Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/bab%C3%AD%20l%C3%A9t.jpg

SEDM DNÍ

„Takže vy lovíte zvěř, je to tak?“ opakovala nahlas Edwardova slova Tanya a podbízivě zamrkala dlouhýma řasama. Edward s Alicí se střídali ve vyprávění o svém stylu života. Jediné, co zatím zamlčeli, byly jejich dary.

„Kdybychom měli lovit zvěř, pán Bůh by ji neudělal tak chlupatou,“ odfrkla si Kate a zašklebila se.

„No jo, naše pánbíčkářka… Kate, určitě to nějak jde. Jen si představ ty možnosti,“ pobídla ji Rose. „Víš, kolik chlapů by se pak dalo využít opakovaně?“ Edward instinktivně vykulil oči a odvrátil tvář, aby si toho ani jedna z nich nevšimla.

„I tak se to dá brát,“ podpořila ji Alice a zhluboka se nadechla. „Jenže to obnáší spoustu sebekontroly a já si nejsem jistá…“ pokračovala Alice.

„Počkej,“ zarazila ji v půli věty Rose, „to jakože my nejsme schopné se ovládat? To nám chceš říct?“ vrčela.

„Rozhodně ne! Jen jste zvyklé na jiný život. Znám to, viděla jsem volterské a…“ bránila se Alice.

„Ty jsi byla ve Volteře?“ vyhrkla nadšeně Irina. Alici to začínalo pěkně štvát. Nebyla zvyklá, že ji někdo přerušuje uprostřed věty. Dvakrát!

„Alice chtěla jen poukázat na odlišnost upírů. V žádném případě vás nechtěla urazit,“ zastal se jí Edward.

„Dobře. Tak jo, jdeme,“ rozhodla Tanya a vstala.

Seděli v jejich malém obýváčku, který silně připomínal styl klasické horské chaty. Spousta zvířecích kůží, lebek vyčištěných od mravenců na zdech… Jen zimní zahrada se lišila. Ratanová křesla, vysoké rostliny v květináčích, skleněné stěny…

„Kam jdeme?“ zděsila se Kate.

„Zkusit lovit zvěř. Kam jsi myslela?“ odfrkla si Tanya. Irina si vyměnila zděšený pohled s Kate, a Rose jen zasténala.

„Nepřišli jsme sem, abychom vás do něčeho nutili,“ krotil Tanyu Edward.

„Já vím, ale chceme to zkusit.“

„Chcete? Všechny?“ dobírala si ji Alice.

„Mně to nějak nevoní, asi se budu jenom dívat,“ rozhodla se Kate a Irina jen nenápadně přikývla. Edward se po očku ohlédl na Alici, která měla ten svůj nepřítomný pohled. Podíval se na ostatní, jestli si Alicina záseku všimly, ale Tanya si rovnala halenku a Rose s Kate probíraly, kam je vezmou. Irina se mračila na podlahu. Přemýšlela o tom, co jim Edward s Alicí řekli, takže nikdo si neuvědomil, že Alice má vizi.

Viděl to. Viděl, jak tyhle tři blondýny loví zvěř a jde jim to. Docela se mu ulevilo. Aniž by to některá z nich tušila, zachránili je. Kdyby se totiž legendy o kanibalech z Denali donesly do Volterry, Aro by někoho poslal, aby je zlikvidoval.

„Půjdeme na sever,“ rozhodla Rose. Edward s Alicí jen němě přikývli.

 

***

Na severu Denali bylo víc zvěře než lidí. Sice kus od parku byla civilizace, ale většina táborů se vyskytovala na jihu parku. Kdo by se hrnul za zvěří? Všichni se zajímali jen o legendu. Alice zpomalila krok a držela se od skupinky blondýn zpátky. Jejich počáteční oblouznění Edwardem lehce polevilo. Irina dala pokoj, když ji Tanya několikrát probodla pohledem. Nejspíš tu vládla jakási hierarchie, podle které byly na řadě. Jedné upírce dokáže Edward odolat sám. Tanya na ni působila jako dominantní jedinec, který kolem sebe v podstatě ani ostatní nepotřebuje. Bohatě si vystačí sama.

„Támhle už prosvítá les, Tanyo. Myslím, že bychom měli zastavit,“ vyhrkla Alice.

„Musíme se rozhlédnout pořádně, Alice. Pokud máme začít lovit, bude lepší, když tu nebude nic, co by nás svádělo,“ zavrkala Tanya a potutelně se ušklíbla.

„Nic není cítit. Lidi jsou daleko. Můžete,“ pobídl je Edward a postavil se mezi čtveřici a konec lesa.

„Chceš nám zabránit tam jít?“ vysmála se mu Kate. „Jsme na tebe čtyři, uvědomuješ si to?“

„Uvědomuju, přesto si myslím, že to nezkusíte,“ řekl sebejistě Edward. Alice se opřela o strom a zkřížila ruce na prsou. „Tak co? Jdete nebo ne?“ vybídla je Alice.

„My jdeme lovit tam. To Tanya si to chce zkusit, tak ať si tu za králíky běhá sama,“ odfrkla si Irina. „Rose, Kate, jdeme,“ sykla a vykročila proti Edwardovi.

„Já to taky zkusím,“ vydechla Rose.

„Fajn, tak Kate, pojď…“ opravila se Irina.

„Nechci se s ním prát,“ stěžovala si Irina a zamračila se.

„Nemusíš se s ním prát. Prostě ho obejdeme!“ vrčela Irina.

„Edwarde, asi bychom… Prostě je nech,“ požádala ho Alice. Edward vzdychl a ustoupil rezignovaně stranou.

(Hospůdka – country hudba – veselý smích – skupina lidí – Irina s Kate – hlad – strach - …) Alice vyjekla ve chvíli, kdy obě upírky vyběhly z lesa. Edward na ni vytřeštil oči v poznání a rozeběhl se za nimi.

„Co je?!“ zděsila se Tanya.

„Ale nic. Jen mě napadlo, že by Edward mohl zkusit zapracovat ještě jednou na Kate a Irině. Vy se nenechte zdržovat. Jdu s vámi,“ blekotala. Rose s Tanyou si vyměnily pochybovačné pohledy, ale ihned se začaly věnovat Aliciným instrukcím, jak na srst zvířat.

 

***

Připadal si jako blbec. Stál uprostřed řeky, voda z něj crčela víc než z kohoutku a na břehu se na něj zubil Whitlock.

„Říkal jsem ti, aby sis kryl záda, McCarty,“ křikl k němu. Anna s Richardem stáli bokem. Ardy se kousal do tváří, aby se nerozesmál.

„Fajn, tak znovu!“ štěkl Emmett a vybrodil se z vody. „Ukaž mi ten obranný chvat, Whitlocku,“ sykl.

„Emmette, musíš ho ale sledovat! Nezírej na zem!“ dobíral si ho Richard. Anna Ardyho lehce dloubla do žeber a zakabonila se na něj. „Co je?“

„Chci tě vidět, frajere libovej,“ odpověděl za Annu Emmett. „Pojď se předvést,“ vybídl ho. Richard nadmul hruď a hrdě se postavil vedle Majora.

„Plně k službám, tak ukaž…“ vyhrkl Richard a Major povytáhl pochybovačně obočí. „Do toho, neboj, to zvládnu.“

„Nemyslím si, že bys to nezvládl. Spíš si nejsem jistý, že to bude mít nějaký… účel.

„Hej! Jsem taky silný. Nediskriminuj mě,“ mručel Richard.

„Dobře, takže koukej…“ vzdal se Major a začal mu pomalu vysvětlovat jednotlivé chvaty, úchopy, kličky, výkruty… Richard byl vzorný, napadlo Emmetta. Rozhodně Whitlocka sledoval s větším zájmem, než předtím Emmett. Nemohl překousnout, že ho tahle pijavice něco učí. Připadal si méněcenný. Rozhodl se mu to sabotovat a ve finále prohlásit, že nechápe, jak Whitlock může někoho něco naučit, jenže když pak na Richarda Whitlock zaútočil, Ardy se mu elegantně vyhnul a když už nic víc, udržel si Majora od těla celou půlminutu. Což bylo víc, než zvládl Emmett.

„Skvělý, mladej… Máš talent…“ pochválil ho Major a Richard se rozzářil jak dítě v cukrárně.

„Dík,“ zubil se Ardy. „Slyšels, Emme?“

„No jo, teď zase já…“ vztekal se Emm. Postavil se vedle Whitlocka a dal si práci, aby mu nic neuniklo.

Když pak skončil opět uprostřed řeky, řval vzteky.

„Jak to, že on to zvládl! Co dělal jinak?!“ vřeštěl Emmett.

„Poslouchal,“ odpověděli mu Whitlock, Anna a Richard unisono.

 

***

„Jak jsi to počítala? Tvrdila jsi, že ta ubytovna bude prázdná a hlavně, že ta cesta odtamtud do parku bude maximálně dvacet minut pěšky, Vé…“ vztekal se Kevin.

„No promiň! Spletla jsem si parky, no!“ bránila se Viola.

„Jak sis mohla splést Denali s Chena rivers?“ odfrkl si Kevin.

„Nechte se, vy dva… Vždyť to je jedno, ne? Na té ubytovně mají stejně plno, takže musíme dál, no co?“ vzdychl Masen a naházel vytahaná zavazadla zpět do dodávky.

„Ale kam teda? Do Andersonu? Nebo do Healy?“ fňukal Kevin za volantem.

„Líbí se mi Anderson. Ten psal pohádky,“ zasnila se Viola.

„Fajn, takže Healy. Nehodlám poslouchat celou noc o Malé mořské víle, nebo tak nějak…“ zděsil se Kevin.

„Healy je blíž parku?“ zeptala se tiše Bella Masena. Podíval se do mapy a přikývl, aniž by jí něco řekl. Kousla se do jazyka, když mu chtěla vytmavit jeho ignoranci. Nebude si toho všímat. Mluvili o tom a on couvnul. Dal jí prostor, tak proč by měla dělat scény? Nikdy nedělala scény. Ani Ed – ne! Zase? Dej s tím krucinál pokoj, Swanová!

„Jestli tam nebudeme mít kde složit hlavu, budeme se muset vracet,“ připomněl Kevinovi Masen.

„A?“ nechápal kamarád.

„Zbytečně moc benzínu, kámo.“

„Nezájem. Nebudu se trmácet sedm kiláků jen tak, když to můžu mít o pět míň. Minimálně,“ vrčel Kevin. „A vůbec! Nekecej mi do řízení.“

Masen se rozesmál a Vé protočila oči. Bella povytáhla jedno obočí a raději pozorovala okolní přírodu.

„Park Chena rivers je taky pěkný, ne? Proč musíme do Denali?“ zeptala se tiše.

„To je fakt, hele…“ vyhrkl Kevin a prudce šlápnul na brzdy. Viola vedle něj vyděšeně vyjekla a zapřela se dlaněmi o palubní desku. „Proč se trmácet k Denali, když Chena rivers je tady blíž?“

„Protože Vé chce zkoumat tu legendu a protože to je v expedičním plánu, ty pako!“ sykl Masen a praštil ho mapou po hlavě. Bella by přísahala, že slyší jeho vyděšené splašené srdce, jak se lekl. Ne, moment, to bylo její.

„No jo, furt… fajn, jedeme… kudy?“ sykl a znovu rozpohyboval dodávku. Viola ho navigovala, dokud se nedostali do malé vesnice Healy. „No vida. Les je na dosah!“ smál se Kevin.

„Jdu se zeptat na ubytování,“ vydechl Masen a zmizel v malém domku.

„Taková pitomost, fakt… Neví někdo, proč jsem kývla na tuhle expedici? Nic nefunguje!“ vrčela Viola.

„Nechtělo se ti chodit do školy?“ nadhodil Kevin a Vé vypadala, že o tom přemýšlí, načež se rozesmála a souhlasně přikývla.

„Zajímalo by mě, co tím sledoval… Asi o tebe má zájem, když ti navrhl expedici s námi… Většinou se prvákům vyhýbá,“ spekuloval Kevin a sledoval uhrančivě Bellu.

„Pomohl mi první den a než se škola rozjede… Nevím, proč to udělal…“ mumlala Bella.

„Co kdybys do toho přestal strkat nos, Kevine? Není to tvoje věc,“ utnula ho Vé a omluvně se na Bellu usmála. „Je to rejpal, ale to jsi za poslední tři dny asi zjistila.“

„Ale má pravdu. Sama nevím, proč tu jsem.“

„Povím ti tajemství, Masen je na biologii děsně levej, takže asi tak…“ zašeptala Vé. Masen je ve druháku levý na biologii a ona ho v prváku z toho má tahat? Sevřel se jí žaludek a upřímně doufala, že tohle rozhodně není ten důvod.

„Za hodinu odjíždí nějaká rodina, tak po nich bude místo, ale musíme tak dvě hodiny počkat, než připraví pokoje,“ křikl k nim přes ulici Masen.

„Fajn, zaběhnem na nějaký gáblík a pak se vrátíme,“ odpověděl mu Kevin a Masen přikývl. Zmizel uvnitř na dalších deset minut, a když se pak k nim vrátil, zamkli auto a vydali se hledat nějakou hospodu.

Na malém náměstíčku měli štěstí. Sice to vypadalo jako večerka, ale podle slov prodavačky tam měli i teplá jídla. Co na tom, že jedli na schodech.

„Za hodinu otvírá Tony, tam si můžete dát pivko,“ tišila je milým hlasem prodavačka. Skupina kolem Belly se na prodavačku mile zakřenila a kývla.

Jenže do té hospůdky se dostali až lehce před půlnocí. Bella pochybovala, že tam bude otevřeno, ale spletla se. Jako kdyby tím žila celá vesnice. Shlukli se kus od té večerky venku a oknem k nim doléhal zvuk rádia. Seděli, kde se dalo, tančili, kde se dalo… vesnice. Objednali si piva a vychutnávali si opilce kolem.

„Máš tu pěnu,“ špitl u Belliny tváře Masen a palcem otřel bílou šmouhu.

„Dík,“ hlesla a znovu se napila.

„Zase tam je…“ rozesmál se a Bella z jeho urputného snažení – možná i z množství piva – vybuchla v hurónský smích. Masen jen pokrčil omluvně rameny a Bella se od něj odvrátila. Hledala jednoho staršího pijáka v modrých montérkách, ale našla úplně někoho jiného. Díval se z okraje provizorního parketu přímo na ni. Obklopen dvojicí dokonale krásných blondýn. Žaludek se jí zhoupnul a ruce roztřásly. Hrozně moc chtěla odvrátit pohled, ale byla v jeho očích uvězněná.

„Kdo je to?“ zeptal se vedle ní Masen, jehož hlas slyšela jako v mlze. Věděla, na koho se ptá, ale její hlas odmítal spolupracovat. Jen se dívala a zhluboka dýchala. On se díval střídavě na ni a na Masena. Jeho tvář se z čistého překvapení změnila do bolestné grimasy a následně ji vystřídal smířlivý úsměv.

„Bellito, kdo je to?“ dotíral Masen. Když se od ní On odvrátil, konečně našla sílu odpovědět a podívat se do tváře svého společníka.

„To je Edward,“ hlesla a vrátila se pohledem k okraji parketu. Jenže on už tam nestál.

 


 

 

Liďánkové, stala se mi taková nemilá věc... Její jádro nechám utajené a možná se mi i nějakým záhadným způsobem podaří to vyřešit, ale nejspíš se zítra kapitolky nedočkáte. Berte to jako variantu 50 na 50. (No, ehm, spíš 80 na 20 že kapitola nebude.) Fakt se moc omlouvám. Víte, že to nedělám ráda a už vůbec ne schválně. Vaše MisaBells :-*

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

Twilly

12)  Twilly (21.07.2011 13:04)

Míšo

11)  Guneska (19.07.2011 16:44)

a že to neviděla Alice... a ten Masen teda asi nebude zas až tak učarovanej Bellinou přirozenou krásou, co... spíš to bude hajzlík, kterej využívá jejího biologického umu... zmetek. No není Masen jako Masen, co si budeme povídat, že jo

eMuska

10)  eMuska (12.07.2011 11:06)

adokelu, že Edward v obklopení dvoch vapiatorok... aspoň, že to nie je Tanya, tie dve po ňom snáď nevybehnú pred Bellou. Dúfam. Fakt fakt moc...

semiska

9)  semiska (11.07.2011 22:49)

Takže setkání za všechny prachy,co? :D Jsem fakt zvědavá, jestli ti dva si promluví... ;) No, bude to zajímavé Budu se těšit, kapitolka skvělá...

Lenka326

8)  Lenka326 (11.07.2011 22:08)

Začnu od konce - radost mám obrovskou , protože ten konec... no co to je toto??? Kam šel??? Kdy se vrátí???
Ať jí Masen neříká Bellito, prosím, to už je skoro jak Jelito, promiň, leze mi na nervy a tohle tomu přidalo.
Jsem zvědavá, co naše bloncky krvesajky, Rose a Tanya vypadají, že by si na zvířátka mohly zvyknout, až se naučí správně vyplivovat chlupy....
No a chudák Emmett i to poloupírčí mládě je pozornější a vzdoruje Majorovi líp než on. Co se z toho vyvrbí???
Jsem fakt moc ráda, že další dílek bude hned zítra a třeba se dočkám nějaké odpovědi...

Bosorka

7)  Bosorka (11.07.2011 22:06)

Jupí

MisaBells

6)  MisaBells (11.07.2011 21:49)

Věc nemilá vyřešena, alespoň pro zítřek! Kapitola bude! Máte radost?

Bosorka

5)  Bosorka (11.07.2011 21:36)

Jak já toho Emma chápu, taky mám problémy poslouchat osobu, která je mi nesympatická - i když vím, že má pravdu...:p Je to hrozná vlastnost!
Míšo věc nemilá se ti stala?

Kamci

4)  Kamci (11.07.2011 20:11)

Miško, to je strašně napínavý

Anna43474

3)  Anna43474 (11.07.2011 15:01)

Sakra, už narazila na upíry :D
Debil jeden (pardon ), nenechá si to vysvětlit a zdrhne
Já si klidně počkám
Jasper a jeho bojové lekce
TKSATVO

SarkaS

2)  SarkaS (11.07.2011 13:24)

Mibel, ty víš že na tebe se zlobit nejde, tak si holt dáme dvojitou dávku absťáku, co se dá dělat. Zrovna když se tam zjevil Edward a šlus... Chjo, on si to vyložil jinak, ještě aby si to ona vyložila jinak a bude to doknale v... Všichni víme, že? Líbí se mi, že Ardy Majora poslouchal a takže vzpurný Emmett je za jediný za blbce

AMO

1)  AMO (11.07.2011 13:10)

Edward... Edward...
Asi to byl šok, ale co dál? Kam šel? Bude ji hlídat???
Blbost, moc se ptám. Nechám to na Tobě a je samozřejmé, že máš tolik času, kolik budeš potřebovat na své záležitosti - tedy ode mne.
A těm zbylým blondýnám, které držel, prostě nakaž, že zvířátka jsou lepší :D :D :D :D

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek