Sekce

Galerie

/gallery/Až za hrob.jpg

A jak jsem již upozorňovala, tak osud těm dvěma nedá příliš šancí a oba je rozdělí. Odvede Bellu tam, kam za ní Edward nikdy nemůže. Tato část tedy končí sad endem (prvním sad endem).

 

3. část

Upíral jsem pohled do houští a stále více na mě doléhal nepříjemný pocit. Bella stála za mými zády a divoce jí bušilo srdce. Ne z toho, že se někdo blížil, to ještě nemohla postřehnout, ale z mé prudké reakce.

Chtěl jsem ji utěšit, ale mnohem více jsem cítil potřebu ji ochránit.

Před námi se z porostu vynořili dva upíři. Jejich rudé oči se na nás upíraly a přejížděly přes mě, na mou paži, kterou jsem měl vztaženou před Bellou a pak na ni. Vyděšeně vydechla a začala ustupovat.

Vztekle jsem se postavil proti nim. Ostatní byli příliš daleko. Byl jsem v tom sám.

Jejich tváře se zkřivily v posměšném úšklebku.

„Kohopak jsme to nenašli,” uchechtl se jeden a druhý souhlasně přikývl, ale jeho pohled byl upřený na Bellu. Oči mu hladově zčernaly. Okolo se šířila její vůně, jak jí divoce bušilo srdce. Stále se přibližoval. Shrbil jsem se do bojovné pozice. Hladově se na ni usmál a já zaslechl za zády její zajíknutí.

Vztek ve mě vzkypěl a já se po něm vrhnul. Srazil jsem ho na zem a chtěl mu přejet zuby po krku, ale ten druhý mě z něj srazil, až jsem kus odlétl. Překulil jsem se do podřepu a pohledem je opět našel. Varovně jsem na ně zavrčel. Jestli Belle ublíží...

Bella...

Ohlédl jsem se na ni. Krčila se vyděšeně u stromu. Byla ztuhlá hrůzou a vyděšeně těkala pohledem po nás třech. Bála se. Klepala se strachy i když pohlédla na mě. Věděl jsem co teď ve mě vidí, zrůdu, kterou jsem také vlastně byl.

Ano, byl jsem monstrum, ale rozhodnutý udělat všechno abych ji ochránil. Vrhl jsem se znovu na něj. Ucítil jsem náraz, jak mě ze sebe smetl. Vrhal jsem se na něj a rval se co mi síly stačily. Byl však mnohem lepší a já cítil jak mi ubývají síly.

Držel mě za krk na zemi a druhou rukou vykrýval mé stále chabější pokusy se mu vysmeknout. Najednou zvedl hlavu a zamračil se. Ve špatné předtuše jsem se otočil stejným směrem. Bojoval jsem s tím prvním a ten druhý. On zatím...

Ruka mi klesla a já jen nehnutě zůstal zírat na Bellu, která bezvládně visela z jeho sevření. Byl přisátý k jejímu krku a vysával z jejího pobledlého těla poslední zbytky krve. V tichu přerušeného boje jsem zaslechl tiché zašelestění z jejího těla, než její srdce navždy utichlo.

Přestal jsem bojoval. Jen jsem ležel, neschopen přestat zírat v šoku na její nehybné tělo. Můj soupeř vstal a pobaveně na mě shlížel.

„Ale no tak, vždyť byla jen člověk,” zavrtěl nechápavě hlavou.

„Hmm, ale byla docela hezká,” broukl si ten, který ještě svíral její tělo v pažích. „Možná by stála za hřích,” zachechtal se šíleným smíchem a prudce se s ní zatočil v náznaku tance. Její hlava se bezvládně protočila a k uším mi dolehlo odporné křupnutí.

„Hups!”

V předstírané provinilosti ucukl rukama a její tělo se skácelo na zem s hlavou stočenou v nepřirozeném úhlu. Natáhl jsem k němu bezmocně ruku. Více jsem nezvládl. Nedokázal jsem se pohnout z místa. Nedokázal jsem se jí podívat do tváře. Dotknout se její chladné pokožky.

Sevřel jsem víčka. Pevně je semkl ve snaze zachovat si ji v představách takovou, jaká byla. Ti dva nade mnou chvíli nechápavě ještě stáli.

„Nenechávej to tu tak ležet,” zaslechl jsem jako by z dálky hlas toho nade mnou. Ten druhý tedy nešetrně popadl Bellu a zmizel v porostu. Během chvilky byli pryč oba.

Zůstal jsem tam sedět a kolébal se zepředu dozadu. Oči jsem měl zavřené ve snaze uniknout tomu, co se tu stalo. Nic ale nepomáhalo. Stále jsem před očima viděl její bledou tvář s nehybným pohledem plným hrůzy.

Nikdy jsem se k ní neměl přiblížit, snažit se ji k sobě připoutat, vtáhnout do našeho světa. Byl jsem blázen. Její vůně se okolo rozplývala a já tak ztrácel to poslední co tu po ní zbylo. Konečně jsem zvedl tvář a rozevřel oči. Lesem se rozezněl příšerný bolestný řev, který se mi dral z nitra, ale ani stínem se nedokázal rovnat tomu, co jsem doopravdy cítil.

Našel jsem a ztratil jedinou osobu, kterou jsem kdy miloval.

 

>>

 

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

Twilly

12)  Twilly (31.01.2011 17:19)

Noooooooo... tak moje reakce??? ... začíná mi pomalu docházet to její jméno... že to bude tak trochu zamotané, co? . Ale jistě, že bude, drahoušku . Já už něco tuším.. jdu dál číst, jo?

Regi

11)  Regi (05.10.2010 23:18)

Fajn, tak ať jsem čekala cokoliv, tak tohle rozhdně ne! Kvůli tobě se snad budu muset naučit znovu dýchat... Nějak jsem na to při čtení zapomněla, jak se mi zatajil dech. Jak že se to dělá?
Už jsem ti říkala, že píšeš naprosto dok onale?

10)   (31.08.2010 15:40)

Ach. Já to čtu od začátku, a vím, že tam bude hóódně smutných konců. Ale nechci předbýhat.
Paráda

9)  Kamča (31.08.2010 15:32)

chudák Edward,smutná...tahle kapitola :( i když sem zvědavá na další...hezky píšeš ;)

Alrobell

8)  Alrobell (25.06.2010 21:04)

Co...To...Jak?...ale... proč... ne... tohle... proč? konec... kde?... jak? ale... nechápu... umřela...

Jo tak tohle mi teď fičí hlavou...

7)  hellokitty (22.06.2010 14:59)

čooooooooooooooooooo?????? toto nie! ako ťa toto napadlo?....chudák Ed...ale krásna kapitola

Texie

6)  Texie (22.06.2010 14:43)

Hanetka: díky, opraveno. Nějak mi při kontrole nedošlo, že do toho kontextu takhle to slovo nepatří.

Hanetka

5)  Hanetka (22.06.2010 12:50)

No teda, neskončilo to nějak brzo? A o čem budou ty další kapitoly?
Texie, a teď budu zas malinko učitelka, můžu? Bella visela, ne vysela. Kdyby vysela, měla by zaseto, vysévá se zjara trávník. Pokud něco pověsíš, ať už záclony, prádlo nebo bezvládné tělo, tak visí. S měkkým i.
A za napínavou kapitolu potlesk!

Silvaren

4)  Silvaren (22.06.2010 09:26)

Co to ... Co to??? Néééé, to už je konec? A smutný k tomu? :'-( :'-( :'-(
Jsem zmatená, ale bylo to krásné!

Ewik

3)  Ewik (22.06.2010 09:13)

Wow
To jsem zvědavá jak to dopadne, jinak

Bosorka

2)  Bosorka (22.06.2010 09:08)

Jak jako špatný konec?! Bych ráda apelovala na všechny autorky - prosím jen dobré konce, švitořící ptáčky, rozkvetlé loučky, roztomilé koloušky apod. Hormony jsou mrchy!
Apropo koho hodláš ještě zabít? Komu tím prospějete!? :D

PS: Chci tě tu přivítat, strašně ráda čtu tvoje povídky. Nervozně sleduji, kdy bude další ŽaČ.

sakraprace

1)  sakraprace (22.06.2010 07:56)

Tak já celá natěšená si všimnu, že je tu dlaší díl a on je to horor. Co teď s tím chceš dělat? Doufám, že další díl bude brzy, já tu normálně fibriluji!!

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek