Sekce

Galerie

/gallery/být dobrou upírkou.png

Anna je přesvědčená, že byla špatným člověkem. Teď už svou lidskou minulost nespraví, proto chce být dobrou upírkou. Jenže jak? Která z cest je správná?

Možná je opravdu šílená.

Možná by se měla nechat léčit, jak tvrdila její teta.

Možná měli pravdu, když ji nazývali zvrhlou, arogantní a krutou.

Vždycky vše dělala přesně naopak, než se po ní vyžadovalo. Nezáleželo na jejím názoru, prostě udělala opak, aby se odlišila a ukázala, že ona nikoho poslouchat nebude. Chovala se jako malé rozmazlené děcko a přitom je pár let dospělá. Zpackala to. Pořádně. Teď už to ví. Jenže je pozdě.

 

Stála uprostřed pokoje a smála se. V jejím smíchu nebylo nic veselého. Naopak. Byla vzteky bez sebe.  Třesoucí se květináče na oknech její stav jen potvrzovaly. Vždy když byla rozrušená, klepaly se, až z nich vypadávala hlína. Dnešek nebyl výjimkou.

Společná večeře začala úplně nevinně, nikdo nečekal, že se zvrtne. Původně šlo jen o legraci. O hru. O postrašení uřvaného bratříčka. Bratrovy slzné kanálky se zdály bezedné a jeho neustálý křik a pláč už ji unavovali, rozčilovali.

Jen na něj zamířila a pronesla: „Jestli nepřestaneš brečet, střelím.“ Šlo o její způsob žertování. Nikdy by mu doopravdy neublížila. Ovšem rodiče nikdy její humor nechápali, což vedlo k mnoha konfliktům. Jako teď.

Poučovali ji, kárali a křičeli na ni. Naštvala se. Ne. Rozzuřila k nepříčetnosti. S napřaženýma rukama před sebou, svírajíc starý revolver, ječela, smála se, brečela a nadávala.

Nemělo se nic stát. Čekala, že se vykřičí a několik příštích dní s rodiči nepromluví ani slovo.

Bohužel se mýlila…


Probíhala ztemnělými a opuštěnými uličkami města. Nezáleželo jí na cíli. Šlo jí jen o získání, co největší vzdálenosti od místa, kterému ještě před pár minutami nebo hodinami, říkala domov. Nevěděla, kolik času od toho incidentu uplynulo ani kde se teď nachází. Chtěla jen pryč. Zmizet z povrhu. Rozplynout se. Umřít. Nemuset myslet. Cokoliv.

Hlavně aby se jí přestala vybavovat krev. Ta spousta krve.

Zatřepala hlavou, aby nepříjemnou představu a dotěrné vzpomínky zahnala. Do obličeje se jí dostaly vlasy a chvíli ji znemožnily vidět před sebe. Nezpomalila a zakopla, ale povedlo se jí chytit balanc a nespadnout.

Odhrnula si hřívu černých vlasů z výhledu a zabočila do vedlejší uličky. Do něčeho tvrdého, spíše někoho, narazila. Tentokrát se jí udržet na nohou nepovedlo a zřítila se na zem.

„Au,“ zaskučela. Jednou rukou si třela pohmožděná žebra a druhou naražený zadek. „Ten člověk je jako z kamene,“ proběhlo jí hlavou.

„V pořádku?“ zeptal se tiše. Přikývla a přijala nabízenou ruku. Jediným bleskovým pohybem ji vytáhl na nohy a přirazil ke zdi.

„Lákavě voníš,“ zašeptal jí u ucha a odhrnul vlasy, čímž odhalil krk. Velmi dobře si uvědomovala, že ať narazila na kohokoliv, byl nebezpečný. Pekelně nebezpečný. Přesto se nebála, spíš se těšila na vše, co jí může udělat, jak ji potrestá za spáchané hříchy.

Usmála se a jeho ten nepatrný pohyb rtů zarazil. Jeho oběti se neusmívaly Nikdy. Řvaly o pomoc, prosily o slitování, brečely strachy, ale nesmály se.

Nedošlo jí, že její smrt přišla? Copak se nebojí umřít?

Odklonil se od její šíje a zadíval se jí hluboko do hnědých očí. Ne, zorničky neměla rozšířené vlivem strachu ani náhodou. Nic nechápal. Dál na ni upíral rudý pohled a ona nereagovala, jak by měla.

Až po čase pootevřela rty a požádala ho o něco, co nečekal. „Zabij mě, prosím. Jsem špatný člověk.“

Ztuhl. Byla zvláštní.

„Možná je šílená,“ pomyslel si.

 

 

Kristiana

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

10)  Vampire (12.04.2012 20:56)

Je to slozity byt drsna ale je to dobry strasit male deti ze jo???Kdyz mate cerny Make-up tak je to dost drsny no vlastne je to skvely,libi se vam taky cerna a fialova barva tak jste ti spravni Upiri nebo Vampiri.Ale kdyz se chcete stat Vampirem nebo Upirem musite se napit Upiriho krve ale nemusite muzete jenom predstirat ze jste Upiri nebo hrat na drnou divku.Jestly si semnou chcete promluvit o Vampirovoi nebo o Upirovi tak zavolejte na cislo 722255513 a bydlim ve zline a muzete mi zavolat kdykoliv,ale nemuzete byt křteni protoze Upiri a Vampiri nejsou křteni museji byt drsny a niceho se neboji sni tmy ani divokych zvirat.Tak zdarec a zavolejte mi jasny!!!Ale ja mam 11let tak ze muzete vsichni.A bydlim ve zline jo.ZAVOLEJTE!!!

Elfik

9)  Elfik (20.07.2011 18:25)

musím ti to taky pochválit a taky se omluvit, že jsem na opravu neměla víc času, určitě bych byla pečlivější
ale stejně

Anna43474

8)  Anna43474 (19.07.2011 13:58)

Další Anna Kde je všeci furt berete???
Jinak je to moc zajímavý nápad, určitě budu netrpělivě vyhlížet pokračování ;)
Jen bych Tě požádala (prosím, prosím, prosííím ) ať je to příště trošililinku delší a... pak ty chyby, samozřejmě
TKSATVO

7)  BJaneVolturi (18.07.2011 13:43)

Kristiana

6)  Kristiana (17.07.2011 13:00)

HMR, první pravidlo jsem porušila. Je na Anně jestli bude dobrou nebo dobrou upírkou .
Jenny, díky. Byla jsem lína, znovu si to číst a opravovat a doufala, že v tom žádné chybky nemám - příště už si to nedovolím. Něco jsem opravila a na zbytek mrknu až se večer vrátím z práce. ;)
UV, ada1987 a Nigt Mist, děkuju

5)  Night Mist (17.07.2011 12:44)

Na rozjezd je to pěkné :)

4)   (17.07.2011 11:53)

Je to úžasný nápad, dokonce mi to přijde i skvěle stylisticky zpracované, ale v příjemném čtení mě rušily ty pravopisné chyby. Prosím, prosím, dávej si na ně příště větší pozor, já jsem člověk na to celkem háklivý (žel mně)
Ale jinak opravdu pěkné, Anna je zvláštní osůbka, se kterou bych si sice v reálném světě nerozuměla, ale jejíž osobnost je pro mě opravdu velice zajímavá

3)  ada1987 (17.07.2011 11:51)

súhlasim HMR!

HMR

2)  HMR (17.07.2011 10:44)

První pravidlo zní: šílené nepřeměňovat! Mimochodem - být dobrou upírkou - dobrou nebo dobrou???

1)  UV (17.07.2011 09:52)

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek