Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/bab%C3%AD%20l%C3%A9t.jpg

DEVĚT DNÍ

„Smrdí tu citron,“ oznámil ráno Richard a zmateně se rozhlédl. Anna se pobaveně ušklíbla a Emmett jen zvrátil oči v sloup.

„To je leštěnka na nábytek, Major byl tak hodný a vyleštil ho v obýváku. A kdybys v kuchyni cítil růže, tak Emmett vytíral,“ vysvětlila mu Anna a Major se zamračil. Kdyby ho viděl někdo z Tábora, jak otírá skříně hadrem napuštěným citronovou leštěnkou, asi by mu nepomohly veškeré emoce světa, aby je usměrnil.

„Paráda,“ zasmál se Richard. „A co budou dělat dnes v noci?“

„Strašit tě v ložnici,“ zavrčel Emmett. „Ještě slovo a udělám z tebe puzzle, mladej. Teď se koukej najíst, obléct a jdeme ven.“

„Ven?“ mračil se Richard a podíval se na zatažené nebe.

„Jo. V noci mi Whit… Jasper,“ opravil se rychle Emmett a vyděšeně pohlédl na Annu, „ukázal jeden z chvatů. Jdeme ho spolu nazkoušet. Jazz zatím vyrazí s Annou na první lov.“

„Chci jít taky na lov!“ dožadoval se Richard.

„Ne, jdeme jen my dva, lásko. Promiň,“ kuňkla Anna. Majorovo chřípí v nose přepadla vůně vzteku a nejistoty. Nevěřil mu? Možná. Možná se bál o Annu. Jenže mlčel. Ani Richard a ani Major nic nahlas neřekli. Takhle to bylo lepší. Přeci nechtěli, aby jim vnucoval emoce a on se na oplátku rozhodl, že jim je ani nebude sdělovat. Co kdyby je to taky pobouřilo? „Můžeme, Majore?“ vybídla ho Anna a otevřela dveře dokořán. Jen pomalu kývl a ladným krokem kolem ní prošel. Vůně borůvkových žvýkaček se pro něj stala standardním vybavením čichových receptorů.

 

***

„Proč mám plnou pusu chlupů a ty ne?“ vrčela Tanya a obě ruce si skoro rvala až do krku. Alice se na ni pobaveně ušklíbla a otřela si ukazováčkem koutek úst.

„Chce to praxi.“

„Vydržím toho fakt hodně, ale dva dny… Pořád plivu chlupy,“ mručela a poslední slova zabrblala dost nesrozumitelně kvůli jednomu z nich.

„Musíš se zakousnout a jazykem tu srst jakoby vytlačit z proudu, chápeš?“ vysvětlovala Rose, které to šlo lépe.

(Noc – dvě siluety – otevřené okno – nervozita – omámení – slova.) Alice se vyplašeně rozhlédla, ostatně stejně tak, jako posledních třicet hodin, kdy Edward odešel za Irinou a Kate. Zůstala na Tanyu s Rose sama s vizemi, které nedokázala ovládnout. Co kdyby na to jedna z těch dvou přišla? S Edwardem se prozatím dohodli, že si své dary nechají pro sebe.

Na malé planině se objevila Irina s Kate. Noc předtím se vrátily do jejich domu, aby se převlékly po lovu v jižním městečku. Edward to dokázal, odvedl je od Belly, ale sám to nezvládl. Vrátil se do jejího pokoje, což Alice jasně viděla. Celý den pak lovil sám a možná, že byl i s Kate a Irinou, ale to Alice neviděla. Až teď k ní přišel Edwardův nový plán.

„Kde je Edward?“ zpozorněla jako na truc Tanya.

„Asi na lovu,“ hlesla Irina a otřásla se, když Rose chytila další malé zvíře, na kterém si trénovala skus.

„To je potřeba tak dlouho lovit, aby se upír zasytil zvířetem?“ brblala Tanya.

„Jo,“ vyhrkla Alice a ze všech sil se snažila tvářit vážně.

Rose se jí pokoušela vysvětlit, jaké výhody to má, zatímco Alice pocítila zvláštní bodnutí v hrudi. Tyhle upírky o nějaké vázání nebo vztah prostě nejevily zájem. Šlo jim o zabíjení nudy – možná i lidí. Alici ne. Viděla to u Richarda s Annou a u Edwarda s Bellou. Šlo to. Oni čtyři toho byli důkazem. Co by dala za vysokého tmavovlasého muže, který by ji na rukou nosil?

Jenže její vize jí nic z toho nehodlaly prozradit. Pokaždé, když se podívala na svou budoucnost, rozmlžila se, jako kdyby koukala přes Richarda. Poloupíři její vidění stěžovali.

„Co si myslíš? Alice?“ Alice sebou trhla a znovu se usmála.

„Co?“ dožadovala se rekapitulace.

„Že by z Edwarda a Tanyi byl pěkný pár, říkám,“ zopakovala jí Kate.

„Určitě ano, ale Edward… On má svou přítelkyni, holky…“ přiznala Alice. Ihned toho litovala, protože Tanya ohrnula pysky a Irina se šklebila jako když viděla Rose kousnout do zvířete. Kate jen chápavě přikývla a Rose se dokonce závistivě usmála.

„Koho? Proč tu není, hm? To asi nebude tak horké…“ vysmívala se Tanya a svou nechuť zamaskovala za pošklebky.

„No, oni se rozešli, ale teď se asi dali zase dohromady. Potkali se tu,“ řekla Alice. Bože, někdo by ji měl umlčet.

„Necítila jsem tu další upírku,“ připomněla jí Kate.

„Není upír, že ne?“ vyhrkla s očima navrch hlavy Rose. Alicino zalapání po dechu jim stačilo.

„On randí s člověkem?“ zděsila se Irina.

„Vidíš, že to je možné!“ jásala Rose. „Taky to dokážeme, neboj…“

„Jdi k čertu, Rosalie! To je nechutný!“ vztekala se Irina. Alice to brala jako lepší ze dvou variant. To, že se Irina vztekala nahlas, bylo milejší, než tichá zloba Tanyi.

 

***

„Nechápu, proč zrovna teď chceš svůj pokoj, Bello,“ mručela Viola, když si narychlo balila věci. „Je to plýtvání penězi.“

„Já vím, Vé, ale v noci jsem se nevyspala. Hrozně chrápu a mluvím ze spaní, pořád jsem se budila a bála se, že tě probudím. Nezlob se,“ vymlouvala se Bella.

„No, alespoň že kluci jen chrápou a nechají mě u sebe. Ale je to fakt divný!“

„Vé? Mohla bys dohlédnout, aby… No…“ začala nejistě Bella a pohledem těkala k oknu.

„Myslíš Masena? Ten už je dávno v limbu. Nemyslím si, že to zjistí. Naštěstí Kevin je močopudný, takže jsem ho chytila na chodbě. Hele, zbytek si vezmu ráno, nebo něco vymyslíme, ale teď to fakt nestěhuju,“ mručela a mávla Belle od dveří. Jakmile se zaklaply, Bella se uvolnila. Zírala na to tvrdé dřevo a zvažovala, jestli nedělá chybu svého života. Co když se jí ten včerejšek jen zdál? Co když vůbec nebyl v jejím pokoji?

V hrdle jí uvízl hlas, když ji zezadu objaly dvě ledové paže, a Belle se podlomila kolena.

 

***

Strhl si ji do náruče a vztekle sykl, že si neuvědomil, jak ji vyděsí.

„To jsem jen já…“ zašeptal a Bella se zhluboka nadechla. Schoulil si ji do náruče na podlaze a lehce ji kolébal v náruči. „Kéž bys takhle zůstala navěky,“ hlesl.

„Jak? Jako vyděšená a zhroucená?“ zamumlala.

„Ne. Schoulená v mojí náruči…“

„Proč to děláš? Proč až teď? Proč jsi to nedělal předtím?“ zajímala se a odtáhla se od něj, aby mu viděla do tváře.

„Protože hlupákům chvíli trvá, než si uvědomí, jak pitomí jsou. Jenže pak bývá většinou pozdě…“ zašeptal a sklonil hlavu.

„Jo, to mi povídej.“

„Bello, asi bychom… Měli bychom si promluvit.“

„Já ale asi dnes nechci mluvit,“ kuňkla a celá zrudla. Edward se zamračil a v duchu si snažil její slova přeložit do mateřštiny, protože měl pocit, že řekla něco, přičemž myslela něco jiného.

„A co chceš…“ dělat nestihl doříct, protože mu Bella omotala ruce kolem krku a přitiskla své rty na jeho. Cítil, jak se zapírá koleny o podlahu a tlačí do něj. Povolil a nechal se povalit na záda. Jenže si na nich připadal divně. Neohrabaně. Změnil svůj postoj a z ofenzívy přešel do protiútoku. Zapřel se a strhl Bellu pod sebe, aniž by přerušil polibek. Jen lehce zasténala a propnula se v zádech. Edwardovi z toho zvuku začalo pískat v uších.

Zamrznul, když mu Bella vsunula prsty za lem džínů.

„Co to děláme?“ zašeptal a chytil její ruku do dlaně.

„Nemám nejmenší tušení, ale líbí se mi to,“ zachraptěla.

„Bello, ne…“ prosil.

„Ano, jinak…“ začala a Edward se zamračil.

„Vyhrožuješ mi? Vydíráš mě sexem?“ zděsil se.

„Dávám ti možnosti, Edwarde… Proč ne já, když jiné ano?“ Edward se odtáhl definitivně a posadil se vedle Belly, která se narovnala na loktech.

„Protože tebe miluju,“ odpověděl smrtelně vážně.

„Právě proto bychom to měli udělat. Taky tě miluju.“

„Právě proto – ne. Ještě ne.“

„Ach, to je divný… Zase se chceš vodit za ručičku po ulicích?“

„Bello?“ Edward ji nepoznával.

„Promiň, naštval jsi mě. Tohle je… Staromódní!“

„Já vím. Já to vím, ale vážně… Nejprve si promluvme…“

„Nechci mluvit, už jsem ti to říkala.“

„Nechci tě tu ohnout přes postel jako lacinou couru, Bello.“

„Chci být coura!“ bránila se Bella vzpurně a Edward povytáhl vyděšeně obočí. Bella zrudla a zalapala po dechu, což Edwardovi dalo jasný signál, že to tak rozhodně nemyslela. Rozesmálo ho to a Bella se k němu tiše a nejistě přidala.

„Bello, teď ti povím další děsně staromódní věc, ano? Miluju tě tak moc, že tě nehodlám pošpinit dřív, než si ty sama budeš jistá, že to chceš.“

„To bylo jak z románu…“ odfrkla si. „Kdybych to nechtěla, nedělám to.“

„Bello, nepokoušej moje sebeovládání. Nejsem tak odolný, jak si myslíš.“

„Jsi panic?“ zeptala se na rovinu.

„Nevěřím tomu, že jsi to řekla… Ale ne, nejsem,“ zasmál se a pobaveně zavrtěl hlavou. „Jenže to pořád není důvod, proč bych tě měl po třech měsících ohnout přes pelest.“

„Jaký důvod potřebuješ?“

„Nepotřebuji k tomu důvod, proboha! Prostě tady a teď není vhodná chvíle. Vedle spí tvoji přátelé a do svítání zbývá hodina.“

„A?“

„Všichni se probudí… Bello, vrať se se mnou do Forks,“ vydechl a položil se vedle ní na podlahu. Tentokrát to byla Bella, kdo se nad ním skláněl.

„A co tam?“ hlesla.

„Tam bude důvod…“ zavrněl, než se lehce přizdvihl a znovu ji políbil.

 

***

„Kousni ho!“ pobídla jej Anna, ale Major se znechuceně odvrátil.

„Ne,“ šklebil se.

„Sakra, Majore, dělej! Ten jelen z tebe dostane psotník!“

„Ne!“

„Neodmlouvej. Sakra, a já si myslela, jaký nejsi umělec! Jsi posera, Majore,“ odfrkla si Anna. Major se narovnal v zádech, až to zakřupalo, a pustil vyděšeného jelena, aby se vrhnul na Annu. Přitiskl ji ke stromu tak rychle, že nestihla ani mrknout.

„Zabil jsem přes pět set upírů,“ zavrčel tiše. „Přes tři sta jsem jich přivedl k nesmrtelnému životu a bez mrknutí oka jsem slabé kusy roztrhal a spálil. Nebudeš mi tady říkat, že jsem posera, Malá. Neumíš zdaleka tolik, co já, takže ti radím dobře – nepokoušej se mě nasrat,“ sykl a otřel se nosem o hranu Anniny tváře. Zalapala po dechu a roztřásla se, což Majora probralo z podivného zuřivého tranzu. Pěstí praštil do kmenu za její hlavou a zařval. „Vidíš, co se stane?! Proto jsem věčně sám! Nesnesu buzeraci! Tobě to procházelo, protože tě… Do háje! K sakru! Zmiz odtud,“ dodal a odvrátil se od ní. Dominance, dominance, dominance… Vůdce, major, vůdce, major… Anna!

„Nikam nejdu. Klidně mě zlikviduj, ale nic ti to nepomůže. Já přátele neopouštím!“

„Nejsem tvůj přítel!“

„Jsi a budeš jím, dokud budu chtít.“

„Tak a dost! Nejsi Johanka z Arku, ani žádná spasitelka upírů. Nestojím o to, chápeš?“

„Proto jsi se vrátil ke mně?“

„Nešel jsem k tobě…“ vzdychl.

„Lháři. Teď prosím buď tak laskav a chytni toho jelena. Kdybych nevěděla, že to dokážeš, vykašlala bych se na tebe.“

„Proč to děláš?“

„Co proč dělám?“ nechápala.

„Táhne mě to k tobě. Až moc. Nevím, co to je, ale vážně mi to narušuje soustředění, Anno,“ přiznal, aniž by se na ni podíval. Slyšel jen její zděšený vzdech a uvědomil si, že jí poprvé oslovil jménem.

„Miluju tě,“ hlesla.

„Cože?“ Jasper se otočil na patě a zíral do její ukřivděné tváře.

„Nikdy jsem neměla bratra, Jaspere. Jsi moje jediná nejbližší rodina. Pomohl jsi mi, když mi teklo do bot a vrátil ses za mnou. Nikdy jsi se mnou nejednal v rukavičkách a všechno, co jsem pohnojila, jsi mi dal sežrat. Miluju tě, bráško.“ A Majorovi konečně došlo, proč ho to k Anně tak táhlo. Samozřejmě, že k ní cítil nehynoucí lásku, ale ani za mák by ho nenapadlo, že to je jiný druh, než ta milenecká. Necítil to od jeho proměny. Od chvíle, kdy přišel o sladkou malou Rosalii.

„Jsi moje Maličká sestřička…“ zavrněl něžně a natáhl k Anně ruku. Usmála se a přijala jeho objetí. „Ale to neznamená, že mě můžeš peskovat,“ dodal už o odstín vážněji, jenže Anna se jen v jeho náruči zavrtěla a pobaveně se rozesmála.

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

Twilly

15)  Twilly (21.07.2011 13:30)

joooooo to je jíííízdáááááááá :D :D :D :D jupíííí. Mišutko, mazlíš se s emocema jako malej génius, líbí, moc líbí

MisaBells

14)  MisaBells (19.07.2011 17:04)

Gunes, jsi mi jasná od prvopočátku. Ta scéna s Edwardem byla tvoje snídaně!

13)  Guneska (19.07.2011 17:03)

No fuj, teď jsem z toho měla málem stejnej psotník jak ten jelen... už jsem se lekla, že Anna ho fakt miluje, a že se nám ty vztahy celý nějak přeonačej...
Jaj, ale ta scéna s tim Edwardem, to bylo něco pro mě

Nosska

12)  Nosska (14.07.2011 00:32)

Jupí, konečně se nemusim obávat trojúhelníku Anna - Richard - Jasper
A Bella s Edwardem jsou jak babička (Ed) a její pubertální vnučka (Bell)

semiska

11)  semiska (13.07.2011 22:54)

Skvělý, moc... Edward a Bella si k sobě zase našli cestičku.
Lov Majora a Anny Trochu jsem se lekla jejího Miluju tě, ale myslela jsem si něco podobného, než to bylo upraveno na tu správnou míru. Prostě správná sourozenecká láska.

Bosorka

10)  Bosorka (13.07.2011 21:10)

Ach jo, Edward skoruje a Masen odchází do šaten :'-(
To mi mohlo být jasné, že ten tvůj Edík nebude takové jezule ;) a jheo plán, jak nalákat Bellu do Forks :D

Strašně jsem se lekla, když Anna řekla Jasperovi to, že ho miluje - ještě že je to jen láska sourozenecká (zčelapotsiutírajícísmajlík)

Lenka326

9)  Lenka326 (13.07.2011 20:48)

No neříkala jsem to??? Chlupy budou problém , ale některé bloncky se snaží, to se musí uznat. Netušila jsem, že upíři a hlavně upírky mají trpělivost. :D
A Anna a Jasper, konečně mu docvaklo, co k ní cítí. Takže má konečné rodinu (no, nevím, jestli je nadšený i z těch dalších členů :D ), ale jsem za ně oba moc ráda. Snad se dočkají i další sestřičky.
Ale hlavně!!! Edward a Bella . Takže doma bude důvod? Takže by se měli vrátit co nejdřív, ne? Díky, že jsi mi odpověděla, jestli je Edward panic nebo ne, ale i když není, jeho zdrženlivost je skoro svatá. No, snad se dočká Bella, Edward i my ostatní.

Moc díky, taková úžasná směska romantiky a vtipu, skvělé.

Jula

8)  Jula (13.07.2011 19:48)

Nádhera, z Edwarda jsem úplně mimo, fakt mě tím jejich rozhovorem dostal
A Jasper je úžasný, mám ho čím dál raději

Kamci

7)  Kamci (13.07.2011 19:34)

Bella a Edward jsou spolu i když to vydírání...
a Anna s Jasperem si konečně vyjasnili svůj vtah, sourozenci...to je super:) :) :)

Nika

6)  Nika (13.07.2011 14:44)

Óóóóóó! To je krááásne Konečne si to vyjasnili a teraz sú z nich súrodenci. Aj keď nevlastný ale predsa

AMO

5)  AMO (13.07.2011 14:31)

Můžeš mi říct, jak po tomhle díle mám dát dohromady???
Sedím tady a čumím jako... no pako.
Takových odpovědí a takových vyznání...
Ách... asi budou spolu Éďa s Béllou, jů!!!
Ách... Jazz zůstane, protože se bratrsky milují, jů!!!
A ty mrchy se snaží pít zvířátka, jů...
A ty hlášky...Major byl hodný a vyleštil nábytek
Emmetek vytřel
Hele, už jsem se z toho vypsala a už se jen zbožně tlemím

4)  barča2 (13.07.2011 13:25)

Bože... to je taková nádhera!!! Edward je tak sladký!!! Jen mě strašně štve, že odjíždím, a to jak to dopadne se dozvím až za 2 týdny... :'-( :'-( :'-( :'-( :'-(

piky

3)  piky (13.07.2011 13:14)

Zam bude důvod ohh - to je tak romantické

SarkaS

2)  SarkaS (13.07.2011 12:54)

Jééé, to bylo tak sladké až se mi lepí pusa, ale děsně se mi to líbilo... Nevéím jak jsi to dokázala ale během dvou dílů jsi z protivných hloupých chlapů udělala ty nejlepší mužský pod sluncem

eMuska

1)  eMuska (13.07.2011 12:54)

Ejš, taká dávka emočenská, až ma srdiečko rozbolelo! Najvrv lov, Rose mi príde strašne zlatá, svojím spôsobom, rozdielna od ostatných... Alice by ju mala vziať sebou...

No a Edward s Bellou... Mám pocit, že tam to je už všetko vybavené... Bella sa vráti do Forks už len preto, že je tam dôvod... Dobrá si! Tá scéna zatiaľ vedie, som zvedavá, či ju ešte premôžeš... Ale som si istá, že hej, tvoje kvalitné písanie ma stále viac a viac prekvapuje - nie, že by som ti nverila... Ale ty proste kladieš latku stále vyššie a vyššie, až nedovidím na sám vrch.
A záver, skoro ma šľahlo, že čo jaká láska, než sa to nepretočilo na súrodencov. och, to som skoro zamrela, normálne, som bola odkväcnutá... Ale šecko sa vybavilo, taže pohoda, super, tešujem! A tešáám na pokráčko!

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek