Sekce

Galerie

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs236.snc4/39129_1387334163367_1232457038_31021335_6594921_n.jpg

Toto je vlastně první kapitola druhé části, která začíná Belliným návratem do svého těla.

Přiznávám, že následující kapitoly budou trochu pochmurné, zvláštní, některé kratší a možná i nudné, ale já jsem měla osobní a  celkem dost vážný důvod proč jsem je napsala. Ti, co mě znají osobně (a hodně dobře), to nejspíš pochopí. No, doufám, že tuto povídku nezavrhnete.

10. kapitola – Víra

Carlisle byl čím dál tím víc neklidnější. Jediný hlas, Bellin hlas, který z místnosti slyšel, se nejdříve vždy na pár vteřin odmlčoval. Carlislovi bylo jasné, že s někým mluví – patrně s nějakým duchem, protože ho neslyšel. Neklidnost dosáhla vrcholu, když už neslyšel nic.

Ovšem ticho nemělo dlouhého trvání. Za pár vteřin se začalo ozývat hlasité přístrojů oznamující, že Belle přestalo bít srdce.

Ona se tedy doopravdy zabila, letělo Carlislovi hlavou. Alespoň se o to pokusila. Ale ještě žije!

Rozrazil dveře. Pohledem přejel celý pokoj. Bella duch tu nikde nebyla, což ho silně znepokojilo. Pomyslel si, že se tedy vrátila do svého těla a ono to nezvládlo.

Vzal si od sestry defibrilátor a potřel ho gelem.

„Nabíjím.“ Začal třít elektrody o sebe.

„Nabito na sto!“

Carlisle přiložil jeden přístroj kousek po levé rameno a druhý ze strany na pravá žebra.

„Pal!“

Bella nadskočila, ale srdce bít nezačalo.

„Nabíjím.“ Začal třít usilovněji, až se téměř bál, že je zničí.

„Nabito na sto padesát!“

Carlisle dal srdce nový šok, ale stále nic.

Celý proces se opakoval. Ale srdce dále vypovídalo službu.

Carlisle už začal být zoufalý, ale neztrácel naději.

„Nabito na dvě stě!“

Nic.

„Nabíjím.“ Nehodlal to vzdát.

„Carlisle, nemá to smysl,“ ozvala se zdravotní sestra.

„Ale má,“ přesvědčoval ji Carlisle.

„Čas úmrtí?“ Sestra vzala Bellinu kartu. Podívala se na hodinky. Carlisle využil toho, že se nedívá a svou upírskou silou začal stlačovat hrudník. Přesně ve chvíli, kdy se sestra dotkla propiskou papíru, se ozvalo rytmické pípání.

„Je zpátky,“ oddechl si.

Carlisle se tvrdě, i když stále vypadal jako bůh, podíval na zdravotní sestru, která měla stále propisku pevně přitisknutou na papíře.

„Nikdy nesmíte přestat věřit!“ řekl.

Když si byl Carlisle naprosto jistý, že Bella je doopravdy ve stabilizovaném stavu, odjel domů. Informoval o tom všechny, i když ti už to věděli od Alice.


Alice Cullenová jen tiše sledovala situaci. Bohužel ve svých vizích viděla jen Bellu, takže nemohla stále pochopit Bellinu pozici. Proč se nechtěla vrátit do svého těla? A co znamenal její pláč, když do něj konečně vstoupila? Ale ve chvíli, kdy to konečně udělala, se jí její budoucnost rozmazala. Zaostřila se, až když ji Carlisle znovu nahodil srdce a to už ji téměř ztrácela. Obdivovala Carlisla, že dokáže využívat svoje schopnosti, které jsou jinak určeny k zabíjení, k zachraňování životů.

Ovšem od té chvíle Alice začalo hryzat svědomí. Uviděla, jak Bella trpí a bude trpět, až se probere. Musí se jí omluvit, hned jak k tomu bude mít příležitost. Ovšem vize její omluvy se rozplývala stejně rychle, jako se vyjasňoval obraz Bellina probuzení.Mike se vzpamatovával ze svého mejdanu. Tohle se mu moc nepovedlo. Obraz Jessicy s nožem ještě úplně nezmizel. Měl být opatrnější.

V hlavě si znovu a znovu promítal katastrofální závěr svého jinak skvělého večírku.

Po té, co se ozvala siréna a rozlétla se informace, že sem jedou poldové, nastala na večírku panika. Ti, kterým ještě nebylo osmnáct, a tu noc dost pili, začali hromadně odjíždět. Mike se trochu strachoval, jestli nezpůsobí nějakou dopravní nehodu.

Když ho Alice Cullenová konečně rozvázala, opatrně se postavil. Hlava se mu motala a znovu sebou sekl na zem.

Probral se na čerstvém vzduchu na nosítkách. Záchranáři ho odnášeli. Slyšel šum, který proťal křik nějaké dívky.

„Co to děláte! Na to nemáte právo! Já jsem nic neudělala! Nic mi není!“

Mike poznal, že ten hlas patří Jessice. Zvedl hlavu. Uviděl, jak je Jessica připoutaná k lehátku. Záchranáři mířili směrem k němu a jemu došlo, že ji chtějí naložit vedle něho. Raději dělal, že spí.

Byl rád, že nakonec doopravdy usnul. Probral se v nemocnici, kde mu udělali rentgen hlavy. Naštěstí se mu nic nestalo. Na rozdíl od něj měla Jessica otřes mozku, ale navíc se zdálo, že se snad zbláznila. Pořád něco blábolila. Chvíli mluvila o tom, že je nevinná, pak, že svého činu nelituje a nakonec se chtěla zabít. Doktoři ji chtěli přeložit na psychiatrii. Mike ji nelitoval. Zasloužila si to.


Zástupce Steve Adams byl neuvěřitelně šťasten, že je případ vyřešen. Správa o vině Jessicy Stanleyové byla napsána a celá složka tohoto případu označena razítkem vyřešeno. Charlie Swan mu osobně poděkoval a nestačil skrýt překvapení a zděšení, když mu zástupce sdělil, kdo jeho dceru vyhodil z okna. Konečně to měli všichni za sebou.


Mike se dnes konečně šel podívat za Bellou. Když byl před dvěma dny v nemocnici, tak se k ní nedostal, což ho mrzelo. Slyšel, že ji znovu přestalo na chvíli bít srdce. O to víc si to vyčítal. Koupil dole v automatu květiny.

V jejím pokoji nikdo nebyl. Mikovi se zdálo, že Bella doopravdy vypadá, jako by byla už mrtvá. Na jejím nočním stolku už stála váza s uschlými květinami. Zjevně ji tam dali její rodiče. Vzal vázu, vyndal z ní staré květiny, které vyhodil, a šel vylít vodu. Bella měla v pokoji umyvadlo, takže nemusel chodit daleko. Díval se na kalnou vodu, jak ušpinila jinak bělostně čisté umyvadlo. Naplnil vázu do půlky a dal do ní nové kytici. Otočil se a chtěl položit vázu na Bellin noční stolek, ale najednou ji pustil.

Viděl Bellu, která se zavrtěla a otevřela oči.


Jessica Stanleyová se snažila vymanit ze svěrací kazajky. Chtělo se jí křičet, ale bránil jí v tom roubík. Stále měla v hlavě ty samé myšlenky. Ona byla nevinná! Ano, neměla Bellu ráda, ale tohle by neudělala. Dobře udělala, ale někdo ji tentokrát předběhl. A ona věděla kdo nebo si to alespoň myslela. Musela to všem říct. Jenže jí v tom zabraňovala svěrací kazajka, roubík a zamčená místnost s vypolstrovanými stěnami.


Ta osoba, která ve skutečnosti vyhodila Bellu z okna, se v nitru přímo svíjela blahem. Všechno jí skvěle vycházelo. Navíc se přesvědčila o tom, že ji nikdy nechytnou. Prostě báječné.

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

Jalle

6)  Jalle (09.09.2012 20:05)

tak to som zvedavá, kto ju chcel zabiť ale hlavne prečo?

Stebluska17

5)  Stebluska17 (26.09.2010 19:56)

A kdo ti to asi řekl?

4)  aliksnaibina (26.09.2010 19:54)

hančí super;) já věděla že to jesica neudělala B)

3)  mary (26.09.2010 16:09)

kdo jí mohl vyhodit z toho okna Já na to snad nepřijdu:'-(

Carlie

2)  Carlie (26.09.2010 14:13)

No teeeda, takže drama ani zdaleka nekončí? No do nás, jen houšť!
Chůďátko Bells, co bude prožívat... a co Edward? Kde je? Může ji vidět?

1)  hellokitty (26.09.2010 13:34)

čo???? takže to nebola ona???? zo mňa Monk asi nebude:'-( :'-(

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek