Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/Bub%C3%A1k.jpg

Bella Swanová a Edward Cullen. Hlavní hvězdy dvou konkurenčních reklamních agentur. Než ale dojde na skutečný souboj, Edward opustí tento svět. Jak se ale ukáže, jeho odchod se tak úplně nepovedl...

Nenávist až za hrob zní vážně divně. Skoro se nabízí ta opačná varianta, jenže...

Já vím, samé jenže, samé ale. Co byste taky čekali od mrtvoly?

Je vám doufám jasné, že sranda definitivně skončila ;)

 

„Druhé místo a cenu časopisu Nový marketing získává…“

Najali profesionálního konferenciéra. A ten blb si očividně užíval pozornost, kterou na sebe tímhle trapným zdržováním poutal. Celý večer jsem dokázala předstírat uvolněný výraz. Ale posledních deset minut jsem nemohla vytáhnout ruce zpod stolu, tak soustředěně jsem držela pěsti Edwardu Cullenovi. Ze srdce jsem mu přála páté místo, pak čtvrté a třetí. Ale ten ulízaný frajer na pódiu ignoroval mé modlitby, i když jsem kromě vúdú zaříkávání zkusila hlavní slogany všech největších náboženství.

A tak jsme se nějakým nedopatřením dostali až k místu druhému.

„Tak kdopak se dnes zastaví těsně před vrcholem? Kdo bude oslavovat se smíšenými pocity poraženého vítěze?“ Zalitovala jsem, že si žádná firma nezadá reklamu na idiocii. On by byl dokonalý prototyp. Trápí-li tě splín a slota, kup si svého idiota.

„Druhé místo a cenu časopisu Nový marketing získává… Isabella Swanová!“

Sálem se rozezněl ohlušující potlesk, dupání a nadšené hvízdání. Vstala jsem jako v mrákotách, a jak jsem kráčela k pódiu, jasně jsem vnímala, že nejvíc povykuje Cullenův stůl. Samozřejmě. Protože teď už bylo všem jasné, kdo získá první místo.

A s ním i zakázku na letošní kampaň pro Pepsi.

Nechtěla jsem Esme zkazit radost, a tak jsem vydržela ještě celou následující hodinu předstírat, že s ostatními oslavuju. I když náš stůl spíš zapíjel žal. Fresh M se v posledních letech mimořádně dařilo, ale kampaň pro Pepsi měla být zlomovým bodem. Jejich lidi se rozhodovali mezi Esmeinou Fresh M a Cullenovic monstrózní The First Marketing. Ve skutečnosti to ale byl boj mezi mnou a Edwardem Cullenem. My byli hvězdy, které své firmy držely na špičce. Problém je v tom, že na špičce je vždycky poněkud těsno. Rvali jsme se o nejlepší zakázky a musím říct, že i když Fresh je oproti The First zajda, dýchali jsme jim za krk.

Lidi z Pepsi byli skvělí. Poslechli si můj i Cullenův koncept a prohlásili, že jsou oba tak dobré, že rozhodnutí nechají na osudu. Kdo vyhraje letošní cenu za nejlepší kampaň, ten dostane jejich zakázku.

Takže jsem právě přišla o šanci dostat se definitivně mezi elitu. Na špici. Dalších deset let k ní budu jen vzhlížet. Možná si na ni občas sáhnu, ale to bude tak všechno.

Esme se snažila ze všech sil, abych to tak nebrala. Je fajn mít přívětivou šéfovou. Jenže v tomhle oboru musíte mít ostřejší lokty. Esme byla příliš hodná. Spokojená s tím, že máme vrchol na dohled. Já doslova trpěla.

Samozřejmě jsem ho musela potkat u toalet.

Dělal, že umí kouřit doutník, který žmoulal mezi prsty, a culil se na mě tím svým pokřiveným úsměvem. Chceš-li ztrapnit Cullena, nabídni mu Havana.

„Gratuluju,“ vydolovala jsem svůj zřejmě poslední úsměv v životě a doufala, že jsem si tímhle ponížením zajistila bezproblémový odchod. Jako bych nevěděla, že to nemůžu mít tak jednoduché.

„Díky, Swanová. Od tebe si toho vážně cením. Vlastně jsi jediný člověk tady, od kterýho jsem tohle potřeboval slyšet. Ty jediná máš právo říct Edwarde, jsi nejlepší.“ Potáhnul z doutníku a lehce zezelenal. Daň za to, že se přede mnou nerozkašlal.

„Neřekla jsem, že jsi nejlepší. Jen jsem ti pogratulovala,“ opravila jsem ho ledově. Milé úsměvy definitivně došly.

„Ale to je totéž, ne? Ty jsi přece známá svou upřímností. Negratulovala bys mi, kdyby sis nemyslela, že jsem vyhrál oprávněně.“ Asi půl vteřiny to vypadalo, že si znovu potáhne, ale nakonec si to rozmyslel.

Unaveně jsem si povzdechla. Možná kdybych toho vypila tolik, co on, byla by pro mě tahle debata snazší.

„Dobře, Edwarde. Beru to zpět. Negratuluju ti. Není to správné, protože nejlepší kampaň jsem měla já. Ty jsi vyhrál jen proto, že v porotě sedí víc ženských, který jsou na větvi z tvého děsně milého obličeje nebo sexy zadku nebo co já vím z čeho. Podle mě využít v kampani na sportovní boty mimina byla nejtrapnější možná podbízivost, ale chápu, že nějak to své stádo lemplů zaplatit musíš.“ Oddechla jsem si. Konečně ze mě spadla aspoň část té totální frustrace. Zbýval vztek, lítost a beznaděj, ale s těma se už nějak poperu.

„Myslíš si, že mám sexy zadek?“ usmál se. Asi si myslel, že svůdně. Zubní pasta nespraví, když máš mozek děravý.

„Cože?“ Vážně jsem mu tak pitomě nahrála na smeč? Vážně si z toho, co jsem mu řekla, vybral zrovna tohle?

„Ano, myslím,“ odpověděla jsem mu smrtelně vážně. „Věřím totiž na rovnováhu ve vesmíru. Když se někomu nedostává tady,“ poklepala jsem si na čelo, „většinou dojde k nějaké kompenzaci. Ve fyzické oblasti,“ upřesnila jsem. Vypadal poněkud vykuleně, takže mi připadalo správné dovysvětlit mu tuhle svou teorii. „Podívej se třeba na Jessicu.“ Jessica byla jeho osobní asistentka a bylo veřejným tajemstvím, že Cullenovi asistuje úplně se vším. „Vážně si myslíš, že své košíčky velikosti FF dostala v jednom balení s IQ  sto čtyřicet pět? Já bych na to nesázela,“ zavrtěla jsem rozvážně hlavou.

Zamračil se. Z obličeje mu konečně spadla ta rozjařená maska.

„Copak se nikdy nedokážeme bavit jako dva dospělí lidi? Nemůžeš mi to prostě přát?“

„Jistěže můžu, Edwarde. Ale já mám zřejmě nějakou fyzickou kompenzaci za nedostatek přejícnosti. Snad bys nechtěl, abych vypadala jako úplná příšera.“ Pak jsem se prostě otočila a zamířila zpátky do sálu, abych se rozloučila s Esme a ostatními a vypadla domů, kde se v klidu opiju a vybrečím.

„Já bych ti to přál, Swanová!“ uslyšela jsem ještě jeho hlas, po kterém následoval prudký záchvat kašle. Zřejmě zase zapomněl, že doutníky se nešlukujou.

 

 

ooo

 

 

Ráno bylo krušné. Což jsem předpokládala. Což na jeho krušnosti nic neměnilo. Všechno změnil až telefonát od Esme.

Když to řekla, musela jsem se opřít o stěnu. Aniž bych si to uvědomovala, sjela jsem po ní pomalu dolů. Teprve když jsem si koleny drcla do brady, dokázala jsem zareagovat.

„Řekli to přesně takhle?“

„Jo,“ vzlykla. Najednou mi nevadilo, že není dost tvrdá. Aspoň teď se to hodilo. Aspoň někdo dokázal brečet. Moje oči zůstaly suché, i když… Jestli jsem si ještě před minutou myslela, že je mi mizerně, teď to teprve stálo za to.

„Byla to nehoda,“ pokračovala zlomeným hlasem. „Prý řídila ta jeho asistentka.“

„Jessica,“ napověděla jsem jí automaticky. Můj hlas zněl podivně cize.

„Jo, Jessica. Byla opilá. Sjela z mostu. Ten nadjezd na Čtyřiašedesáté. Už tam bylo pár smrťáků. Ona má jen pár zlomenin a otřes mozku. Zachránily ji ty její…“

„Hm? Cože?“

„Prsa. Umělý prsa.“ Esme se červenala i přes telefon. „Sice praskly, ale díky nim přežila. Ale Edward…“

„Žádná fyzická kompenzace,“ řekla jsem tiše.

„Cože?“ Teď zase Esme nechápala, o čem mluvím.

„To nic, jsem trochu v šoku.“ A vůbec nevím, co na to říct. Ani nedokážu popsat, jak se  cítím. Jak bych se měla cítit?

Na tuhle otázku mi hned další den odpověděli lidi z Pepsi.

„Jistě, je to tragédie, slečno Swanová, ale naše kampaň nepočká. Nechtěli jsme The First Marketing, chtěli jsme Edwarda Cullena. A Edward Cullen je mrtvý, bohužel. A my teď chceme vás.“

Vzala jsem si dvacet čtyři hodin na rozmyšlenou.

Celou noc jsem nespala. Aspoň jsem si to myslela. Ale na chvíli jsem pravděpodobně musela usnout, protože se mi zdálo o Edwardovi. Měl na sobě stejné kvádro, jako když jsme se viděli naposledy. Nic neříkal, prostě jen koukal.

Nevěřím na znamení ani na podobné sračky. Přesto… Esme mě zřejmě nakazila tou děsivou chorobou, jejíž přesný název si nepamatuju, ale určitě nějak souvisel se slovem etika nebo morálka nebo něco ještě horšího.

Řekla jsem jim ne.

Lidem z Pepsi i své budoucnosti. Musela jsem zešílet. Rozhodně.

Další den navrhli řešení. Udělám tu kampaň a udělám ji pro The First Marketing. Pro firmu Carlislea Cullena. Pro Edwardovu firmu. Můžu dál zůstat zaměstnanec Fresh M, nezachovám se jako úplná mrcha, a přitom udělám ten rozhodující krok ve své kariéře.

Vůbec mě nepřekvapilo, že Esme je nadšením bez sebe.

Totálně mě šokovalo, že s tím Carlisle Cullen souhlasí.

 

Další probdělá noc.

Blbost.

Rozhodně jsem spala.

Minimálně v té chvíli, kdy se v mé ložnici znovu objevil Edward Cullen. Nejdřív to vypadalo, že bude zase jen zírat. Pak se usmál – jeden koutek výš než ten druhý – a úplně klidně pronesl:

„Neposer to, Swanová.“

 

 

 

Vysvětlení: Milé čtenářky, do konce července budu mimo, takže nebudou další kapitoly ničeho. Tohle harampádí se mi válí v pc asi pět měsíců, takže jsem si řekla, že dva týdny budou dost na to, abyste daly najevo, jestli vás zajímá, jak to s poněkud nehmotným Edwardem bude dál, či nikoliv. V každém případě se z dovolené hodlám vrátit s dopsaným Panem Krásným a slečnou Chytrou, takže pak buď tohle nebo něco úplně nového??? ;)

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

19)  betuška (09.12.2018 20:35)

škoda, že grace to už zjavne vzdala na tejto stránke...neskutočne vtipná osoba:D ...všetky jej dielka velmi podarené, škoda že nedopísané, ale aj tak záruka zlepšenia nálady o 100%

leelee

18)  leelee (25.03.2016 21:49)

Jak? jak se mi stalo, že mi tohle uniklo? Přitom to zní tak slibně
Jestli to bude pokračovat sem tvoje

kajka

17)  kajka (15.03.2016 14:03)

Jeeee, tohle neznám. Zní to moc zajímavě... duchařina tu ještě nebyla. A kde je pokračování?

Silvaren

16)  Silvaren (17.07.2012 14:53)

Na tomhle "harampádí" mám mimořádný zájem! Sem s tím. Stejně jako s Panem Krásným a Slečnou krásnou.

Fanny

15)  Fanny (16.07.2012 18:52)

K poznámce pod čarou... Tohle!!!

Skvělý styl, skvělé odlehčení, ale nevynechání citů... Jen mi nějak nebylo ani smutno, když vím, že bude nehmotnej.

14)  skyrim114 (15.07.2012 11:48)

moc pěkné, byla by škoda to nechat ležet...

13)  elie_darrem (15.07.2012 11:13)

jsem zvědavá, jak to bude pokračovat

GinaB

12)  GinaB (13.07.2012 23:16)

Tak tohle "harampádí" si dám líbit. Už se těším na nehmotného Edwarda, jak bude Belle "zpříjemňovat" život. Samo, že chci pokračování!! Užij si dovču, ať si můžeme my potom užívat tvých povídek.

11)  iveta (13.07.2012 20:08)

pokracovanie

Kamci

10)  Kamci (13.07.2012 20:06)

jak jako!!! takhle nás tady navnadíš a pak si na čtrnáct dní zmizíš
ale tak dobře, zase si hezky odpočineš, načerpáš inspiraci a bude to psát samo
takže si užij dovču a za dva týdny se těším na obě povídky. Vlastně na tři, Mimoně chci taky:D

BlackBeauty

9)  BlackBeauty (13.07.2012 19:45)

já bych ráda pokráčko

8)   (13.07.2012 13:53)

myslím si upřímně,že tohle by mohlo být dost zajímavé a sexy ( bez kompenzace ),nový námět známé story ,takže já jsem PRO
chci totiž sobecky vědět,co provedeš s nehmotným Edwardem - to víš,inspirace se hodí

Marcelle

7)  Marcelle (13.07.2012 12:06)

Krásný, určitě mě zajímá jak to bude dál s poněkud nehmotným Edwardem

Hanetka

6)  Hanetka (13.07.2012 09:32)

Báječné! Už se těším, až se z "poněkud nehmotného" pana E stane "poněkud hmotný"! Možná trošku studený a zářící... ale i to se dá snést, že? Ani nemysli na to, že bys tohle nedopsala!

Gabbe

5)  Gabbe (13.07.2012 09:30)

Tenhle nápad se mi dost líbí. Takže klidně to tvé "harampádí" házej na stránky dál, já jsem z něj unešená!

LadySadness

4)  LadySadness (12.07.2012 22:55)

vyzerá to zaujímavo, tak to neposer, Grace

dorianna

3)  dorianna (12.07.2012 22:27)

mispa

2)  mispa (12.07.2012 21:50)

Jojojojojo dál =))) Těším se na to =)

Tammy

1)  Tammy (12.07.2012 21:49)

Ty asi nefandíš přátelským (radši nezmiňuju zamilovaným:D) začátkům Edwarda a Belly, co? Ále, možná proto je to lepší, uznávám.
Takže... opravdu si zabila Edwarda hned na začátku? - tak to je prostě mazec! A jak to myslíš tím - poněkud nehmotným Edwardem? Protože to poněkud nehmotný je dost nežádoucí spojení slov:)
Já jsem rozhodně pro pokračování!

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek

Zatmění