Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/bab%C3%AD%20l%C3%A9t.jpg

DVACET DEVĚT DNÍ

 

 

Když bez hádek, tak bez hádek. ;)

Měl celý zbytek noci a většinu dne na to, aby přemýšlel. Zůstal ve Phoenixu s Bellou. Dokonce ho ani nevyhodila, když se vrátila zpět do pokoje. Rozestlal jí postel, počkal, až se osprchuje a pak ji uložil. Nechala se. Bez jediného slova. Nebyl domýšlivý, ale mohla mu vysvětlit, co to mělo být. Proč se s ním líbala? Nebo proč ho políbila? Byl to vůbec polibek? Nebo jen neškodná pusa? Možná poděkování, co? Nedokázal sám sebe přesvědčit, že by mu Bella nasazovala parohy. Byla přímá. Pokud by s Masenem chtěla být, řekla by mu to. Nedělala by intriky. A ze snu volala jeho jméno. Říkala: Edwarde. Ne Masene, ale Edwarde. Zdálo se jí o něm. Kdyby ho někdo viděl, nejspíš by si řekl, že mu přeskočilo, protože se v jednu chvíli spokojeně usmíval a ve druhé drtil hranu lavičky. Vstal, oprášil si kalhoty – čistě z pocitu, že musí něco dělat – a vyrazil ke škole. Bella bude končit. Možná ho ráda uvidí. Doprovodí ji domů.

Měl skvělé načasování. Ve chvíli, kdy přicházel k budově vysoké školy, ozvalo se hlasité zvonění školního zvonku a ze dveří se vyvalil dav hlav. Opřel se o malou cihlovou zídku a skřížil si ruce na prsou. Ledabylý postoj, to lidi dělají, ne? Když se ale objevila Bella, spustil ruce podél těla a neubránil se zamilovanému úsměvu. Všimla si ho a vesele mu zamávala. Vidí ho ráda! Za ní se vyřítila ta blonďatá hlava a Edward vztekle zavrčel. Bella si Masena všimla až poté, co uviděla Edwardův výraz.

„Hleďme! Rytíř na bílém koni, co?“ dobíral si ji Masen a Bella se jen uchichtla. Edwardův vztek byl pryč. Nahradila ho raněná ješitnost. Směje se mu.

„Ještě mi dlužíš vysvětlení, Wizarde,“ mračila se na oko Bella, když se blížili k Edwardovi. Věděla, že je Edward slyší? Zastavili se, přestože ho viděla. Stáli kus od něj a on si připadal jako idiot. „Jak jsi to udělal? To jako léčíš dotykem?“

„Hm… dejme tomu, že já mám tajemství a ty taky. Necháme si každý to svoje, ano?“ zubil se Masen. To už Edward nevydržel. Vykročil směrem k nim.

„A co si je třeba říct navzájem?“ navrhla Bella a Edward zrychlil. Věděl, jaké tajemství Bella má a rozhodně to nebylo její tajemství. Došel až k nim a vsunul jí ruku kolem pasu.

„Ahoj,“ zavrněl a lehce ji políbil do vlasů. Spokojeně vzdychla a přitiskla se k němu. Rozhodně z něj někdo dělá idiota, ale co když je to nakonec on sám?

„Ahoj…“ odpověděla mu a zvedla bradu, aby mu nastavila rty. Políbil ji. Možná si dal až moc záležet, aby ukázal tomu opičákovi, kdo s kým chodí, nebo ji prostě chtěl jen líbat. Když mu začala měkknout pod rukama, pobaveně se odtáhl.

„Později…“ zašeptal a Bella zrudla jako pivoňka.

„Bacha na její krevní oběh,“ sykl Masen.

„To je moje starost, ne tvoje,“ odsekl Edward.

„Zase?“ vrčela Bella.

„Ne,“ řekli unisono kluci.

„No tak,“ vydechla Bella. „Masene, co ten tvůj referát?“

„Ještě ho nemám. Pomůžeš mi? Včera nám to šlo, udělali jsme fakt kus práce!“

„Dělal jsi to sám. Já tě jen podporovala,“ smála se.

„Jsi mou sladkou múzou, drahá Swanová,“ pitvořil se.

„To mi vytesej na náhrobek, až mě máma zabije za to ponocování s tebou. Vůbec se jí to nelíbilo.“ Edward sebou cuknul. Kombinace Belly a smrti v jedné větě se mu rozhodně nelíbila.

„O smrti se nežertuje, Bello,“ zasténal Edward.

„Já vím… Ale je lepší se jí vysmívat, než se jí děsit, když víš, že přijde tak jako tak…“

Auvajs, pomyslel si Edward.

 

***

Nemohl spát. Převaloval se v posteli s větší a větší zlostí. Nikdy nevěřil na legendy kmene, ale když sakra viděl Annu s tou její partičkou… Cosi uvnitř něj mu ukazovalo ty znaky. To, co v legendách bylo vyzdvihnuto tak dokonale, že se to prostě nedalo přehlédnout. Ne, blouzní, to se jinak nedá vysvětlit. Ta jeho horečka je horší a horší, ale necítít se slabý, nebo nemocný. Jen… agresivní. No a co, že jsou bledí? V tomhle podmračeném místě je vybledlý každý druhý, pokud není Indián nebo míšenec. Prostě se tu nedá opálit ani omylem. A oči? Zkresluje to světlo v Pekle. Všichni mají divnou barvu. Choval se jako debil a nejhorší bylo, že si to uvědomoval. Ranil ji? No sakra, že jo! Přitom měl takovou radost, když ji uviděl! Jenže od té doby, co ji tenkrát pokousal ten pes, chovala se divně. Pak se objevil její Richie a všechno šlo do háje. Bella odjela – najednou chtěla studovat tisíce kilometrů daleko.

Znovu se vztekle převalil a vykopl nohou do vzduchu, jako kdyby mu mohl způsobit nějakou bolest. Takhle neusne ani omylem, do háje. Oni je obě změnili. Můžou za to oni. Albíni! Jo, jsou to stupidní albíni, nic jiného. Plastikové modelky a steroidoví modelové. Hnus! Co na nich Anna vidí, hm?

„Tady se nedá spát!“ zahřměl a veškerou svou zlobu směroval na malého střízlíka na okně. „Musíš tak řvát?“ sykl na něj a odhodil deku. „Nikdo není zvědavý na ty tvoje píp-píp projevy.“ Vstal a natáhl si tepláky. Vyšel před dům a zamířil k lesu. Čerstvý vzduch ho uklidní. Možná i uspí. No a co na tom, že by si ustlal na mechu? Bylo mu takové horko, že by chladnější postel uvítal.

„Jacobe?“ Jake sebou trhl a zatnul ruce v pěst. Sama teda fakt vidět nechtěl. „Jsi v pořádku?“ zajímal se a přibližoval se k němu jako zloděj.

„Proč bych nebyl? Co chceš?“ zavrčel.

„Jen si popovídat.“

„Hele, šmíruješ mě dost dlouho a dost nápadně. Něco po mně chceš, tak to vyklop, sakra…“ vrčel Jake. Dala se do něj zimnice. Krucinál, horečka pitomá. Možná by měl výlet do lesa odložit a vrátit se do vyhřáté postele. Ne, určitě za tu zimnici může nevyspání. Neusnul ani na pět minut. Bude jen unavený.

„Jak ti je?“ Sam mluvil tiše a klidně a pořád se k němu sakra přibližoval. Jacob vztekle couvnul a narazil zády do kmene stromu.

„Jdi do háje! Nech mě krucinál být!“ štěkl na něj a v očích ho píchlo. Co to sakra…

„Pojď se mnou, Jacobe…“ vybídl ho Sam.

„Nejdu. Jdi si sám. Jdu si lehnout!“ vrčel, ale nedokázal se od stromu odlepit. Uvnitř něj se něco dělo. Něco, za co rozhodně nemohla horečka. Věděl to, cítil to a děsil se toho. Místo protestů se mu z hrdla ozvalo jen zakňučení a Jacob se schoulil u stromu do klubíčka.

 

***

„Co to jako bylo?“ sykla Bella, když procházeli uličkou k domu. Edward povytáhl překvapeně obočí, ale mlčel. „Ta holka!“ vyjela na něj a ukázala na dlouhonohou dívku mizející za rohem.

„Já nevím. Jen se usmála, tak jsem se taky usmál.“

„Ne, tys ji svlékal očima.“

„Ale no tak!“ zasmál se Edward. Bella semkla rty do úzké linky. Jí vyčítá Masena a pak se tu zubí na kozatky? „Ty žárlíš?“ vydechl v náhlém prozření.

„Ne, jen nemám ráda dvojí metr.“

„Dvojí metr?“

„Jo, dvojí! Já s Masenem jsme taky jen kamarádi a ty se můžeš zbláznit.“

„Já tu holku nelíbal,“ řekl ledově Edward.

„To já Masena taky ne, Edwarde. Jen jsem mu dala pusu jako poděkování,“ vzdychla.

„Hm, zvláštní vyjádření. Díky bohu, že neděkuješ tak často.“

„Co je zase tohle?“ vyhrkla a její hlas přeskočil nepřirozeně o oktávu výš.

„Nic, Bello. Nech to být. Co chceš dneska dělat?“ změnil téma a zkusil se usmát.

„To teda ne. Cos tím chtěl říct, Edwarde? Že se líbám s každým, komu se cítím zavázaná?!“

„Nelíbali jste se, ne?“

„Nech toho!“ zavrčela a otevřela schránku. „Tohle je hloupý,“ mručela.

„Bello, nechci se hádat, prosím. Ta holka se jen usmála. Byla to lesbička. Koukala spíš po tobě než po mně…“ uchichtl se a Bella zrudla s dopisy v ruce.

„Mohl jsi to říct hned,“ vzdychla a pokračovala v cestě ke dveřím.

„Mohl.“ Zavrtěla jen nechápavě hlavou. Doma ze sebe shodila bundu a vzala si od Edwarda batoh. Hromádku dopisů rozprostřela po stole. Poukaz, poukaz, leták, poukaz, účty, účty, do rukou Isabelly Swanové – zpozorněla. Hmátla po dopisu a posadila se na židli u stolu.

„Děje se něco?“ zajímal se Edward a přidřepl si k jejím nohám. Opřel se o její kolena a láskyplně k ní vzhlížel. Jenže to Bella neviděla. Soustředila se na písmena v dopisu.

Četla dlouho. Ta slova byla jako dar shůry. To se jí snad zdá. Takhle načasovat…

„Nechci být dotěrný, ale… Lásko, co to je? Vypadáš… Nevím, co si o tom myslet.“

„Nabídka zahraničních stáží, Edwarde,“ špitla nepřítomně a znovu pročítala písmena.

„Chceš stáž?“

„Uvažuji o tom.“ Usmál se na ni a políbil jí koleno. Konečně vzhlédla. Dívala se na jeho klidnou tvář a formulovala v hlavě, jak mu to poví. Nemohla tady být. Ne takhle. Žárlili jeden na druhého, neustále si něco vyčítali. Ty chvíle, kdy byli opravdu jako zamilovaná dvojice… Těch bylo málo. Proboha, vždyť jí není třicet, aby se usadila. Edward je jiný. Má za sebou sto let, sakra. Taky chce! Ne, asi nechce. Nechce tu bolest, kterou viděla u Anny. Chce Edwarda, ale nechce trpět. Nechce, nechce, nechce.

„V Evropě,“ hlesla. „Pojedu do Norska studovat flóru.“ Zamrzl. Čekala, že se to stane, ale nepočítala s tím, jak ji to srazí. Zvedl pomalu zrak a díval se jí do očí. „Nedívej se takhle…“ prosila tiše. Možná si představovala, že bude chtít jet s ní a pohádají se. Zase a znovu, ale jeho mlčení a tichý souhlas s jejím odjezdem… Ne, nebudou se hádat. Ona jen… co vlastně?

„Asi máš pravdu…“ vzdychl a vstal.

„Mám?“ vyhrkla překvapeně.

„Vím, kam tím míříš. Možná to bude lepší. Nenechávám tě odejít. Jen asi potřebujeme oba čas.“

„Neodcházím od tebe! Pořád jsme spolu, ale…“

„Nemusíš mi to vysvětlovat. Sám vím, jak si jdeme na nervy. Bello, miluju tě a ani tvůj odchod do Norska na tom nic nezmění.“

„Kdyby sis tu někoho za ten půlrok našel…“ začala, ale v hrdle se jí udělal knedlík.

„Nezlobila by ses, chápu…“ vzdychl. Sakra, oči se jí zalily slzami. Proč?

„Miluju tě,“ připomněla jemu i sobě.

„Já to přece vím, lásko. I já tebe.“

„Fialové chryzantémy?“ vzlykla.

„Fialové chryzantémy,“ souhlasil, a hřbetem ruky ji pohladil tvář po které se rozkutálela krokodýlí slza.

 

***

Usmívala se. Ten výraz měla k tváři přišpendlený od chvíle, kdy jí Emmett s Rose tu novinu oznámili. Zobrazovala se v něm jen část jejích emocí. Měla radost za ty dva. Věděli, co chtějí, a dokázali to dotáhnout během měsíce do finále, ale ta odporná žárlivá bolest kdesi v hrudi… Nedokázala si to užít tak, jako kdyby tu byl Jasper. Pořád se jen chlácholila tím, že ji asi miluje. Z asi svatba nebude. Jak by taky mohla, když je někde daleko a nejspíš se už… Polkla. Naprázdno a s tím umělým úsměvem. Naštěstí si ti dva vyměňovali tělní tekutiny, takže si jí skoro nevšímali, ale pořád tam byla Anna s Richardem. A Anna ji sledovala. Ten úsměv teď musel zůstat pro ni. Odhalila zuby ve větším úsměvu a málem dostala křeč.

„Kdy?“ zajímal se rozesmátý Richard. „V zimě by to vypadalo moc hezky, co?“

„Jo, zima zní skvěle. Kolem Vánoc? Všechno bude svítit!“ rozplývala se Rose. „Co myslíš, Alice?“ Alice sebou trhla.

„Co? Jo… Vánoce… Světýlka a tak… Jasně, proč by ne?“ zubila se.

„Takže prosinec?“ ujišťoval se Emmett.

„Alice, vidíš, jak to bude vypadat?“ škemrala Rose. Konečně měla důvod se zamračit. Nic neviděla. Zavrtěla hlavou a nejistě přešlápla.

„Zatím ne, potřebuju to vstřebat, to bude tím,“ ujistila je. Nemohla jim říct, že ke svatbě nejspíš nedojde, když ji nevidí. Později si něco vymyslí, aby jim to nekazila. Začala se o ně bát. Co se stane? Volterra? Bože, co budou dělat, jestli tu Jasper nebude? A pak ji to prostě napadlo. Ten úsměv, který přišel vzápětí byl jiný. Byl upřímný.

Měla z toho takovou radost, že se rozesmála nahlas.

„Jsi v pořádku?“ hlesla nejistě Anna a Alice prudce přikyvovala.

„Jsem. Jsem… Já jsem!“ volala, zatímco pelášila do své ložnice. Za zády slyšela jen zoufalé povzdychnutí malého Richarda: „Chuděra, přeskočilo jí.“

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

Bombetta

13)  Bombetta (15.08.2011 13:10)

Krásné, Míšo, a taky jak jinak, že? Jen mě mrzí, že to Edwardovi a Belle tak neklape, že to Bella všechno hned vzdává. Však ty to nejak vyřešíš a my budeme koukat s otevřenou pusou A Alice...naprosto jí chápu asi bych se taky chovala jako blázen :) Skvělé ať už je tu další díl

MisaBells

12)  MisaBells (14.08.2011 17:03)

Tak zítra, dámy... Třicátý den!!! Bouchneme bublinky?

LadySadness

11)  LadySadness (14.08.2011 02:48)

ešte by mohla byť tehotná a tým by sa to snáď vyriešilo - stáž by mohli absolvovať spolu, postupne by sa mohla meniť a pri, alebo po pôrode by sa stala upírkou nebolo by to super? a Richard by už nebol jediný poloupír v rodine čo ty na to?

LadySadness

10)  LadySadness (14.08.2011 02:38)

á tak ona "nechce, nechce, nechce", a čo teda chce? ešte pred dvomi kapitolami to bol Edward, kto narobil viacej blbostí, ale teraz - čo sa s ňou deje? veď on sa snaží, to má na ňu Masen taký vplyv? dokelu, dokelu, dokelu a nemohol by ísť Edward s ňou? mimo všetkých by im to mohlo fungovať, no nie? hlavne nech sa k nej nedostane ani Jacob, ani Masen, ani Tanya, a podľa možnosti ani volterskí Mibel - nechceš urobiť sad end, však nie? chystáš ešte jednu sériu, alebo...

semiska

9)  semiska (12.08.2011 21:50)

Hihi, tak dva žálivci,jo? :D Koukám, že k sobě mají zatím o trochu věřší krok... Snad je ten půl rok od sebe neoddělí... ALe Edward ji může navštívit, pokud mu to nezakáže. ;)
Svatba na Vánoce? Šílené alicovksé :D :D :D
Moc pěkný!

Lenka326

8)  Lenka326 (12.08.2011 20:42)

Ach, sice to bylo bez hádek, v tom se ti nedá nic vyčítat, ale tohle??? A čeká nás poslední 30. den. Já vím, já vím, Emmett a Rose jsou (jediní) šťastní, ale co se může zlepšit za jeden jediný den, když se to serká už skoro celý měsíc???? Za jeden den se ani Jacob nesmíří se svým huňatým kožichem, ach jo.

MisaBells

7)  MisaBells (12.08.2011 20:03)

Patří mu to :D

Bosorka

6)  Bosorka (12.08.2011 19:48)

Ty jim zase dáváš Míšo! Bellu pošleš do Norska, Edwardovi dáš možnost, aby si užíval s jinou, Jacoba necháš kroutit se pod stromem....

miamam

5)  miamam (12.08.2011 18:08)

Tak tohle je tajmená kapitola z nejtajemnějších... UAU, tolik pohledů najednou a já mám hlavu v pejru. Jasně Bella a Edward mají v sobě bordel... To musím vstřebat. Jacob a jeho první přeměna? Bojím se, že bude Culleny fakt nenávidět...:( Svatba Emmetta a Rose? No doufám že sakra bude! Protože v prosinci to fakt může být nádhera (když už necítí ten chlad že jo...:D )

Anna43474

4)  Anna43474 (12.08.2011 17:09)

Hmm... copak asi Ali viděla???

SarkaS

3)  SarkaS (12.08.2011 13:55)

Otmu se říká chytat se stébla... Je mi Alice líto, ael její pohledy jsou teď asi nejzajímavější. Bella a Edward, tam se asi nemá cenu vůbec vyjadřovat. Emmett a ROse u nic se nic neděje ti dva jsou utopení ve štěstí. Ale Jake to je jiná, tam se to ještě zajímavě vyvine :D

Twilly

2)  Twilly (12.08.2011 13:45)

Mišutko, Mišutko... takže další sérka to jistí! Musí! Výborný, skvělý, tleskám

AMO

1)  AMO (12.08.2011 13:40)

Dalo by se říct, že předposlední den a my nevíme vůbec nic...
Nebo vlastně... Bella s Edwardem zase nebude, protože ona půjde do Evropy na stáž Je mi to sice líto, ale asi to tak má být.
Mnó...potom jsme zjistili, že i tady se Jacob Black nějak změní. Horečka na maximum, Sam a dál??
Anna a Ardy se milují a mezi nimi je relativně klid.
Emm a Rose budou mít svatbu, a protože Alice nic nevidí... vrátí se MAJOR W.
eMBellko, ...nových třicet??? vánoční, mikulášká, silvestrovská...???

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek

Eclipse - Seth Clearwater