Sekce

Galerie

/gallery/BillCondon004.png

Rozhovor s Billem Condonem.

Plný spoilerů.

Překlad není určen k dalšímu šíření.

Během posledních dvou dnů velké Twilight weby zveřejnily rozhovor s Billem Condonem, který je plný informací z natáčení, z filmů,... Snad si ho užijete ;)

Bill Condon: Tak co si myslíte? Nějaké myšlenky? (Právě viděli klipy a trailer)

(brazilská bloggerka): Nemůžu najít slova na to, že jsem je viděla tam, odkud jsem, v mém nejoblíbenějším filmu. Vidět Kristen v Riu – vidět tam Kristen bylo…

Pokouším se vzpamatovat.

(smích)

Bill: Jo, bylo to tam skvělé – byla legrace. Taky jsme tím začali natáčet film. Pár prvních týdnů jsme strávili tam. Bylo to úžasné, skutečně to cítit – vlastně to byla naše největší zkušenost s fanoušky, byli na place nebo sledovali Roba a Kristen. Po tom se to víceméně uklidnilo, ale když jste byli tam, cítili jste to vzrušení.

Byla tam interakce s fanoušky – myslím, že v jedné ze scén, kterou jsme viděli, bylo při natáčení hodně lidí (scéna v Lapa).


Bill: Správně.

Rozptylovalo to, nebo pomohlo povznést náladu?

Bill: Uh, bylo to divné, protože to byla naše druhá natáčecí noc a… Nevěděl jsem, co od toho čekat a ukázalo se, že to bylo to nejmimořádnější, co se během celého natáčení stalo. Ale když jsme natáčeli v ulicích Lapa a najednou nám tam holka skočila do záběru a sápala se po Robovi. Sundali ji z něj. A myslím, že jí někde setnuli hlavu. Nikdy jsem ji už neviděl.

(smích)

Bill: Něco se jí stalo. Ale po tomhle… ale jo, bylo to tam trochu šílené. Určitě.

Věděli jste o tom, jaké má sága masy fanoušků, než jste do toho šli (do natáčení v ulicích)?

Bill: Dostali jsme hodně přednášek od lidí ze Summitu o tom, jak to chodí. Musím říct, že v Baton Rouge jsme byli většinu času ve studiu, takže to bylo v podstatě pod kontrolou. Viděli jsme, jak to chodí, vlastně jen v ulicích Brazílie.

Bylo zábavné hledání míst k natáčení? Chci říct, myslím, že Chris Weitz jel dělat průzkumníka do Itálie-

Bill: Já vím! Dokážete si to představit?

Asi je vzrušující dělat průzkum míst, kde by se mohlo natáčet. Byl jsi do toho nějak zapojený?

Bill: No, Richard Sherman je hledal jako první. Strávil tam měsíc, protože bylo složité najít ostrov Esme.

Jack Morrissey (partner Billa Condona): Richard Sherman je výtvarník.

Bill: Pak jsme měli pět možností, nebo tak nějak. Ale bylo to fajn. Hledali jsme z lodě, zastavili se na oběd v rybárně na ostrově… žádné problémy. Byla to zábava.

Jak moc jsi znal ságu, než ses rozhodl, že půjdeš do režie poslední části?

Bill: Dobře. Myslím, že dost dobře. Ale ne tak – neřekl bych, že jsem to příliš řešil, ale věděl jsem o ní a všechny díly jsem viděl. Ale po tom, co jsem do toho vlaku naskočil, to byl opravdový Twilight Lexicon. Četl jsem znovu knihy, jen pro jistotu, abychom měli všechno správně. Víte, věci jako – jak už jste viděli – týkající se Roba (odkazuje na scénu ukazující pohled do Edwardovy minulosti, kde v kině pronásleduje „lidské příšery“) „Neřekl jsem ti o sobě všechno a tohle se dělo, když jsem odešel od Carlislea."

Je to věc, kterou říká, myslím, v první knize, a taky se o ní jednou mimoděk zmínil ve filmu. To byl jen příklad z toho, kdy jsme se poprvé setkali s Robem. Měli jsme dlouhou, skvělou noc a mnoho, mnoho, mnoho piv (směje se) a um, říkal, že tohle je věc, z které je trochu zklamaný. Myslím, že tohle bylo celkem rozvinuto v první knize z Edwardova pohledu, z čehož také věděl, jak hrát svou postavu po celou tu dobu. Tenhle pocit sebe-zhnusení a viny, který plyne z toho, že v daném období zabíjel lidi, a přesto se tím ve filmu nezabývalo. Takže to bylo jako bych šel zpátky a díval se na části, které byly popisovány v Twilight a cítil jsem to: Bože, kdy je lepší čas na vyložení karet, než před svatbou?

A zároveň se tím vysvětluje, kdo byl, a když při svatbě uvidíte jeho přípitek, kde o tom mluví, pochopíte; říká: „Našel jsem člověka, který když se na vás podívá, ví o vás všechno a bere vás takového, jaký jste. Jsem připravený posunout se dál.“  Tak jak je - napořád sedmnáctiletý. Myslím, že od té chvíle, kdy se ožení, se skutečně pohne dál. Silné změny. Stává se mužem. Myslím si, že je to pro lidi zajímavý zlom, víte? Celá ta idea tak nějak pojednává o něm, vrací se k první knize, než začne dramatizovat to, že byl někým, kdo pil lidskou krev. Což je něco, co jsme nikdy předtím neviděli.

Když mluvíte o téhle scéně, opravdu se zajímám o celou tu černobílou dynamiku-

Bill: Jistě.

Myslím, že je to podobné filmu Frankenstein, který běžel (ve scéně, kde je Edward v roce 1920 v kině zrovna hrají černobílou Frankensteinovu nevěstu od Jamese Whalea).


Bill: Myslím, že tak nějak. Chci říct, je tu víc úhlů pohledu. Jedním je, že mám rád legraci a tam všichni křičí z Frankensteina a přitom mají mezi sebou Edwarda…

(smích)

Bill: … chodí mezi nimi, ale ano, stal se takovým filmovým monstrem. Vlastně si celé ty filmy vytváří vlastní nevěstu. Myslím, že v podstatě je to přesně to, co dělal. Mimo to je tento film velmi podobný, když si představíte chichotajícího se Ara – je tam podoba. Nakonec i ta černobílá variace je něco jako – on zabíjí lidi, barvy jdou stranou. Ve filmové řeči je to způsob, jak vzbudit tento pocit.

Máme čekat hodně takového hraní si s novými rozměry, které jsme zatím neviděli v předchozích filmech?

Bill: Jo, myslím, že jo. Víte, proč si to myslím? Protože v tomhle filmu je Jacob, v dalším zase Bella. Překvapivá věc je, co Stephenie udělala v knize – vyprávěla Bellin pohled, najednou uprostřed přeskočila k Jacobovu pohledu, a pak se vrátila zase k tomu Bellinu. V prvním filmu je část, kde se podíváte do hlavy vlkovi, a uvidíte, jaké to vůbec je. Což zahrnuje jistou stylizaci. A v dalším filmu je velkou změnou to, že budete moct sledovat upíry z pohledu Belly, ale teď jinak, protože budeme Bellou, uvidíte, jaké to je být upír. Jaké to je se pohybovat tak rychle. Jaké to je mít takovou sílu. Jak to vypadá. Jak vypadá svět jejíma očima. Oba tyto filmy jsou něco víc – z pohledu postav jsou něco víc, víc intenzivní. Všechno to obnáší určitý způsob úpravy.

Jsem ráda, že mluvíš o pohledech. Myslím tím, že je to jedna z věcí, kterou na filmech zbožňuju, a rozhodně nejsem sama. Protože kniha je v první osobě, z Bellina nebo Jacobova pohledu, teď se ale podíváme i do Volterry…

Bill: To je pravda. Ano.

… Uvidíme to celkově - všechno, co jsme si představovali. Jak moc jste museli spolupracovat se Stephenie Meyer na těchto alternativních momentových pohledech, které jste nemohli vidět v knize, ale musely se dít?

Bill: Pravda… No, myslím, že moje nejintenzivnější spolupráce byla s Melissou Rosenberg - Stephenie tam většinou byla, ale my jsme byli ti, kteří byli den za dnem zamotaní do náčrtku osnovy, my jsme osnovu tvarovali do verze, která by mohla být ve scénáři, a pak Stephenie – spolu s ostatními producenty – řekli svoje připomínky a podobně. Samozřejmě byla Stephenie skvělým zdrojem, který nám celou dobu pomáhal.

O: Tak jak moc ses podílel na psaní scénáře? Po tom, co jsi dělal na Chicagu a Dreamgirls jako scénárista, mě zajímá, jak jiná byla úprava muzikálu a zfilmování tak objemné knihy?

Bill: Pravdou je, že jsem něco podobného už dělal. God and Monsters (Bohové a monstra) byla zfilmovaná verze knihy, takže to bylo skoro stejné, ale Melissa psala tyhle scénáře *zvoní mu telefon* Pardon. To byla ona…

(smích)

Bill: … což bylo fajn, protože já do toho šel v březnu nebo dubnu, tak nějak. A víte, pokud připravujete dva filmy a všechny věci okolo, tak to bylo trochu… zezačátku dost zdrcující. Takže jsem chtěl s Mellisou, která zná velmi dobře příběh a je silnou spisovatelkou – spolupracovat, prokonzultovat scénu po scéně, strukturu, a všechny ty věci. Vážně to bylo, jak jsem řekl, několik velmi intenzivních měsíců. Ale byla to především ona, její znalost věcí okolo a kreativita. Dělá toho pro tyhle filmy hodně.

Když mluvíme o Melisse a Stephenie, myslím, že jsi to byl ty, kdo první navrhl cameo (malá role, kdy se někdo známý objeví ve filmu; v Twilight jsme například mohli vidět Stephenie v bistru, v Breaking Dawn budou na svatbě hosty Stephenie, Melissa a Wyck Godfrey (producent))


Bill: No dobře! Jo.

Co? Jak se to stalo? Čí to byl nápad?

Bill: Ano, byl jsem to já. Strčil jsem je dozadu, takže je uvidíte, až půjde Bella uličkou a budete na ně mít dobrý výhled.

Za nás všechny ti děkujeme!

(smích)

Bill: Dobře! Oni (Cullenovi) nemají moc přátel, takže tak.

(smích)

Která část Breaking Dawn bude podle tebe pro fanoušky víc vzrušující? Část 1 nebo 2?

Bill: Víte, co je na nich zajímavého? Všechny tři filmy mají důvod pro to, aby byli fanoušci vzrušení. Byl jsem nadšený z toho, jak je každý z těch tří filmů odlišný. Jedna věc je, že do každého z nich režisér přenesl svůj styl, ale tyto dva filmy se neuvěřitelně liší jeden od druhého jako samotné. Jsou… je to velmi… Pořád si myslím, že první film Breaking Dawn je něco jako zakončení prvního Twilight. Je to hodně o Belle, taková soukromá cesta k tomu, že se stane upírem, dostane to, co chce. Ale není v něm ta vnější hrozba. Volturiovi jsou tam pořád, ale nedýchají jim za krkem. Je to opravdu o Bellině cestě, o tom, co chce a že chce zůstat naživu. Druhý film je epický. Celý svět se sbíhá na jediném místě a řeší tyhle velké problémy o tom, co vlastně znamená být upír.

Jsou tam části, kde… jsou milostné scény. Dělal sis nějaké starosti? Protože bylo v plánu PG-13.

Bill: Ano.

Měl jsi obavy ohledně milostných věcí?

(smích)

Bill: Jo, myslím. Jo. (směje se) Fajn, myslím, že jo – samozřejmě jsme netočili nic explicitního, ale zároveň je důležitá ta opravdovost – jsou manželé – a tohle je dobrý způsob, jak ukázat tu souvislost, kterou to má s fyzickými vztahy. Takže…

Jaké bylo natáčet oba filmy najednou, tohle bylo poprvé, co jsi něco takového dělal, že? Jaké to bylo?

Bill: Jo. Lepší, než kdybychom natáčeli ve 3D, jak jsme nejdřív mysleli.

(smích)

Jo, to byla moje otázka! Zněla: Opravdu to děláte ve 3D? Tyhle dohady tu byly pěkně dlouho.

Bill: Ne, ne.

Oh, díky.

Bill: Chtěli jsme udělat druhou část ve 3D. Byl tu dobrý nápad: Fajn, probudí se jako upír, teď se podíváme na svět jinak.

Je to pro ni nová dimenze.

Bill: Ale neuděláme to – bylo by to nejen nereálné, ale hlavně bychom se z toho zbláznili.

(smích)

Bill: Myslím, že teď jsme všichni vděční. Jo.

Nemůžu se dívat na 3D filmy. Bolí mě z nich hlava, takže díky. Strašně moc!

Bill: Vím. Jo, mě taky. Bolela mě hlava už jenom z návodu.

(smích)

Bill: Ale jo, tak to bylo, zjistil jsem, že to není těžké – těžší to měla Kristen, protože jsme točili oba filmy najednou, myslím, že víc, než kdokoliv jiný, mákla si. Ale ne jen z „Ach bože, jsem Bella absolventka školy“ na „Oh, teď jsem něco jako silná upíří máma“ v jeden den! Nebyla to jen psychická změna, ale i fyzická. Myslím tím, že nanesení upířího make-upu trvá dvě hodiny. Bůh jí pomáhej – těhotenství, tři hodiny v maskérně, kdy jí dělali umělé břicho, a někdy musela mezi těmihle věcmi handrkovat. Takže byla skutečný bojovník. Myslím, že jí na ramena padlo víc, než komukoliv jinému.

Hodně mluvíme o vážných věcech, ale v klipu jsme viděli nějaké komediální odlehčení od ostatních Cullenových. (Předsvatební scéna, kdy Alice štěká rozkazy na členy rodiny, kteří přenášejí obrovské stromy.) Myslím, že hodně fanoušků chce opravdu vidět nějaké vtipné odlehčení v podání Rosalie/Jacoba během toho, co je Bella těhotná? I trailer je velmi vážný…


Bill: Jo, jo.

… ale v knize je spousta vtipných chvilek, které fanoušky milují, budou i ve filmu?

Bill: Jo. Jo, určitě tam je hodně vtipu.

Dobře.

Mám dotaz. Když Melissa Rosenberg mluvila o porodu, vždycky řekla něco ve stylu: „No, napsala jsem to, teď je na Billovi, jak to udělá.“ A já jsem zvědavá - co k tomu řekneš?

Bill: K porodu?

Jo. Co jsi viděl? Jak jsi viděl, že to uděláš?

Bill: Zase tu byla základní myšlenka – vrátíme se k předloze, nechme ji porodit a uvidíme jen to, co může vidět ona. Celé je to z jejího pohledu. Podle mě nám to dovoluje dělat něco jako „Bože, zase se vrací a má krev na zubech! Prokousal se přes něco.“ A když víte, že něco prokousal, i když to nevidíte, pořád to víte, chápete? Takže si myslím, že když znáte narážku, v ten moment to je: „Oh můj bože, to dítě ji právě kouslo.“ Nevidíte to, ale víte o tom. Je to jen to, co vidí ona. Tak jsme na to šli.

Mám otázku ohledně uniklých fotografií.

Bill: Jo.

Změnili jste něco, protože se dostaly ven?

Bill: Ne, prostě jsme to ignorovali.

Ignorovali?

Bill: Jo.

Dobře.

Budování vztahů s herci a samozřejmě s celou crew, jaké je tvá nejoblíbenější část budování týmu.

Bill: Asi nejlepší to bylo s herci, je skvělé, že jsme měli možnost strávit spolu několik týdnů, než jsme začali rozebírat znovu a znovu scénář. Hlavně Kristen zná ságu opravdu dobře a cítí velkou zodpovědnost dostát tomu, co fanoušek chce. Ona je fanoušek. Říkala: „Brečela jsem, když jsem tohle poprvé četla. Chci si být jistá, že lidi budou brečet taky, takže když jde uličkou k oltáři, nevěřili byste, co všechno by udělala, aby v sobě najednou cítila všechno, co v tu chvíli cítila Bella. Je skvělé se na to dívat. Občas se o Kristen říká, že je nepřátelská a takové věci. Ale ona je jen tvrdá – na sebe – o nic jiného nejde.

Ona je úžasně svá.

Bill: Jo, jo.

Nějaký oblíbený moment na place?

Bill: Ach, bože.

(smích)

Řekni nám něco o tom tanci, co se stalo? (Herci na Twitteru psali o Breaking Dawn Taneční Bitvě.)

Bill: Jó, tohle. Slyšeli jste o tom, jo? Bylo to úžasné. Bože, nikdy mě na place nic tak nepřekvapilo, jako tohle.

Bude to na DVD?

Bill: Myslím, že jo. Mohlo by.

Jack: Bude to tam, protože my víme, že se to stalo. On sice neví, ale já ano, a my Tedujeme, že všechno bude zdokumentováno na DVD.

Díky.

Všichni fanoušci to chtějí vidět. Všichni o tom tolik tweetovali.

Bill: Nebude tam jen ta část, kde tancuju já.

(smích)

Mimo Catherine Hardwicke jsi měl pravděpodobně největší castingy.

Bill: Ano, to je pravda. Jo.

Tedy ve srovnání s ostatními, kdy se vybírala jen smečka…

Bill: Jo, měli jsme jich kolem 70.

V jednom mém oblíbeném filmu má Jerry Maguire hlášku „Učaroval jsi mě”. Byl na castingu někdo, u koho jsi to měl podobné? Chápeš, něco jako „Whoa, tys mě učaroval!“ Měl jsi to tak s někým?


Bill: Víte s kým? Mackenzie Phillips. Teda… Foy… Mackenzie.

(smích)

Bill: Ona je perfektní, jo, perfektní Mackenzie Foy. U Mackenzie Foy to bylo prostě ‚wow, to je ona‘. Vypadá jako jejich dcera a její herecké schopnosti jsou skvělé. Byla to obrovská úleva, protože si Renesmee bylo těžké představit. Říkal jsem si, že v Mackenzie jsme našli tu pravou. A jakmile jsem ji všem ukázal, každý se mnou souhlasil.

Jaké byly konkurzy na obsazení nových rolí?

Bill: Konkurzy?

Jo, jak jste je vybírali?

Bill: No, někteří sami přišli, některé jsme měli na nahrávkách. Bylo jich hodně…

Tím jsem si jistá.

Bill: Jo, vážně hodně. Ale měli jsme úžasnou výběrovou režisérku, Debbie Zane, s kterou jsem hodně pracoval. Odvedla úžasný kus práce, když je ‚vystopovala‘ po celém světě.

Zpátky k Renesmee. Byla to velká věc. Stephenie, myslím, když Breaking Dawn vyšel jako kniha, vždycky říkala: „Nevím, jestli bude technologie dostatečná v době, kdy bude kniha zfilmovaná.“ Jak jste se s tím poprali? Těšili jste se na to, až to budete dělat? Jak jste pojali Renesmee jako postavu?

Bill: Zpočátku to bylo trochu děsivé, protože všechny ty části lidského obličeje, a všechno kolem. Ale nakonec se ukázalo, že to je zábava. Mackenzie byla modelem pro všechny velikosti holčiček (:D), které si Renesmee zahrály. Tříletá, čtyřletá, všechny měly jinou osobnost a všechny byly skvělé. Zamilujete si každou z nich během celého natáčení. Pak je tu John Bruno (přichází do místnosti), legenda, která dělá naše vizuální efekty.

Pozdravte Johna.

(smích)

Bill: Ale zatím z toho nemáme nic hotové, protože to patří až do druhé části. Až to začne, bude fascinující sledovat, jestli to funguje.

Většině režisérů strne výraz, když se jich lidi ptají: „Jaký byl váš největší problém při natáčení Twilight filmu?“ Pak vypadají asi takhle (vjede si rukama do vlasů a naštvaně se mračí): „Počasí!“ Ty jsi nejspíš tím, kdo musel strávit nejmíň času v Pacific Northwest; jsem jen zvědavá - varoval tě někdo před tímhle velkým problémem s počasím?


(smích)

Bill: Ano. Protože třetinu jsme měli naplánovanou v interiérech v Baton Rouge, jinak jsme museli být pořád venku. Nemohli jsme nikam chodit, protože každý den pršelo. Byl to obrovský problém, jednoznačně. Nejúžasnější věc se stala 15. dubna – byla to poslední natáčecí noc – podívali jsme se na oblohu a začalo sněžit.

(smích)

Bill: Nemůžete se schovat před deštěm, ani před sněhem. Dostali jsme se do fáze: „Proboha, co s tím uděláme?“ A najednou po hodině přestalo.

Byl problém s počasím taky v Brazílii? Přeci jen ta voda a…

Bill: Ano.

(smích)

Bill: Byli jsme na ostrově blízko Paraty, asi 45 minut lodí od něj, a po skončení našeho druhého, možná třetího, natáčecího dne, jsme se chtěli lodí dostat zpátky do městečka, ale byla bouřka, která se změnila v tajfun, takže jsme tam zůstali trčet celou noc. Bylo nás tam 80 s jednou láhví vodky, kterou našli ve skříni na víno.

Ale ne! (smích)

Jack: Spaní na natáčecím place.

Bill: Spaní na natáčecím place. Byli jsme tam všichni – Stephenie byla na obrovské matraci a chvíli jsme na ni byli všichni natlačení. Bylo to úžasné, jo.

Podíval ses při návštěvě Brazílie do nějakých měst? Co jsi dělal ve volném čase?

Bill: V Riu?

Jo, v Riu.

Bill: Bylo to super, protože v té době tam probíhal filmový festival, tam jsem se dostal.

V Paraty?

Bill: Ne, ne, v Riu. Když jsme se připravovali v Riu, protože jsme tam také natáčeli.

Aha, natáčeli jste v Paraty i v Riu.

Bill: Přesně tak. Setkal jsem se tam s pár filmaři, kteří tam byli, byl to celkem hezký způsob, jak nahlédnout do zdejší filmové komunity.

Plánujete se tam vrátit na premiéru?

Bill: Doufám, že jo. Doufáme, že letos. Sice nevím, jestli to letos vyjde, ale doufám, že alespoň příští rok.

To je skvělé.

Bill: Ale nemůžu to takhle říct, není to o mém rozhodnutí.

(smích)

Ještě trochu zpátky ke konci, co bys nejvíc chtěl říct fanouškům, kteří film uvidí?

Bill: Huh…

Je to záludná otázka.

Bill: Je to těžká otázka, jo. Um…

Přísaháme, že nekoušeme.

Bill: Já vím, jen se to těžko vyjadřuje slovy, víte? Jen doufám, že to bude dalším uspokojujícím krokem této cesty, myslím, že důvod, proč jsem tenhle film vzal, je ten, že ukazuje růst Belly, Edwarda a Jacoba. To je podstata filmu a na to jsem se těšil, sledovat momenty, kdy dospívají a prožívají všechno s tím spojené.

Víme, že máte kostyméry, kteří vybírají většinu z kostýmů a podobných věcí, ale Belliny svatební šaty… Mluvíme tu o rocích očekávání a spekulací. Měli jsme pár designerů, kteří kreslili jejich návrhy, jak by mohly šaty vypadat – jsem zvědavá, jak jste vybrali návrháře? Určitě jsi při výběru taky přiložil ruku k dílu.


Bill: Jo – ne, já…

Summit: Návrhář zatím nebude prozrazen. (Už ji známe, šaty navrhovala Carolina Herrera.)

Bill: Správně, takže vám neřeknu návrháře, ale něco kolem, abyste měli představu. Stephenie pociťovala velmi silné emoce, co se týče šatů. Takže využila Michaela (Wilkonsona, kostýmního výtvarníka), aby to cítil s ní, ještě předtím, než jsme se do toho pustili a spolupracovali. V podstatě to byl výběr řízený především Stephenií.

- Ajjinka, Lada

TwilightLexicon 1, 2

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

Lia

15)  Lia (19.11.2011 19:35)

další informace ke spracování

14)  Tru (29.10.2011 09:18)

Ó děkuji

Bosorka

13)  Bosorka (27.10.2011 10:35)

Díky,holky!

Bye

12)  Bye (26.10.2011 21:56)

Wow, zase jsem o něco chytřejší. Díky!!!

gucci

11)  gucci (26.10.2011 21:39)

Díky díky díky!!!! on je úžasnej...umí udělat moc pěknou reklamu!!!!

10)  Afrodita_Alice_Cullen (26.10.2011 21:08)

To bylo dokonalýýýýýýýýý.

9)  Iwka (26.10.2011 18:57)

Krááááása Moc díky za tenhle rozhovor, miluju Billův přístup k tomu

kytka

8)  kytka (26.10.2011 18:26)

Díky. Bylo to super.

Marvi

7)  Marvi (26.10.2011 17:42)

Skvělé děvčata, děkuji za překlad

Janeba

6)  Janeba (26.10.2011 17:31)

Tak Ajjinko a Lado, Lado a Ajjinko, , díky za skvělý překlad!!! Jste jedničky!!! A už se neskutečně těším na film!!! Holky, jste poklad!!!
Děkuji!!!

ambra

5)  ambra (26.10.2011 17:29)

Děkuju! No, vykecal toho dost .

Kim

4)  Kim (26.10.2011 17:23)

Perfektní rozhovor.
Vůbec se nedivím té holce, že se sápala po Robovi.
Holky, veliké díky za překlad.

Astrid

3)  Astrid (26.10.2011 17:19)

Ach, to bol krásny článok.ˇDíky za to. Milujem Billa že sa podelil a Vás, že ste to preložili

Nebraska

2)  Nebraska (26.10.2011 17:17)

Ladu, Ajji, asi vás miluju Díky!
A Bill je mazel :) Ale Jack je ještě větší mazel A drbna

Astrid

1)  Astrid (26.10.2011 16:53)

ou jeeeee!!!

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek