Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/bab%C3%AD%20l%C3%A9t.jpg

SEDMNÁCT DNÍ

Uvědomil si, že už skoro sedm hodin nic neřekl. Tedy ne nic, ale jen v přítomnosti Rosalie. Pokaždé se mu udělal v hrdle iracionální knedlík a bylo po komunikaci. Jen se přitrouble usmíval a přikyvoval. I kdyby mu snad nadávala, šklebil by se a souhlasil. Rose se s ním naštěstí nepokoušela mluvit. Měla co dělat, aby zodpověděla všechny otázky Jazzovi nebo Alici. Anna se občas taky zeptala, ale spíš na to toulání a na Denali. Hrozně moc by tam chtěla jet, což Emmettovi sebralo na chvíli úsměv z tváře. Richard mlčel podobně. On však z paniky, že ho zase někdo zpraží, protože přivedl tu – jak to říkala Rosalie? – krbovou předložku. Je dokonalá, zopakoval si v duchu znovu Emmett.

„Jak to myslíš, že se tam vracíš?“ vyhrkl Jasper a Rose se zamračeně zvedla z křesla, aby stála výš, než on.

„Mám tam domov, Jaspere. Je tam Kate s Irinou. A Tanya!“

„No a? Já jsem tvoje rodina. Tady!“

„Jsme v moderní době. Přijela jsem za Edwardem a ten tu není, takže musím zpět.“ Emmett se podíval z okna ve chvíli, kdy se její věta stala lží. Edward tu byl. Blížil se s rozzářeným úsměvem k domu. Větve u okna se zachvěly v lehkém větříku a Edwardův výraz se napjal. Do domu vpadl jako tajfun a Emmett měl co dělat, aby ho chytil, než se po někom vrhne. Znal ten jeho výraz. Rozhodně se momentálně necítil v klidu.

„Co blbneš?!“ štěkl na něj Emm a omotal mu ruce kolem hrudi společně s jeho pažemi.

„Pusť mě,“ sykl Edward. „Rose! Mohla bys mi laskavě vysvětlit, jak se dopis pro Bellu dostal k Tanye?!“ vrčel. Rosalie couvla před jeho hlasem a lehce nakrčila čelo.

„Už to víš?“ hlesla.

„Samozřejmě, že už to vím. Co jste čekaly?“

„Tanya věřila, že když ti to povíme opatrně…“

„Ne, ani opatrně bych to nebral jinak!“

„Edwarde, uklidni se… Jazzi… buď kámoš!“ prosil Emmett, kterému dělalo poměrně potíže udržet cukajícího se Edwarda.

„Najednou?“ dobíral si ho Jasper.

„Dělej!“ zavrčel Emm. Edward v jeho náruči ochabl. Emmett ho nejistě pustil a Edward přešel ke gauči.

„Co to bylo?“ zajímala se Rosalie.

„Ovládám emoce, sestřičko,“ zazubil se Jasper.

„Ty máš talent?!“ zděsila se. „Jak to? Já nemám!“

„Vždycky jsem byl tím vyspělejším,“ ryl do ní. Emmett si připadal jako sjetý. Nikdy snad neviděl Jaspera, aby takhle žertoval. Vždycky to byl suchar!

„Tak už mi to vysvětlíš?“ prosil tupě Edward.

„Cože? Jo tohle! No… Tanya…“ Rose se zamyslela a v hlavě se jí to nejspíš celé odehrálo znovu, protože i přes Jasperův zásah se Edward vztekle zašklebil.

„Pěkně ti pověsila na nos bulíky, Rose. Netuším, co jí přesně řekla, ale rozhodně lhala.“

„Tanya?“ zděsila se Rose a Emmett měl zase tu neutuchající potřebu ji obejmout. Setkal se s Edwardovým povytaženým obočím. Sakra, neříkej to nikde! prosil v duchu. Edward jen lehce zavrtěl hlavou a pousmál se.

 

***

„To myslíš vážně?“ ujišťoval se Masen na chodbě školy, když mu Bella vyklopila, co se po návratu stalo.

„Jo. Vysvětlil mi to.“

„No to je ale skvělé, ne?“

„Myslíš?“

„Samozřejmě. Hele, táhl se přes Státy, aby ti to vysvětlil. Kde je teď?“ Bella se zamyslela a pokoušela si vzpomenout, co jí to ráno do polospaní říkal.

„Já ti ani nevím, ale prý přijde zase…“

„Měla bys tomu dát šanci.“

„Zase?“ zděsila se. Masen vypadal poměrně zmateně. „Ale já vím… Jo, chci s ním být, ale co když přijde další takováhle pecka?“

„Tak ji klasicky ustojíš. Ty to zvládneš.“

„Masene…“ zaúpěla Bella a skoro vztekle dupla jako malá holka.

„Co ti pořád brání?“

„Nic o tom nevíš…“

„Tak mi to pověz, ne?“ vybídl ji a ona se už-už nadechovala, když si uvědomila, že by ji asi rovnou poslal do blázince, kdyby mu vyprávěla o upírech.

„Hele, poslouchej mě… Zítra je pátek a začíná víkend. Jeď s ním do Forks a v neděli uvidíš, jestli se vrátíš…“ Dívala se na něj se značnou dávkou skepse. „Nedívej se na mě takhle!“ obořil se na ni.

„Nevím, co myslíš,“ bránila se a svěsila hlavu. Masen ji vzal kolem ramen a vtiskl jí svůj oblíbený spánkový polibek.

„Jasně, že nevíš… Jsi totiž nevinnost sama, že? Tak pojď, můžeš vyzkoušet ten pohled na Herkorta. Určitě ho ocení u zkoušení z historie.“ Bella se konečně zasmála, ale podvolila se jeho kroku.

„Po hodině se sejdeme na náměstíčku, jo? Zatím…“ houkl, zopakoval spánkový polibek a vytratil se.

Čekala, že ji bude přesvědčovat, aby mu nevěřila, ale ukázal se jako kádr. Nevěděla, jestli tím něco nezamýšlí, ale rozhodla se mu věřit. Víkend ve Forks… Anna… Možná by jí mohla zavolat… A bláznivá Alice… Víkend ve Forks!

 

***

Alice ležérně sestoupila ze schodiště a snažila se nevypadat děsivě. Za zády svírala uzlík látky a očima hledala Jaspera. Našla ho na verandě s Rosalií v náruči a lehce ji bodlo v žaludku.

„Ahoj,“ usmála se na ni Rose a odtáhla se od Majora. „Copak nám neseš?“

„Tobě vlastně nic, ale Jasperovi ano,“ odpověděla s úsměvem Alice a ukázala balíček.

„Zase?! Alice! Další zkoušení? Já ti na to sice přikývl, ale znovu se svlékat?“ Znovu to bodnutí v žaludku, tentokrát s příměsí chvění v hrudi. Představa nahého Jaspera ji málem srazila do kolen… Co to sakra je?!

„Naposledy,“ řekla ochraptěle a samotnou ji to zaskočilo. Bože, musí to z ní cítit!

„Jsi nervózní?“ zeptal se opatrně a vstal. On chce jít ke mně?! Ne, stůj! Instinktivně couvla a ruku s oblečením natáhla před sebe.

„Nejsem si totiž jistá, jestli ti to bude. Ještě tě nemám v oku,“ lhala.

„Aha…“ hlesl a vzal si tričko s džínsy. Rozepnul si košili a začal ji stahovat z ramen.

„Ehm!“ Alice s Jasperem sebou cukli. „Nechceš se převléct jinde?“ dodala Rose, když upoutala jeho pozornost. Jazz si vyměnil pohled s vykulenou Alicí.

„Jo, no… Omlouvám se, nedošlo mi, že bych mohl někoho pohoršit…“ zašeptal a zmizel. Hloupá Rose! Sakra! Alice sebou znovu trhla.

„Jsi v pořádku?“ zajímala se Rose.

„Asi musím na lov,“ hlesla Alice.

„Půjdu s tebou, chceš?“ nabídla se Rosalie a Alice jen krátce kývla. Rozeběhly se k řece za domem a ladně jej přeskočily. „Líbí se ti Jasper?“ zeptala se Rose a Alice málem udělala kotrmelec.

„Cože?“ vyhrkla zděšeně.

„Máš ráda mého bratra?“

„Ne! Samozřejmě, že ne – jo, asi jo,“ kníkla Alice zoufale. Má ho ráda? Nikdy nikoho ještě neměla takhle ráda.

„To je v pořádku. Jeho má rád snad každý. Už jako člověka, pokud si to dobře pamatuju.“

„Fakt?“

„No jo. Byl to proutník. Ve vesnici měl snad v každém domě… zářez na futrech,“ dodala spíš pro zasmání.

„Děvkař,“ vydechla Alice.

„Ne, jen se dvořil, jestli se to tak dá říct. No, víš, měl rád ženy. Rád s nimi mluvil a zvedal jim sebevědomí. Už tehdy skvěle pracoval s emocemi.“ Alice se jen lehce pousmála, ale neodpověděla. Nevěděla totiž, co říct. „Jestli ti můžu něco říct, tak Jasperovi se taky líbíš.“ Teď už ten kotrmelec udělala. Bože, nejnemotornější upírka pod sluncem! „Jsi v pořádku?“ vyhrkla Rose a zvedala ji ze země.

„Nevšimla jsem si toho kořenu…“ hlesla Alice.

„Jsi jak lesní skřítek, probůh! Pojď se převléct,“ vybídla ji Rose a vedla ji zpět k vile.

„Rose, vážně ho chceš opustit? Zase?“

„Nechci. Jen jsem chtěla říct holkám poslední ahoj. Možná by se odstěhovaly se mnou.“

„Myslím, že Edwarda by asi trefilo. A Bella…“ Až teď si uvědomila, že přijel sám. „Co vlastně Tanya provedla?“ Rose se nadechla a převyprávěla jí, co sama věděla. Mezitím doběhly k vile. Jasper akorát vycházel ven.

 

***

Nevěděl, jestli si to uvědomuje i ona, ale byla špinavá. A… Na boku měla škubu, jako Richard od medvěda. Viděl její holý bok a jasně karmínovou krajku spodního prádla… Polkl a pokusil se nasadit ležérní výraz, jenže její oči, když se na něj podívala… Velké, překvapené, konsternované! Cítil lásku, jenže ta vycházela určitě z Rosalie. Ten cit byl všude, kde byla Rose a on. Sám ji bezmezně miloval. Konečně ji našel. Vrátila se mu s takovým štěstím. Zase si připadal skoro celý. Aniž by o to stál, našel rodinu. Novou. Chtěl je všechny. Jeho malou Annie, jejího zbrklého Richarda, pomateného Emmetta i dospělého Edwarda. Ale hlavně chtěl Rose a možná o kousek víc i Alici. Ta holka s ním dělala divy. Donutila ho změnit se, aniž by si to asi uvědomila. Nespouštěl pohled z toho kousku látky v roztržené halence. Jak asi vypadá celá? Ehm… ta halenka!

„No vidíš! Vypadáš světově,“ ujistila ho Rose.

„Máš roztrženou halenku,“ vzdychl Jasper a naposledy se na Alici podíval. Neslušně přitom ignoroval Rose. Alice vytřeštila ještě víc oči a přiložila k trhanci ruku.

„Musím se převléct, pardon…“ kuňkla a odešla.

„Ty jsi jasný…“ smála se mu Rose.

„Ty nejasná,“ odfrkl si. „Chci s tebou mluvit o tom Denali, Rosalie.“

„Neboj se. Odjedu tam, pobalím si věci a vrátím se sem. Líbí se mi tu. Miluju ty upíry. Tady jsem doma.“

„Fakt?“ vyhrkl až moc radostně Jasper. Rosalie se znovu zasmála. „Bavíš se?“ zavrčel.

„Docela ano.“

„A vážně tu chceš zůstat kvůli mně?“

„Tobě? Jaspere, ty jsi tak sebestředný… Chci mít taky svůj rozum. Víš, tam jsem měla pocit, že to nejsem prostě já, ale tady… Včera ten medvěd…“ zasnila se Rose.

„No jo, toho medvěda budu poslouchat dalších sto let, že?“ zamručel Jasper. Rose se hlasitě rozesmála, což ho přimělo přestat předstírat, že je  uražený, a vesele se k ní přidal.

„Víš ale, že tu nezůstaneme? Měli bychom se vrátit domů,“ hlesl Jasper a Rose se zarazila.

„Tady je domov, ne?“

„Jsme z Texasu. Ty i já tu jsme jen na pouhé návštěvě.“

„Tak ji protáhneme, dokud se neoženíš,“ rozhodla Rose s novým smíchem, když sebou Jasper trhnul.

„Jazzi…“ ozval se ve dveřích Emmett, ale ihned zmlknul, když si všimnul Rose. Jen ukázal do domu.

„Mám tam jít?“ snažil se to pochopit rozhozený Jasper. Emmett přikývl.

 

***

Chystal se odejít, když Rose došlo, že snad poprvé slyšela jeho hlas.

„Emmette?“ řekla ve snaze ho zadržet. Ztuhl uprostřed kroku a Jasper kolem něj tiše prošel. „Nechceš se posadit?“ dodala Rose. Byla za poslední noc expertem na city. Jasperovy, Aliciny a možná i svoje. Rozhodně ji tenhle obr nemálo zajímal. Když se posadil vedle ní, svěsil hlavu a prsty si propletl v klíně, jakmile se opřel zády o lavičku. „Omlouvám se,“ vyhrkla a upoutala tak jeho překvapený výraz.

„Za co?“ zašeptal. Překvapilo ji, jak hluboký a podmanivý hlas má.

„Za to včerejší zírání. Bylo to neslušné.“

„Já taky zíral,“ přiznal se a krátce se pobaveně usmál.

„Já vím, viděla jsem tě.“

„Já vím, viděl jsem tě.“ Zasmáli se společně a nastalo další ticho.

„Ten medvěd včera-“ vyhrkl Emmett ve chvíli, kdy Rose: „Nechtěl bys-“ Znovu nejistý smích.

„Ty první,“ pobídl ji a zadíval se jí do očí. Už včera ji fascinovala ta zvláštní zlatá. Ano, Edward s Alicí měli taky zlaté oči, ale Emmett… Po okraji byly lehce oranžové, ale proč? Dokázala by se dívat hodiny. Když mrknul, porušil tak ten provaz, který ji držel u jeho pohledu.

„Jen mě napadlo, jestli bys nechtěl jít na společný lov. Ten medvěd byl lepší než srnky.“

„Byl masožravec. Ti jsou vždycky lepší.“

„Proč máš v očích oranžovou?“ vyhrkla dřív, než se stihla zarazit. Jeho výraz zesmutněl.

„Nedávno jsem podlehl…“ zašeptal.

„To mě mrzí.“

„Nevím, jestli to nebude rouhání, nebo tak něco, ale nemusí. Byla to Annie.“ A pak jí to řekl. Všechno. Celý ten dlouhý příběh o tom, jak se spletli, jak Edward potkal sladkou Bellu, jak Anna zmizela a po přeměně k nim přišel Jasper.

„A vy žijete bez vašich stvořitelů?“ vydechla.

„Ty ne?“

„No, María zemřela… Ani nevím jak, protože odešla stejně jako Jasper. Slíbila, že se vrátí, a ať nedělám kraviny, a už se nevrátila. Až Tanya mi řekla, že to viděla, když byla v Dallasu.“

„Aha… Asi bych měl říct, že je mi to asi líto, že?“ znejistěl.

„Nemusíš. María rozhodně nebyla z těch, co po nich někdo zapláče.“

„Tak jo,“ zazubil se a uvolnil. Viděla to na jeho ramenech, ale jeho zájem ji potěšil. Snad ho konečně přiměla, aby jí věnoval trochu pozornosti.

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

Lenka326

9)  Lenka326 (04.08.2011 17:27)

Tak doháním dovolenkové resty.
Bella konečně věří, že by to s Edwardem mohlo vyjít??? Hurá!
A pak Jasper a Alice, Alice a Jasper. A hned vedle Emmett a Rosalie a Rosalie a Emmett. Tolik mladé lásky :D

Kamci

8)  Kamci (30.07.2011 15:03)

:) :) :)

7)  Guneska (25.07.2011 13:44)

Já už nevím, co bych na to napsala... je to tak krásně romantický

Nosska

6)  Nosska (24.07.2011 12:18)

Tolik zamilovanejch ňoumů:D to se mi líbí

semiska

5)  semiska (24.07.2011 11:58)

Masen je borec, podporu Bella opravdu potřebuje. ;)
Jasper a Alice, Rose a Em
Všichni jsou jasní... :D
Já Belle vzkazuju, ať do Forks jede, jinak ji tam dopravím sama. :D
Skvělý, Mišule.

SarkaS

4)  SarkaS (24.07.2011 11:51)

Teda, to byl díl nadupaný emocemi. Mibel já tě žeru, tohle bylo boží! Alice a Jazz a taky Rose a Emmett a vůbec všichni. Ji, nějak se mi vypařila většina mé slovní zásoby, tak se tomuhle komentu jak od prvnáčka nediv

Jula

3)  Jula (24.07.2011 11:50)

Krásně se nám to tam páruje

Anna43474

2)  Anna43474 (24.07.2011 10:11)

Takže jemu se líbí jeho sestra a tamtomu se zase líbí jeho sestra... :D Už vidím Jaspera, jak ho nahání po lese, až se to dozví - a pak naopak
Ne, dobrý, klid, tákže... Bella jede do Forks, jo??? A možná tam už zůstane???
Tak ještě návštěva z Volterry a budou mít klid :p
TKSATVO

AMO

1)  AMO (24.07.2011 09:03)

Masen je kádr...:D :D :D :D :D .
Bella je konečně rozumná a věří!!!!
Alice je zamilovaná a Jasper taky
A Rose je expert na city No a s Emmem to bude, v Tvém příběhu, dvojka k pohledání
Bude tam víkend, se těšim na to PEKLO???

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek