještě studuju. Ale daňový poplatníci se nemusejí hnedka děsit – taky i pracuju. :-)
A teďka teda k tý první otázce - tohle je ta nejzákeřnější otázka ze všech (ano, už jsem si ty ostatní přečetla). Takže, jak bych se popsala? No, asi nejspíš nějakým pěkným černým a stříbrným fixem – tetování je příliš permanentní, na to jsem až moc nestálá osoba. A proč černým a stříbrným? Černá je tak nějak moje barva – je to směs všech barev, které ale zůstávají skryté, dokud se člověk nepodívá hodně zblízka anebo se nad tím nezamyslí. A stříbrná? Je to základ pro zrcadlo – odráží okolní svět. Akorát si nejsem jistá, co bych si na sebe chtěla nechat popsat :-). Pravděpodobně nějaké abstraktní tvary nebo možná nějakou kytku – třeba popínavou růži.
To tě ale asi moc nezajímá, že? :-) Předpokládám, že tě zajímaly přívlastky, který bych použila ve spojitosti se svojí osobou, co? Tak tady jenom tak pár, co mě zrovna napadá: zvědavá, melodramatická, chaotická, rozporuplná a nesmím zapomenout: Team Aro a Team Snape (BadBoys) :-)

2. Pociťuješ na sebe a svojom okolí, že sa prázdniny už končia? Užila si si leto?

Léto jsem si užila tak napůl. Vyřezávali (trhali prostě není dostatečně popisný) mi moudrák (druhý zatím v klidu čeká), o čemž jsem všechny pečlivě informovala – i o následném průběhu :-) Ale jinak bylo léto fajn – jakožto pracující člověk stále ještě rekonstuující byt jsem nebyla nikde v zahraničí na dovolený, ale přesto jsem si tohle léto užila.
A na sobě končící prázdniny pociťuju velice – narůstající nervozitou zavánějící hysterií podpořenou výkyvy nálad :-). Ano, do blázince patřím, je to ale jenom díky tomu, že jakožto doktorandka, musím odučit několik hodin týdně.

3. Čo tvoje ďalšie zážitky? Spravila si v posledných mesiacoch niečo, čo by si inokedy nikdy neurobila? Aká je tá najbláznivejšia vec, čo si vo svojom živote vykonala?

Zaručeně bych se nikdy nenechala zlákat na perníček, jako jsem tomu učinila tohle léto. A to i přes to, že mi byl nabízen pravou a nefalšovanou Bosorkou (ano, má opravdu ohnivé vlasy :-) ). Ale když do lákadel přidala i vanilkovou zmrzlinu s malinama, tak jsem už odmítnout nedokázala a vzala její chajdu útokem :-) (bohužel jsem nedostala přístup k základům, takže jsem nemohla zkontrolovat, zda tam je jedna kuří nožka nebo jich je víc – barák je podle mě moc velikej na jednu nožku).
A nejbláznivější věc, kterou jsem kdy udělala? Hmm… to je těžký, já nejsem dostatečně impulsivní člověk na krásný bláznivý věci. Snad jenom to, že jsem se jednoho večera nechala přemluvit k výletu Anglie a týden nato jsem tam už dřepěla mezi většinou cizích lidí v cizí zemi – počítá se to?

 

Jasne, že sa to počíta!

4. Prečítala si cez prázdniny nejaké knihy/videla filmy, ktoré by si nám mohla odporúčať? Čo ťa najviac strhlo a aký postoj máš ku kinám a knižniciam v dnešnej dobe?

Přečetla jsem si Dva meče, který se mi hrozně moc líbily a už se nemůžu dočkat, až vysomruju podpis – bude to moje úplně první knížka s podpisem autorky :-)
Aktuálně čtu knížku Jíst, meditovat, milovat. Jsem v půlce a hrozně moc se mi ta knížka líbí. Není psaná obvyklým stylem vyprávění jednotlivých událostí chronologicky. Autorka na začátku vysvětluje, jak tuhle knihu psala – je to soubor jednotlivých korálků a mě to tak opravdu přijde… Dohromady všechny ty korálky vytvářejí velice zajímavou mozaiku - podle mě, podle autorky samotné se jedná o buddhistické korálky. Podstatné na tom ale je, že dokáže krásně popsat svoje pocity a postřehy ze svého okolí. Viděla jsem i film s Julií Roberts, takže pro mě to byla jasná volba už od počátku :-)
Jinak, já knihy miluju. Buduju si vlastní knihovničku – už je hotová, ale ještě neosahuje všechny knihy, které bych si přála. Ano, čtečku knih bych si ráda pořídila taky, ale na cesty nebo na dovolenou. Na doma jedině knihy papírové :-)
A ohledně filmů by to bylo na dlouho :-). Stejně jako mám ráda knihy, tak mám ráda i filmy. Všechny možné žánry – snad až na horory. Hrozně se těším na Bídníky, kteří mají vyjít nějak v prosinci. Anne Heatheway je podle mě skvělá herečka.

 

Jedz modli sa a miluj poznám, je to naozaj skvelá kniha a Anne fandím už od dvanástich! No, nie tak dlho. :-D

5. Čo vlastná tvorba? Poctíš nás v blízkej budúcnosti nejakým projektom? Mňa osobne veľmi oslovila tvoja Ugly trilógia. Stále ma pri spomienke na ňu zamrazí.

Ugly trilogy je moje citovka. První díl jsem napsala během snad jedný hodiny (jinak to je obvykle pot a slzy). A nejdelší dobu jsem strávila s koncem, který měl být původně trochu jinačí. A strašně moc mě potěšily reakce, nečekala jsem, že to takhle zaujme. Takže mi to nedalo a prostě jsem pokračovala :-)
A ohledně budoucích projektů – mám několik restů, které bych ráda dodělala, ale v tuhle chvíli dopisuji třídílnou povídku. Ještě pro ní nemám oficiální název, pracovní je prozatím Sny. Už několik měsíců mám tuhle povídku v hlavě a vím, že dokud jí nedopíšu, tak mě bude strašit :-). Bohužel je její psaní poněkud komplikovaný – vím, co a jak chci napsat, ale když si k tomu sednu, tak to prostě nejde. Ale v tuhle konkrétní chvíli (22:25 27. 8. 2012) už mám dvě a půl kapitoly napsaný, takže mě čeká už jenom kousek a finální úpravy.
Twilly mě jaksi nakazila HP mánií, takže je možný, že až doženu resty tady, na stmívání, tak pak zaútočím i na Bez hranic a zamořím to i tam :-)

 

Tešíme sa! Fakt úprime! :-D

6. Ak by si mala vybrať jednu zo svojich poviedok do povinnej literatúry Stmivani-FF, ktorá by to bola? Prečo? Môžeš nám ju priblížiť? Z čoho si čerpala a ako veľmi sa osoby podobajú na samotnú autorku?

Do povinný literatury webu? :-D No, tak to je docela těžká otázka. Dlouho jsem nad tím uvažovala, která z mých povídek by toho byla nejvíce hodná. Která v sobě nese tu nejvíc moudrou myšlenku (Bos, utři si prosím ten poprskanej monitor). No, nakonec si myslím, že kdybych musela vybrat jednu jedinou povídku, tak že by to byl Neslušný návrh. Samozřejmě tou modrostí ukrytou mezi řádky je poselství, že dobrá židle je k nezaplacení.
Čerpám ze všeho kolem sebe. Filmy, knihy a především život. Ve většině mých povídek najdete fyzický kus mě samotné – ano, mám tu nemilou vlastnost, že se do určité míry ztotožním se svojí postavou. Takže jakmile se v nějakých mých povídkách objeví podivná fóbie, mánie nebo nějaké obsese, tak je to kus mě (nemusí se vždy přesně shodovat :-) ). Další velikou inspirací jsou často osoby vyskytující na fóru :-). Hlavně Bosorka, její fantazie a nápady mě neustále fascinují.

7. Je niečo, po čom tvoje srdiečko veľmi túži? Aké sú tvoje sny a plány do budúcnosti?

Mým snem je cestovat. Strašně bych si přála jednoho dne sebrat všechnu svoji odvahu (peníze, kočku a odpovídající zavazadlo – jedno!) a vyrazit třeba do Kanady na rok, dva. Nebo do Norska. Anglii mám hrozně ráda, ale tam jsem už byla, takže bych ráda zkusila nějakou jinou zem, ideálně s anglicky hovořícími obyvateli :-D
Plánů do budoucnosti se bojím. Už párkrát mi moje plány (úžasný, na hrozně moc let dopředu a propraconavý do nejmenších detailů – kam se hrabe „za rok dovolená u baltu, za dva roky první dítě“ :-) ) nevyšly a nenesla jsem to zrovna moc dobře, takže v tuhle chvíli můj plán do budoucna vypadá asi nějak takto: 1. Září – sraz FF TW. 2. Září – ráno se vzbudit a dát si dobrou snídani :-)

 

Dúfam, že necítiš nutkanie fyzicky mi ublížiť.

Ačkoliv tady není číslice, přesto je to otázka, takže si dovolím i tady odpovědět (a ano, přiznávám, že se už trochu vykecávám, ale nikdo Vás nenutí číst až sem – Bos, já tě fakt nutit nebudu :-D )
Ne, nemám potřebu ti nějak fyzicky (ani nijak jinak) ublížit :-). Sice to občas bolelo, jak jsem se nad několika otázkami musela zamyslet, ale protažení mozkových závitů mě snad nezanechá v trvale poznamenaném stavu.


Ďakujem Ti za odpovede!


Nemáš zač, jsem ráda, že sis vybrala zrovna mě :-)

 

>>>Clea<<<

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

Clea

13)  Clea (30.08.2012 12:45)

dobře, dobře teďka si nepamatuju jak se jmenuje ta značka, nějaká italská a příchuť tiramisu ale mezi top je taky stračatela, vanilka (s malinama, jak jinak ) a čokoláda

Bosorka

12)  Bosorka (30.08.2012 12:29)

TO teda zajímá!

Clea

11)  Clea (30.08.2012 12:28)

ále neke... teda nepovídej je mi naprosto jasný, že tě zmrzka nezajímá ty hračičko jedna

Bosorka

10)  Bosorka (30.08.2012 12:21)

No, já se sice ptala na tu zmrzlinu....:D

Clea

9)  Clea (30.08.2012 12:14)

Já vííím, Bos A myslím na to neustále, ale nějak to.. tento tamto... ale neboj, hračka bude
Na perník bych dorazila asi nějak mezi mečovym srazem a tw srazem
zlato, víš o tom, že ta reklama je pro tebe dobrá a tudíž bys mě neměla žalovat?? a když to prostě nejde, přece nebudu lhát

Bosorka

8)  Bosorka (30.08.2012 11:32)

Ha! Člověk jde trochu podpořit HDP nákupy do školy a tady se zpovídá. příště by to chtělo varování předem ;)
Tak, monitor jsem otřela...kecám - vůbec jsem nevyprskla a dočetala až do konce. A dokonce bez újmy na těle či duchu
A moje otázka - Tak která? Ty moc dobře víš, o čem mluvím!
A kdy zase dorazíš na perník?;)

PS: Žádné kuří nožky, solidní základy to tady má!
A přestaň mě zmiňovat nebo dostaneš pokutu za nevyžádanou reklamu :D

Clea

7)  Clea (30.08.2012 11:08)

A díky holky B)
SarkaS, já a muzika je těžký téma - nemám vyhraněný jeden styl ani jednu skupinu... poslouchám spoustu věcí, například Muse, Kabáty, Pink, Evanescence, ... a naopak? Nemám ráda country a dechovku a pak to jsou spíš jednotlivý skladby...
Vysněný chlap? Tyjo, ty máš ale těžký a zákeřný otázky Chytrej (s tím maj obvykle větší problém oni než já), vtipnej, sympatickej, sebevědomej a aby mu nevadilo, jaká jsem divná
Jedno přání?? skoro mám chuť napsat Ty vrahu! Tak jo, jedno přání je prostě málo, abych mohla vymyslet něco, s čím bych mohla bejt opravdu spokojená. Takže, pokud bych mohla mít abstraktní přání, tak potom bych si přála, aby se lidi začali chovat podle přísloví: Co nechceš, aby ostatní dělali tobě, nedělej ani ty jim. Ano, dá se to vyložit i tak, že by z toho byl hroznej bordel, ale v tomhle si dovolím být naivní a věřit, že by to vyšlo dobře
no a kdyby to muselo bejt něco konkrétního, hmatatelnýho, tak bych si přála cestu kolem světa

Lipi4

6)  Lipi4 (30.08.2012 11:05)

Ano, zapoměla jsi na Alberta

Clea

5)  Clea (30.08.2012 10:56)

Evelyn, moudrák je potvora... oba dolní mi ležej, takže to byl opravdu zážitek :p ještě jeden mě čeká, takže přesně vím, proč tě to děsí - a mě to děsí víc než jenom lehce
A k tvým otázkám - Ke psaní jsem se dostala před několika lety. Byla to ff na HP, naprosto mi tehdy učaroval. HP má na rozdíl od TW jednu věc, která mi tu chybí, a proto se k němu opět vracím – ta definitivnost války. Pak jsem si dala na pár let pauzu a teďka jsem se zase k tomu dostala a rovnou sem, na tenhle web
Jedním dechem jsem přečetla Dvě malá křídla a pak několik povídek od ambry. A moc ráda se vracím k povídkám od Bosorky, protože mě dokážou dobře naladit.
Ideálního hrdinu? Můj problém je v tom, že nejsem fanda „hrdinů“ – motá se kolem nich až moc uječenejch fanynek Proto mi vyhovuje Snape – je sice klaďas, ale ne ten veřejnej. A ano, Snape i Aro mají společnou jednu věc – jsou mocní . Dalším mým oblíbencem je Draco, ale spíš v ff než v originále, tam mi silně vadí jeho zbabělost. Takže moje ideální hlavní mužská postava? Mocný (ani ne tak ve smyslu finančním jako spíš moc – autorita/Aro), sarkastický/jízlivý (Snape), přitažlivý (Draco), … takže taková kombinace všech tří
Linfe, jsem z Liberce a studuju na TUL na mechatronice. Jo, u nás v kanclu jsem známá jako největší vrah studentů a pokaždé si říkám, jestli jsem byla taky tak blbá (to prostě jinak říct nejde)
Jo, už jsem si všimla, že tu byl nějaký takový název, ale pak jsem si všimla, že jste ho použili jako vlastní jméno ;)
Lipuš, blik blik :D ano, budu se schovávat ze všech sil. Buď přímo za foťákem nebo za někoho vedle
Naprosto jasnej čokoholik, gumový medvídci – teďka chvíli ne, kolega mi do detailu vyprávěl jak se vyráběl, takže potřebuju pár měsíců, abych to zapomněla
Pití – oblíbený: včera jsem měla luxusní zázvorovo-pomerančovej ledovej čaj, pomerančovej džus, čaje, kofola, na alko moc nejsem, nejčastěji piju pivo nebo nějaký míchaniny
Neoblíbený: kafe (bolí mě po něm břicho a jsem unavená ) a energy drinky
Barvy: žlutá, červená, černá a stříbrná
Plyšáků jsem měla hrozně moc, ale už mi zbyla jenom taková myš
A se zvířátkama to je u mě těžký – miluju kočky (jednu mám), teďka jsem zatížená na tygříky (v liberecký zoo jsou dvou měsíční bílý), pandy, lachtani, nosálové, pejsci, lvi, panterové, lemuři,… ne nutně v tomhle pořadí a určitě jsem nějaký velice oblíbený zapomněla

SarkaS

4)  SarkaS (30.08.2012 10:51)

Hezký rozhovor, opravdu
Tak já se taky zeptám, jestli můžu.
Jaká skupina je tvoje nej? A u čeho bys radši vyrvala rádio ze zdi?
Jaký je tvůj vysněný chlap?
A pokud bys potkala zlatou rybku s jedním přáním, co by to bylo?

Lipi4

3)  Lipi4 (30.08.2012 09:54)

Dobrá práce dámy .....

....... Tak na co se ještě zeptáme naší milé Clei????? ....
... Co ty a teta blik?? .. Lépe řečeno, budeš se schovávat za nejbližší obět před objektivem??
.... ...... .... A teď série klasických otázek..... Čokoholik?? Ano ne?? Gumový medvídci?? Nej. (oblíbený, neoblíbený) pití (alko, nealko), barvička, dovolená, plyšák, zviřátko???

Linfe

2)  Linfe (30.08.2012 09:45)

Ahoj, a mě by zajímalo, z jakého města jsi a kde a co děláš za doktorát. Já tam ty malý velký hajzlíky málem zabíjela a říkala jsem si: "Panebože, to jsem byla taky taková?" :-D.

P.S. Ahááá to si ty s tím pomalu stejným názvem povídky :-D

Evelyn

1)  Evelyn (30.08.2012 09:04)

Příjemný rozhovor, dámy
Cleo, vyřezávání moudkáku....br! Úspěšně tomu odolávám ty dva roky, co uběhly od doby, kdy mi můj moudrák zubařka prožerala na svět (měla jsem prý moc silnou dáseň) a představa, že mě to nakonec nemine, mě lehce děsí...
Moje (zcela originální ) otázky:
Co tě přivedlo k psaní? Začala jsi rovnou u ffka, nebo byla ta cestička delší?
Máš tu nějakou povídku, kterou jsi četla pověstným jedním dechem, nemohla se od ní odtrhnout a i po jejím dokončení se k ní opakovaně vracíš?
Psala jsi, že jsi spíš na BadBoys - jak bys tedy popsala svého ideálního hrdinu?
Díky

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek