Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/Kalam%C3%A1%C5%99%20pero.jpg

Do hlavy ne...

 

Za tento článek mě pravděpodobně čeká nějaký krutý trest. Ty, jejichž jméno si dovolím uvést níže, se nejspíše za pár dnů budou dohadovat, kteráže to měla nejrychlejšího nájemného vraha…

Ale hezky popořádku.

Blíží se premiéra závěrečného dílu Ságy a všechny to tu vnímáme jako určité uzavření něčeho. Možná jen příběhu jednoho fakt sladkého upíra a jedné trochu divné lidské dívky, ale mnohem spíš jako uzavření části našeho života, která nám zřejmě nikdy nezmizí z paměti, a rády se k ní budeme vracet.

Pro některé z nás byla tato etapa dokonce přelomová, protože z „pouhých“ nadaných žen na rodičovské udělala oficiální autorky či překladatelky.

Cítíme smutek, nostalgii a možná už i počínající lhostejnost. Přesto někde v koutku duše doufáme, že se vždy najde pár čtenářek, které sem zabloudí a opráší příběhy našich Edwardů, našich Bell a našich Jacobů. Že je nenechají v tichu zesnout…

A tím se – já vím, že poněkud uslzenou oklikou – dostávám k tomu, proč tento článeček vznikl.

Kromě dokončených povídek nám tu visí i celá řada restů. Příběhů, v nichž autorky rozehrály osudy svých hrdinů, a nechaly je neuzavřené, často useknuté v nejhorším možném okamžiku.

Chachá! Jistěže zrovna já jsem ta, co tu tunu másla na hlavě sotva vybalancovává. Ale nebojte se, chystám se ztrestat i sebe.

Takže jaký je návrh? Jaký je plán?

Připravila jsem první „nástřel“ seznamu povídek, které jsem četla nebo aspoň zaregistrovala (a chystala se je číst) a které určitě nejen já, ale i čtenářky touží vidět dopsané. Jak říkám – abych nebyla fouňa, sebe jsem zahrnula též. Pokud mi v komentářích necháte vlastní návrhy, budu vděčná, na druhou stranu bych jich v tomto prvním kole (ano, doufám, že budou další kola) nemělo být nějak přehnaně mnoho, protože by se tím celý systém zpomalil.

Takže jak by měl tenhle bič na autorky fungovat?

Jednoduše.

Prostě budou autorky přidávat v pořadí, jak jsou uvedeny v seznamu, další kapitolu své momentálně stávkující povídky. Nechci být krutá, ale pokud by vám sem, milé čtenářky, přibývaly dvě kapitoly oblíbených povídek týdně, určitě by vás to potěšilo.

Nebo ne?

Ha, tady máme druhou část plánu. Usnuly nám tu totiž nejen autorky, ale i čtenářky. Takže autorka bude ze seznamu vyjmuta (a tím i z povinnosti přidávat další kapitoly), pokud se jí do týdne po vydání neobjeví pod povídkou alespoň čtyři komentáře. Takže úspěch téhle akce závisí i na vás, milé čtenářky…

Zdá se vám to komplikované? Jukněte na seznam a pod ním uvedu příklad:

 

 

Grace – Můj milovaný mimoň, Pan Krásný a slečna Chytrá

Yasmini – Můj vnitřní boj

Alaska – Život s upírem

Astrid – Hranica pod vysočinou

ambra – Ten, kdo ti dá jméno, Návrat do zeleného ráje

Nebraska – Nechrochtej a spi, Za Mlhou

Ree – Hide your soul

Sfinga – Snění o Sfinze

Twilly – Mačacie zlato

Spinny – Nevděčná

Miamam – Ber nebo nech být

KalamityJane – Svatba snů

FriendToRain – Sleduj, takhle se to dělá, Ona je moje!

Evelyn – Šestý smysl

 

A jak na to? Prostě každý týden přidají kapitolu dvě autorky ze seznamu, hezky za sebou (takže příští týden Grace a Yasmini, další týden Alaska a Astrid atd. dokud nepřijde řada na všechny – pak se jede zase od začátku). Když si to spočítáte, není to žádné dramatické tempo, ale byla by tu aspoň jakási šance, že tu za pár měsíců budeme mít minimálně desítku dokončených povídek (a taky nám to tu trošku ožije).

Pokud to zatím nevyznělo dost jasně – ani s jednou z autorek jsem tenhle nápad nekonzultovala, takže jsem smířená s tím, že se mi dole pod článkem objeví sloupeček ostrých NE. Tajně ale doufám, že se tam také objeví pár přímluv od těch, kvůli nimž se celá tahle věc víc než dva roky právě tady děla…

A to je vše.

Uf…

Letím se schovat…

 

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

«   1 2 3 4 5   »

MisaBells

28)  MisaBells (31.10.2012 15:32)

Ambruš, utíkeeeeej honí tě vlk divokeeeej a to nepočítám upíry. hihi

Jalle

27)  Jalle (31.10.2012 15:31)

na Ber nebo nech být a Nechrochtej a spi by som čakala celé noci (keby som mohla) nápad je to veľmi dobrý, len či bude fungovať :( (začína to tu byť kruté)

Ree

26)  Ree (31.10.2012 15:18)

Milá ambro,

to, že Tě mám ráda neznamená, že nemůžeš dostat hammertime Což o to, nápad je to dobrý, takovou Misty bych si fáááááákt ráda dočetla, o Chrochtě ani nemluvě pig Ovšem své jméno tam vidím opravdu nerada. Krom toho by mě zajímalo, co ti na to řekla Nebraska vzhledem k tomu, že tam má za dva týdny tři povídky. Tvářila se alespoň trochu šťastně?
Takže když jsem tak četla pravidla, když si u té kapitoly zatrhnu, že článek není schválen, tudíž ho nikdo kromě adminek neuvidí, a nebudu mít čtyři komentáře, příští kapitolu už psát nemusím?
Ne, teď vážně, já to hodlám dopsat (doufám, že i Kača), ale vzhledem k tomu, že ani jedna není schopná přidávat svoje vlastní povídky na BH, tak to moc dobře nevidím. Každopádně se mi líbí tvůj optimismus. Drž se ho!

S láskou

Ree

GinaB

25)  GinaB (31.10.2012 14:59)

Bezva nápad. Jako čtenářka říkám velké ANO. Na seznamu je řada mých oblíbených povídek a ráda bych si je dočetla. A připojuji se k Marcelle, že tam chybí Ajjinka (prosím do hlavy ne..) ;) ;)

Mabel

24)  Mabel (31.10.2012 14:48)

Sice jsem taky jen čtenářkou, ale rozhodně chválím tenhle nápad, v seznamu jsou asi dvě povídky, které mám rozečtené, takže kdyby autorky napsaly pokračování, určitě bych komentovala. ;)

LadySadness

23)  LadySadness (31.10.2012 14:38)

ÁNO, ÁNO, ÁNO, samozrejme áno dokonca aj Pojď ke mně blíž by ma veľmi potešilo, ale nebudem neskromná a uspokojím sa s tým čo si navrhla, lebo je tu riziko, že autorky sa zdekujú a my sa nikdy nedozvieme, ako to vlastne dopadlo a ostane nám len zlý pocit

Ajvi

22)  Ajvi (31.10.2012 14:27)

tady jsem pouhou čtenářkou ... ale máš mé velké ano.. jsou tu povídky, které bych si opravdu moc ráda dočetla.. a nejen tyhle..ale jsem smířená, že některé si budu muset v hlavě domyslet už se moc těšíím :)

Marcelle

21)  Marcelle (31.10.2012 14:24)

Ambřičko, krásně jsi to vymyslela, jako čtenářka tě jen chválím Ale v seznamu mi chybí (ne prosím nebij mě) Ajjinka (ty taky ne)

20)   (31.10.2012 14:14)

Yasmínko - na tebe se těším obzvláště
Linfe s Hanetkou bych dala chvilkovou amnestii na EP
Astrid je stále v Rusku a drtí ji taloši,tak nevím,ale
a slibuji ,že kuknu i na ostatní - ale nevím nevím,muž mi říká,že jsem po tom čtení nějaká roztěkaná a frustrace si vybíjím na něm

19)   (31.10.2012 14:10)

ANO ANO ANO sice to autorkám nezávidím ( bičík bude hnědý kožený ? ),ale strašně moc si přeji,aby SE povídky dopsaly
hrdinně jsi se postavila do první linie - chválím odvahu a zmírám touhou po panu Krásném

tamias01

18)  tamias01 (31.10.2012 14:05)

jsem pro doufám, že se dočkám pokračování pár z povídek, co čtu i já. :)
Hlavně bych se těšila na vnitřní boj.

kytka

17)  kytka (31.10.2012 14:05)

S počítačem jsem už zase (doufám) kamarád, tak souhlasím. A bít tě Maruško nebudu.

Linfe

16)  Linfe (31.10.2012 13:58)

A. jenom to prosím neber nějak zle, ale já se chci vážně věnovat překladu a pokud něco budu plodit, tak to bude Ugly pro děti. Na to mám vážně chuť...tak se uvidíme třeba alespoň na BH.

ambra

15)  ambra (31.10.2012 13:56)

Lipi, maimam je až ke konci, takže by měla ještě pár týdnů volno, a z vlastní zkušenosti vím, že v téhle době je víc času, než když se potomek postaví na nožky;) .
Hani, spoléhám na ten tlak. Jako že už se to blíží, už jsi v pořadí. Prostě když úča ve škole zavelí, tak ze sebe člověk nakonec něco vypotí;) .
Linfe, ok.

Yasmini

14)  Yasmini (31.10.2012 13:56)

Ano já souhlasím, časový plán je super, alespoň mě něco dokope, někdy to prostě potřebuju :D:D (nebo to potřebuje můza...).
Každopádně jsem pro.
Y.

Linfe

13)  Linfe (31.10.2012 13:52)

Ambro, říkám na rovinu, se mnou vážně nepočítej......

Hanetka

12)  Hanetka (31.10.2012 13:51)

Uff, to jsem si oddechla, že to nejsem já... Jako zní to krásně, ale když to nejde, tak jak se dokopat? Když z klávesnice lezou jen bláboly, které autorka s uzarděním maže a zoufale svolává Múzy, které jsou nejspíš na tahu u nějakých šťastnějších osob...

Lipi4

11)  Lipi4 (31.10.2012 13:46)

Linfe, zrovna od tebe bych si chtěla dočíst Jméno, ale je mi naprosto jasné, že to bude nějaký pátek ještě trvat

Naprosto jako čtenářka souhlasím ..... Jen nevím jestli se dotoho hned zapojí Miamam, kterou aktuálně zaměstnává na plnej úvazek několikatýdenní Tobík

ambra

10)  ambra (31.10.2012 13:45)

Šári, vím o ní, ale nechtěla jsem Twilly přivodit kolaps . Linfe, Ty se moc nesměj, dlouho jsem se rozhodovalaB) a pokud někdo vypadne, jsi první v pořadí .

Linfe

9)  Linfe (31.10.2012 13:40)

Tak jsem se upřímně zasmála, souhlasila a zhluboka si oddechla :-D No, nezávidím Vám to....ale věřím, že je to skvělý nápad.

«   1 2 3 4 5   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek