Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/bab%C3%AD%20l%C3%A9t.jpg

DVA DNY

Alice měla pocit, že se dívá na sousoší. Když Emmettovi, Anně a Richardovi ohlásila, že odjíždí i s Edwardem, zkameněli.

„Jakože jen vy dva?“ promluvil po chvíli Emmett.

„Bez nás?“ přidal se Richard.

„Kam?“ zajímala se Anna. Alice si s Edwardem vyměnila pohled.

„Někam. Nevíme kam,“ odpověděla opatrně.

„To je pitomost, nemyslíš?“ zavrčela Anna.

„A že to říkáš zrovna ty, Annie,“ usadil ji Edward a zkřížil si ruce na prsou. „Sama jsi to udělala.“

„Já ale měla cíl. Jela jsem k tetě na Floridu, proboha!“

„A dojela jsi, že?“ odfrkl si Edward.

„Nemusíš být tak protivný, brácho,“ krotil Edwarda Emmett. „Anna má pravdu. Zešíleli jste?“

„Hele, klid. Vezměme to racionálně, jo? Edwarde, Alice, proč nepočkáte ještě tak dva měsíce, až Anna bude schopná cestovat ve společnosti lidí? Pojedeme taky. Přestěhujeme se všichni,“ navrhl Richard.

„To je nesmysl, Ardy. Nemůžeme čekat dva měsíce. O nic nejde. Jen pár dní. Pak se vrátíme. Ber to jako loveckou výpravu,“ vzdychla Alice a chytila ucho svého kufru.

„Alice! Nemůžeš mě tu nechat se dvěma chlapy, přece! Co bude Richard jíst?“ vzlykla Anna vyplašeně.

„Tak tohle byl dost hnusný důvod, nemyslíš?“ ušklíbla se Alice. Jestli je před chvílí trochu litovala, tímhle to Anna zabila. Alice přeci není hospodyně! Richard si pupek musí naprat někde sám. Ať okusuje třeba kůru ze stromů. Edward se vedle Alice lehce pousmál.

„Prostě jděte z těch dveří, lidi,“ řekl důrazně a udělal krok vpřed.

„Tak vezměte alespoň Emmetta. Myslel někdo na něj?“ začal Richard.

„Hele, umím za sebe rozhodovat sám! Ale nemůžu odejít, když je Anna ještě v novorozenecké fázi. Nemůžu ji opustit. Kdyby se to dozvěděla Volterra, objevili by se tu,“ připomněl mu Emmett.

„Děláte z toho až moc velkou vědu, vy tři. My se vážně vrátíme,“ ujišťovala je Alice. Anna se Alici podívala zvědavě do tváře a chvíli měla Alice pocit, jako kdyby v jejím výrazu hledala něco, čeho by se mohla chytit. Zase ji přepadl vtíravý pocit, že musí zůstat u Anny a dohlédnout na ni. Postarat se o její bezpečí. Ne!

„Musíme jít. Za hodinu nám letí letadlo a cesta na letiště taky trvá,“ vyhrkla Alice a protáhla se mezi Emmettem a Richardem.

„Vy se jen tak nevrátíte, že ne?“ vydechla Anna a Alice se zarazila.

„Nevěříš nám?“ odpověděl místo Alice Edward.

„Divíš se? Řeknete, že nevíte, kam jdete, a přitom už máte letenku,“ odfrkl si Richard.

„Letenku ještě nemáme, ale víme, v kolik nám to poletí, Richarde. Zatím netušíme nic víc, než vy. Sakra, věřte nám!“ vztekala se Alice.

„Fajn. Já vám věřím,“ rozhodla se Anna, ale její výraz vypovídal o opaku. Richard se postavil vedle Anny a smutně přikývl a Emmett jen zkřížil ruce na prsou a vypadal, že chce nafouknout tváře. Alice s Edwardem udělali jedinou možnou věc, jak tohle skončit. Otočili se k nim zády a odešli k autu.

 

***

Čekal na ni před školní budovou. Automaticky si popotáhla halenku a dlaní si ulízla rozlítané vlasy. Oči zabodla do země a tiše si odkašlala.

„To je doba, slečno Swanová. Člověk by tu zapustil kořeny,“ dobíral si Bellu Masen.

„Nebyla jsem informována, že budu mít i dnes ocásek,“ ušklíbla se. Masen se chytil za srdce a předstíral mdloby. Byl tak přesvědčivý, že kluk, který kolem nich procházel se ho zeptal, jestli mu nic není. „Nic není? Kámo, umírám tady, zradou, podvodem, ublížením… Anděl mě označil ocáskem, chápeš to?“ stěžoval si, zatímco ho kluk bedlivě sledoval a poslouchal. Když mu došlo, že si z něj Masen střílí, tituloval ho debilem a pokračoval dál. Bella se tím bavila.

„Třídní šašek?“ zeptala se.

„Spíš školní, ale pšt, nikdo to zatím neví. Ještě nemám plakáty na premiéru.“

„Proč ses ujal nováčka, Masene?“ vyhrkla Bella o pár minut později na chodbě.

„Připadám si vedle tebe chytřejší,“ zazubil se na ni.

„Tak to mi mohlo dojít…“

„To mohlo, ale nic si z toho nedělej. Hele, ale teď s pravdou ven. Doneslo se ke mně, že jsi na střední excelovala v biologii.“

„No páni!“ vyhrkla. „Jak to sakra víš?“

„Kdo hledá… Ale neboj, nejsem biomagor. Jen mě napadlo, že bych ti nabídl obchod.“

„Obchod? Hele, nebudu ti vytvářet žádné drogy na mejdany, na to zapomeň.“

„To by byla spíš chemie a na tu už mám Kevina, takže díky, nechci, ale…“ Masen se odmlčel a Bellu to přimělo, aby zvedla hlavu. Díval se do stropu a kroutil rty.

„Ale?“ pobídla ho.

„Druháci mají začít pracovat na jakési diplomové práci, nebo co. Je to jakoby praxe v terénu a já mám hlavní obor biologii. Jako ty, pokud se nepletu.“

„Masene, kam tím míříš?“ zavrčela Bella.

„Potřebuju parťačku na expedici.“

„Jsem prvák. Jsem tady druhý den. Zešílel jsi?“ vyhrkla.

„Mluvil jsem s Costnerem a schválil tě, pokud budeš chtít. Existují výjimky pro prváky.“

„To je šílený!“

„Jo, to je, ale… Co ty na to?“

„Musím si to rozmyslet,“ vydechla. Vidina expedice do přírody ji lákala. To bylo přesně to, co potřebovala, aby zapomněla na celý uplynulý čtvrtrok. Pryč od lidí a upírů! „Tak jo, kam?“

Masen se rozzářil jako vánoční stromeček a strčil si frajersky ruce do kapes.

„Bílé pláně, sníh… Eskymáci, lásko,“ zavrněl.

„Cože?“ vyjekla Bella v dvoučárkovém cé. Tak ji to rozhodilo, že jeho oslovení vypustila absolutně z hlavy. „Eskymáci?“

„Dokonalé podmínky pro objevení nových druhů,“ ušklíbl se a v očích mu problesklo nakažlivé nadšení. Bella chtěla být hodně daleko a to se jí rozhodně povedlo. Eskymáci sice nežili na druhém konci světa, ale odlehlá teritoria to byla dost.

 

***

Zastavil se před cedulí FORKS.

Ještě mohl couvnout. Nebyl tak blízko. Poznal to po pachu. Nikde necítil ani známku upíra. Třeba tam není, napadlo ho. Možná promarnil další šanci mít někoho po svém boku – cože?!

On přece nechce vztah! Upnout se k někomu, jako to udělal Peter. Tyhle emoce mu byly cizí. Oslabilo by ho to. Ne. Nehledá Annu, aby s ní spojil svou existenci. Rozhodně ne. Prostě se jen chtěl ujistit, že to jeho přítelkyně – čert vem ty city – zvládla. Možná by měl spíš vyhledat Petera než novorozenou, ale osud Maličké ho zajímal v tuhle chvíli víc. Snad byl zvědavý i na toho slabomyslného upíra, který ji údajně nechtěně označil. Emmett McCarty. Co mohl být zač?

Rozhodl se.

Minul ceduli a připadal si, jako kdyby celé Forks byl krámek s těmi nejúžasnějšími vůněmi, a on do něj vešel. Cítil cesmínu, šeřík, purpuru… borůvky, jahody, pomeranče… dřevo z Amazonie, ze severu, líh, koláče, tvaroh…

Kdy naposledy narazil na takové množství vůní? Věděl, že každá jednotlivá vůně rozhodně neznamená samostatného upíra. Mísily se. Většinou už v době lidského života byl člověk cítit jinak. Kromě pachu krve, samozřejmě. Pach označení zpravidla do roka zmizel, ale i on měl svou vůni. Zemitou, dřevitou a těžkou. Cítil ji tu a cítil i snoubící se vůni sladkého zákusku v podobě ořechových koláčů. Byl tu někde pár. Víc cukroví necítil, tak předpokládal, že v dosahu deseti kilometrů je jen jeden. Vítr by mu to prozradil, jako vždycky, když věděl, co hledat. A Anna tu byla. Její aroma borůvek s lehkým nádechem pomerančové kůry od jejich posledního setkání dost zesílilo. Líh, pach čistého alkoholu, byl známkou poloupíra. Tenhle voněl po pomerančové vodě. Určitě patřil k Anně. To oni byli ten pár.

Major semknul rty do úzké linky a pocítil iracionální žárlivost. Zešílel? Narovnal se v zádech, zhluboka se nadechl a znovu ochutnal vzduch. Teď už bude hračka Annu najít.

 

***

Nevěřil tomu, že ho tady ti dva nechali se zamilovaným párečkem. Nikdy si nemyslel, že by byl přecitlivělý, nebo tak něco, ale tohle? To byla očividná zrada a podraz. Emmett vztekle přepnul na další kanál a pak na další a další.

„Emme, to je poslední ovladač, který ti dám, rozumíš,“ upozornila ho Anna a sebrala mu ovládání televize z ruky.

„Proč odešli?“ vyhrkl a rozhodil prázdné ruce. „Já to nechápu. Co jsme udělali?“

„My nic, Emmette. Prostě… Však jsi je viděl sám, ne? Edward byl pořád vydeptaný z Belly. Možná jeli za ní, co my víme? A Alice? Jen jela s ním. Jsou na sebe zvyklí.“

„Taky jsem na ně zvyklý. A co Richard? Myslel někdo na chudáka to dítě?“ durdil se.

„Dítě?“ vydechla Anna a kousla se do tváří, aby se nerozesmála. Emmett se nadechl, aby jí odpověděl, když si tu hloupost uvědomil a rozesmál se.

„Fajn, tak tohle byl out… Ale víš, jak to myslím. Celou dobu jsme spolu, nikdy nás v ničem nenechali. Tak nějak byl spoleh na jejich prudění každý den. Chybí mi,“ postěžoval si.

„Emmette, odešli před dvanácti hodinami a už ti chybí? Jak ty jsi byl schopný přežít jejich víkendové lovy?“

„To jsem měl jistotu, že se vrátí,“ zavrčel a najednou zkameněl. Pootočil hlavu opatrně směrem ke dveřím a z kuchyně se ve stejnou chvíli vynořil Richard. Anna se chvíli nechápavě mračila, než ochutnala vzduch a celé tělo se jí napnulo jako struna.

Emmett to cítil. Pach pozdního léta a nějakých kytek. Upír. Cizí upír. U jejich domu. Chmátnul po Anně a instinktivně ji zastrčil za Richarda, před něhož si stoupnul.

„Hej!“ zavrčel Richard s Annou unisono, ale Emmett se na ně autoritativně zamračil. Museli pochopit, že teď není čas na dohady. On se stal hlavou klanu a on tohle musí vyřešit. Díky, Edwarde. Fakt! mručel v duchu a čekal, co bude dál.

Ozvalo se lehké zaklepání na dveře.

Emmett k nim obezřetně přistoupil a otevřel. Anna s Richardem stáli za nimi, takže na ně nebylo vidět a ani oni neviděli ven. Před Emmettem stál vysoký ramenatý chlap s loknami, které by mu záviděla i Marylin Monroe, a s kovbojským kloboukem. Na krku měl jakýsi korálkový náhrdelník s peřím a divnými přívěsky, z nichž většina mizela za bílým tílkem a košilí zastrčenou v džínech. Džíny byly pro změnu napasované ve vysokých botách.

„Zabloudil jsi z Divokého západu?“ vyhrkl Emmett. Uklidnil se, přestože toho upíra neznal. Bylo mu najednou fuk, co bude. Chtěl se smát, jenže jeho chvilkový klid přešel v iracionální hrůzu. Jako lusknutím prstů v tom cizinci viděl vlastní smrt. Pohltilo ho vnitřní horko a sevřelo se mu hrdlo. Stiskl pevněji kliku dveří a přimhouřil oči, načež kmitl pohledem k Anně a Richardovi. Oba ho sledovali s nechápavým pohledem.

„Někoho hledám a jeho pach končí tady,“ vysvětlil mu ten honič krav.

„Možná bys mohl…“ začal Emmett, ale Anna náhle vyjekla a vyřítila se z úkrytu. Postavila se vedle Emmetta s Richardovýma rukama zaháknutýma za její kalhoty, jak se jí pokoušel zastavil, ale síla poloupíra se s novorozeneckou nedala srovnat. „Zalez!“ zavrčel na ni Emmett.

„Majore!“ vyjekla Anna aniž by Emmetta vnímala. „To není možný! Ty se mi zdáš! Ty… Ty… Ty!“ vyjekla a vrhla se mu kolem krku.

„Absolutně bez disciplíny, to jsi celá ty, Maličká,“ zavrněl jí do vlasů, když ji objal.

„Nejsem tvůj voják, Majore. Pane jo! Našel jsi sestru? Kde je? A co ty? Proč jdeš až teď?“ vyptávala se Anna, aniž by ho pouštěla.

„Nechceš mi nejdřív slézt z krku? Nejen já bych se cítil jistější, kdybych tě viděl dál od sebe, ale i tví přátelé…“

„Kašli na to, Majore. Já tě tak ráda vidím, to není možný!“ pokračovala Anna.

„Maličká, okamžitě mi přestaň drtit hrdlo,“ zavrčel a Anna odskočila.

„Zase jsi to udělal!“ vytkla mu.

„Nechtěla jsi poslechnout.“

„Hej! Co se tu děje? Co ti udělal?“ vložil se do toho Emmett.

„Emmette, Richarde, tohle je Major Jasper Whitlock. Pomohl mi s první fází a je to můj skvělý přítel,“ rozplývala se Anna.

„Ty jsi ten Emmett?“ zavrčel Jasper na Emmetta.

„Alespoň jeden z nás o tom druhém slyšel. Jo, jsem Emmett. Whitlock, Whitlock… Nedělal jsi něco pro Volterru?“ rozpomínal se Emmett. Než mu ale Jasper odpověděl, Anna Emmetta rázně praštila do žaludku, až se ohnul v pase.

„Malá!“ vyjel na ni Jasper, což očividně rozzuřilo Richarda.

„Problém?“ zavrčel na něj Ardy.

„Stáhni se, Richarde. Nevíš, co umí. Dost všichni,“ prosila Anna.

„Ty jsi ho nabrala do žaludku!“ vytkl jí Major.

„To dělám běžně. Emmett to bere, že jo?“ bránila se Anna. Emmett stále v předklonu zavrtěl hlavou.

„Hele, Annie, uvědom si, že máš sílu jak bejk. Nemůžeš mě nečekaně napálit pěstí. Bolí to,“ skučel.

„Sakra, Emmette, moc mě to mrzí. Nedošlo mi, jak moc jsem zabrala…“

„V pohodě…“ lhal Emm.

„Není to v pohodě. Malá, musíš si uvědomit, kde je tvoje místo!“ Anna vystrčila vzdorovitě bradu.

„Moje místo?“ zopakovala po něm.

„První rok za tebe zodpovídá stvořitel. Ty jsi povinna k němu chovat úctu. V prvním roce jsi jako nezletilá a on je tvůj rodič, takže se tak začni chovat, nebo si tě podám v Táboře.“

„Asi jsem tě právě přestala mít ráda, Majore,“ zavrčela dotčeně Anna.

„Ale já tě mám hned radši. Pojď dál,“ vybídl ho se smíchem Emmett. „Jsem Emmett.“

„Jak dojemné,“ odfrkla si Anna.

„Maličká, zkus se trochu ovládat.“

„Fakt jsi mi chyběl, upíre… Dík za návštěvu, můžeš jít…“

„Ty se zlobíš,“ konstatoval Major a svraštil čelo. „Takže jsem měl pravdu?“

„Neměl. V čem jako?“

„V tom, co jsem ti řekl mezi dveřmi. Zlobíš se, protože je to pravda, že?“

„Jdi se vycpat, Majore.“ Major na ni pobaveně přimhouřil oči a slaboučce se pousmál. Možná si to Emmett jen spletl s křečí, protože silně pochyboval o tom, že se Jasper Whitlock umí usmívat.

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

Kristiana

13)  Kristiana (01.08.2011 23:59)

Vratí se ti dva, že jo? Musí se vrátit. Vždyť by mi bez nich bylo smutno. :'-(
Jasper! Jasper! Jasper!

Twilly

12)  Twilly (21.07.2011 11:42)

Jednoznačně je Major úplně nejlepší, Mišutko, klobouček dolů

Anna43474

11)  Anna43474 (09.07.2011 01:33)

Jasperééé!!!


...

Dobrý
Jasper... achichky ach... Jasper... jsem v extázi
Neber si to, ty za to nemůžeš, Míšo
Oni jsou vtipní
Už ji peskuje, jen vleze do dveří, jo?! To jsou mi teda způsoby
Jůůů
Teď mě tak napadá... on se Major o fous minul s Alicí, viď??? :( A mám po exlu :'-(
TKSATVO

AMO

10)  AMO (08.07.2011 17:51)

Jejda ta druhá půlka. Jako na tenise. Fantistická slovní kočkovaná Je na nich vidět, že se jim po sobě stýskalo... A to jeho oslovení "Maličká"... no krása.
Jen, co ti dva cestovatelé??? Nebo vlastně čtyři!!! Setkání u ledních medvědů a mrožů a tučnňáků mě by tam nikdo nedostal, nemám rád zimu.
Miško, já vím, že máš svou linii příběhu a opravdu píšeš nádherně... jenže tady se moje vysněné dvojice pořád míjejí. Jen malý, opravdu maličký slibeček, že se najdou

Fanny

9)  Fanny (07.07.2011 09:46)

TRošku chaos v těch dvěřích...:D No, teď ještě aby se našli Edward s Bellou... Ten Masen se mi prostě vůbec nelíbí


SarkaS

8)  SarkaS (07.07.2011 03:23)

Major... Dobře přestanu slintat. Ale musím říct, že v něm se voják vážně nezapře. Jen Ardy se moc neprojevoval. Asi byl z toho v šeho trochu v šoku, co?

7)  lady sadness (06.07.2011 23:24)

začínam mať pocit, že keď mala Alice víziu o Bellinej smrti, tak videla presne toto - teda, že tento Masen je ten, kto Bellu ohrozuje a nie Edward, ktorého videla nad mřtvou Bellou, a podobne ako ostatní, aj ja si myslím, že "náhoda" Alice zvedie dohromady Edwarda a Bellu na snehových pláňach a tu sa začnú ďalšie a väčšie problémy, a mimochodom, ako dlho ostane Major? stihne sa stretnúť s Alice, alebo ako? a kde je jeho sestra?

milica

6)  milica (06.07.2011 22:21)

Mám pocit, že má Bella namířeno tam, kam se právě chystají Edward s Alic?? Nebo se mi to jen zdá?
Konečně je Major u Anny, krásné přivítání Super těším se na pokračování

eMuska

5)  eMuska (06.07.2011 20:42)

Nodokelu, len ma neonačte furt! Ojš! Jakeé city? ja ti dám, city, herňajs! ešči taku nešpivaľi! Ja sa asi zbláznim!
A - kam hentí dvaja utekajú? Ojš, veď teraz? Alice mala šancu na stretko s Jazzom a ja som zas mimo! Ojšššš! Som zvedavá, čo chystáš, drahá, pretože cítim v mojich starých boľavých kostiach, že sa niečo stane...
A Mason, toho nemám rada! Fuuuj! Fuuuj! Už som chcela povedať, aby ho Edward zjedol, ale no takú brečku, to by som ja do úst ani nedala... Bleeeeeeee! Daj ho preč, parazita!
Ale inak sa mi to páči...

Bosorka

4)  Bosorka (06.07.2011 19:41)

Bella je lákána Masonem někom na ledové pláně do iglů. Vau já chci taky na Sever!!!!
Majore - díky, že jsi přijel a doufám, že Annu lehce zkrotíš

Kamci

3)  Kamci (06.07.2011 19:06)

sakryš! Major je tam, ale Alice ne, to je pech.
krásná kapča

Lenka326

2)  Lenka326 (06.07.2011 18:57)

No teda! Bella pořád randí s Masenem a teď s ním možná i odjede k Eskymákům :p , ale hlavně: Major je ve Forks a Alice si někde lítá :p to jí došly vize nebo co??? Propásnout takovou příležitost :p Honem to prosím tě nějak naprav. :D Díky

semiska

1)  semiska (06.07.2011 18:47)

Jsem zvědavá, jaký pravý důvod zavedl Majora k nim? Moc pěkný, snad se Alice s Edwardem vrátí.;)

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek

Eclipse still - Proposal scene