Sekce

Galerie

/gallery/Až za hrob.jpg

A je tu poslední kapitola. Je to vlastně takový epilog, jak se s tím, co se stalo, dokáží všichni vyrovnat.

Tak snad se povídka líbila.

 

10. část

 Bella rozevřela oči dokořán. Byla naprosto dezorientovaná. Srdce jí bilo ještě v nepravidelném rytmu, jak se teprve před pár okamžiky znovu rozbušilo a plíce ztěžka vdechovaly odporný zatuchlý vzduch okolo.

Netušila kde je a ani kdo je. Byla uvězněna v malém prostoru a nevěděla jak se z něj dostat. Vyděšeně začala prsty přejíždět po polstrování nad sebou. Po chvíli jej začala strhávat. Prsty jej škubala, až odhalila dřevěnou desku pod ním. Začala do něj bušil a škrábat po něm nehty.

Prsty si při tom rozedírala do krve. Musela se však odtud dostal. Cítila, jak dřevo začíná trochu polevovat, ale do vědomí jí začalo pronikat tušení, kde to vlastně je. Panika ji naprosto ovládla a ona začala pěstmi zuřivě bušit. Z hrdla se jí vydral bezmocný vzlyk. Po tváři jí stekla slza.

Najednou se ozval další zvuk. Tichý, jako by vzdálený, nebo spíše, jako by ji od něj dělila nějaká tlustá vrstva, která zvuk tlumila. Ten zvuk však sílil.

Spustila ruce stále zaťaté v pěsti a zírala nad sebe. Škrábání a skřípání se nyní ozývalo docela blízko. Přímo nad ní. V příštím okamžiku deska nad ní zmizela. Jako by ji prostě jen tak někdo urval.

Zůstala nechápavě zírat do krásné tváře se zlatavýma očima, kterou rámovaly bronzové rozcuchané vlasy. Srdce jí ještě stále vyděšeně uhánělo strachem, ale ne z jeho. Možná kvůli tomu jeho pokřivenému úsměvu, s nímž se na ni díval.

„Jsi v pořádku?” zeptal se jí. Ten jeho hlas k němu pasoval. Byl melodický a odněkud známý.

Přikývla.

„Pojď, půjdeme domů.”

Měla chuť se začít šíleně smát. Protože celá tahle situace byla šílená a ještě o to více, že mu věřila. Bez zaváhání vložila ruku do té jeho napřažené a nechala si pomoct ven. Byla celá ztuhlá a její svaly a klouby se jen pomalu opět rozhýbávaly.

Nechala se ještě celá dezorientovaná od toho muže obejmout okolo pasu a shrnout si vlasy z tváře. Jedno si však odpustit neodkázala. Ohlédla se za sebe.

Z úst jí uniklo zajíknutí. Její bláznivé tušení bylo správné. Stála před právě vyhrabaným hrobem. Hlína byla všude okolo, jak ji někdo nešetrně odhazoval a zbytky paprsků ze zapadajícího slunce dopadaly na náhrobní kámen. Bez jména, bez datumu narození, byl tam jen jediný datum a před ním kříž. Datum, kdy ji pohřbili.

Roztřásla se, když jí došlo, že ji museli pohřbít zaživa. Ale kdo, proč?! Měla by být vyděšená k smrti, ale ta chladná dlaň, která ji držela jí dodávala pocit, že teď se nemusí bát ničeho. Znovu vzhlédla do jeho tváře. Stále ji vyčkávavě pozoroval.

„Pojď, měli bychom vyrazit.”

 

Šla ochotně za ním. Nechala se jím posadit do auta a pak vést šílenou rychlostí, až se jí z toho tajil dech. Nic okolo nepoznávala. Vše pro ni bylo nové. Jen ten muž vedle ní, jako by k ní patřil. Bylo to vepsáno i v tom pohledu, který po ní stále pokukoval.

 

Nechala se jím vézt až do nitra jakéhosi lesa. Už se jej chtěla zeptat, když se před nimi objevila vymýcená plocha a na ní krásný dům.

„Tak jsme doma,” promluvil k ní konečně, když zastavil. Vystoupila a okolo ní se okamžitě zezadu omotaly chladné paže. Automaticky, aniž by si to uvědomila, se o něj opřela. Sledovala ten dům i několik lidí, kteří ještě nosili krabice vyložené před domem dovnitř.

Putovala po nich pohledem a nechápavě sledovala jejich úsměvy, které k nim posílali. Jen jediná osoba se netvářila příliš nadšeně a oba dva ignorovala. Naprosto jí to však vynahradila ta druhá dívka, která k nim přiběhla a prudce ji objala až ji pod nosem zalechtaly její tmavé krátké vlasy.

„Konečně!” vypískla. „Nemohli jsme se tě dočkat.”

„To opravdu ne,” ozvala se za ní ta zamračená blondýnka. „Udělej nám prosím laskavost, Bello, a nenech se zas hnedka zabít. Ráda bych tu vydržela alespoň půl roku, než se zase budeme muset stěhovat.”

Bella se na ni nechápavě zahleděla, to už jí však nad hlavou zaznělo podrážděné zavrčení.

„Rose!”

„Ano Edwarde? odsekla mu naštvaně a odkráčela znovu vybalovat.

„Asi by sis chtěla konečně sundat to špinavé oblečení,” zkonstatoval hlas za Bellou, aby přerušil tu napjatou atmosféru okolo.

Přikývla. Cítila ze sebe zatuchlost, svůj vlastní hrob. Otřásla se.

„Doufám že ti nevadí, že ti Alice zase vyměnila celý šatník.”

„Nepamatuju si, co za oblečení jsem měla předtím.”

„Mám takový dojem, že v to právě doufala,” dodal omluvně.

Znovu se na něj podívala. Vyhýbal se jakékoliv narážce na to, proč se vlastně probudila pohřbená zaživa. I ona sama začala přemýšlet, jestli to chce vůbec vědět. Nyní ji naprosto stačilo hledět do jeho tváře a očí, které na ni zhlížely, jako by pro něj byla to jediné na světě.

Cítila se s ním naprosto v bezpečí a že by nikdy nedovolil, aby jí někdo ublížil. Zůstane navždy s ní a nebo si ji pokaždé zase najde.

 

 

Tak a poněkolika sad endech je tu opět můj milovaný HAPPY END!

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1 2   »

21)  laura458 (13.12.2012 22:34)

Jalle

20)  Jalle (30.08.2012 17:48)

to si teraz Edward bude musieť Bellu vždy vykopať bolo by to super pokračovanie

19)  EH (25.08.2011 19:56)

Já věděla, že nejsi taková potvora, abys to ukončila sad endem!!! Juchůůůůůůůůů

Twilly

18)  Twilly (31.01.2011 23:40)

V mém oku se zaleskla slza, děvenko... upřímně!!! Myslela jsem, že už mě víc překvapit nemůžeš, že tě mám v pevně uzavřené krabičce výborných oddechovek, ale NE! Drama hororového charakteru snoubící se s romantikou nejvyššího kalibru... tak tos mě dostala. Já ti, holka, ty tvoje písmenka žeru i s navyjákem a jsem tomu ráda Nádhera, opravdu, nádhera

BellaMcCullen

17)  BellaMcCullen (31.12.2010 21:39)

no konečně šťastný konec! ale nemohla jsi to zařídit tak, aby si to Bells pamatovala? Jinak skvělá povídka!

16)  Tru (06.11.2010 19:42)

Tak tohle je úžasný nápad, škoda jen, že si pak nic nepamatuje:( Těch sad endů tam bylo nějak mnoho, nemyslíš?

15)  witmy (25.10.2010 12:46)

nádhera

Yasmini

14)  Yasmini (09.10.2010 00:52)

Má drahá Tex.
Jsem nesnesitelně sobecký tvor. Nedokázala jsem napsat jediný komentář během svého čtení. To je prostě neodpustitelné. Mám přečtené vše co jsi dovolila, aby jsme si přečetli. A chci ti poděkovat za tu morbidní podívanou. Je to krása, nic jiného se na to nedá říct.
Myslím to vážně. Miluju pohledy z veverčí perspektivy, vylézání z hrobu a Bellino konečné uvědomění si že on ji najde. (Ano přiznávám, mám ráda ty šťastné konce, ono jich totiž v životě není dost!)
S Y.

13)   (24.07.2010 23:31)

Jsem si myslela, že mě u tebe už nic nedokáže vyvést z míry. Jak šeredně jsem se zmílila...
Nepřestávám valit oči a celkově to budu asi ještě hodně dlouho rozdýchávat. Nic šílenějšího jsem ještě nezažila. Teda oprava, jeden hodně ujetý "horor" od Alfréda Hickocka ti kokuruje .
Jestli se mi o tom bude zdát, tak si mě nepřej
Jsme zvědavá na další tvoje šílené výtvory .

Alrobell

12)  Alrobell (17.07.2010 09:40)

to jsou zvraty!

tak jo Texie, sice je to povídka o něco kratší, ale zase je originální. Nechat v 10ti kapitolové povídce Bellu nechar umřít nejméně 3x je určitě rekord.

Děkuji ti za povídku, která mi dlouhé době zvedala tlak, jako nic jiného, co se teď v mém okolí děje.

PS: Těším se na další tvůj nápad.

11)  belko (01.07.2010 08:50)

Tak.Teď jsem zhltla všechny kapitolky naráz a jsem šťastná za super konec. Je jasný,že ten příběh teď "někde" musí pokračovat (v jiné opravdové realitě ;) )a B E budou pořád spolu i pomnohých Belliných úmrtích. Miluji šťastné konce! A ty píšeš opravdu dobře!

Salazaret

10)  Salazaret (30.06.2010 21:02)

Super... Přečetla jsem si víc kapitolek najednou co jsem nestihla a je to velmi krásná povídka a Bella zatím žije... Uf... snad nějaký ten pátek ještě bude...

9)  hellokitty (29.06.2010 21:32)

konečne prežila

Anna43474

8)  Anna43474 (29.06.2010 18:46)

No konečně... :D že jsme se toho HE taky dočkaly!!! Ale super, skvělá povídka... Zajímavý zpracování a tak - no, radši se nebudu moc vykecávat Takže akorát tleskám

sakraprace

7)  sakraprace (29.06.2010 18:45)

Jéééé, happy end, díkybohu. Ovšem, jak si ji sám odhrabal bylo luxusní. Padla mi čelist a do toho jsem se chichotala jak malá. :D :D :D A korunu tomu dala Rose
Krásná povídka, Texie, moc se ti povedla.

DeSs

6)  DeSs (29.06.2010 17:16)

Ehm, ehm... Dneska jsem se nudila, tak jsem si rozklikla nějakou povídku, že zjistím o čem je a jestli se mi bude líbit. A co nevidím? Texie! Teď už o hodně nadšeněji jsem se proklikala až k první kapitole a pustila se do toho... Ale vážně nemůžu za to, že jsem místo do okýnka pro komentář klikla na /další kapitola/. :D :D :D

Ono to prostě nešlo, chtěla jsem vědět, jak to s těma dvěma dopadne a říkala jsem si, že ti napíšu komentář až k dalšímu dílu. No a za to, že tenhle plán nevyšel můžeš ty a hlavně ten tvůj konec, já prostě chtěla vědět, kam to oba čumí. O třetí kapitole se snad raději ani zmiňovat nebudu, akorát bych se zase rozčílala!:D Já fakt myslela, že je úplně po ní! Ten popis povídky na srhnutí a nějaké řečičky o špatných koncích!:D Kažpodápně po tom, co jsem rázně zavřela prohlížeš internetu, jsem se rozhodla, že to tak nenechám a rozhodně se o tvoje písmenka neochudím. Šla jsem na další...:D

U dalšího dílu bohužel komentář zase nevyšel, to ne já, já za to nemohla, ale ty. Zase! No a pak jsem si řekla, že ti ho prostě napíšu na konci...

Při této povídce jsme dostala málem několik infarktů, při jejích vraždách, zapomínání a všech těch nečekaných zvratů. Prostě záživná povídka o něčem, což jsem přesně potřebovala. Děkuju za to, že jsem si to mohla přečíst, že jsi to napsala. A hlavně za happy end! Je to prostě skvělé.

plyshovymedvidek

5)  plyshovymedvidek (29.06.2010 16:59)

4)   (29.06.2010 11:34)

Yes! Happy end! Díky za něj!
Moc pěkný konec moc pěkné povídky.

Hanetka

3)  Hanetka (29.06.2010 10:22)

Já jsem to věděla! A připomíná mi to tak trochu morbidnější verzi 50x a stále poprvé. U toho filmu jsem byla smíchy celá bez sebe, z tvých kapitol pněkud v šoku, ale teď se tu culím jak jelito. Happyendy, ty já můžu!

Ewik

2)  Ewik (29.06.2010 10:14)

Moc krásná povídka
Místy velmi smutná a děsivá, ale nádherná.

1 2   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek