Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/bab%C3%AD%20l%C3%A9t.jpg

DVANÁCT DNÍ

„Nemá to cenu, nedostanu ho z pokoje,“ vzdychla Alice a plácla sebou vedle Edwarda. Rukou nenápadně přejela po ploše stolku vedle gauče.

„Hele, včera jsem otíral prach, tak nedělej,“ mručel Emm a Alice vykulila oči.

„Cože jsi dělal?“ hlesla unisono s Edwardem. Emmett se vtlačil do křesla a začal nejistě koktat.

„Byli šikovní, náhodou. Emmett s Majorem mi hodně pomáhali,“ zastala se jich Anna.

„Aha… Major, jo? Tamten Major?“ začala se zajímat Alice a dotyčný zvedl hlavu.

„Nevím, co si představuješ pod tamtím,“ hlesl tiše.

„Ten, co pomohl naší Annie. Jsi to ty?“ vyzvídala Alice.

„Nejspíš ano.“ Mělo ji to napadnout. To děsivé vzezření, které ji včera zbavilo slušného vychování, měl stále na sobě. Džíny nacpané v kovbojských botách z dob objevení Ameriky. Bílý nátělník a tu šíleně klasickou košili! A samozřejmě klobouk, který snad nikdy nesundával, nebo co. A na krku peří, super. Jakýsi indiánský talisman, nebo jak? Mračila se a uvědomovala si to, ale tohle bylo vážně odporně nevkusný. Ničilo to jakoukoliv šanci, aby ten chlap byl krásný – určitě byl pod tou westernovou slupkou krásný. Cítila to z něj. Ten jeho antivkus ji přitahoval jako světlo můru. Tak moc s tím chtěla něco udělat. Zkoušela se mu podívat do budoucnosti, ale díky Richardovi nic neviděla. Musí to z něj dostat. Obléct ho do něčeho víc moderního…

„Alice, nech toho…“ zašeptal Edward a lehce ji šťouchnul loktem. Až poté si uvědomila, že skučí jako pes.

„Pardon,“ hlesla. „Na tohle vážně nemám. Buď se převleče dobrovolně, nebo ať chodí nahatý, ale tohle fakt ne… Ničí to moje dušení zdraví, Edwarde,“ skučela Alice a složila hlavu do dlaní.

Jasper musel vyslovit nějakou otázku v duchu, protože Edward mu odpověděl: „To byla řečnická otázka, Jaspere!“ Skoro explodoval, takže nejspíš Jaspera zajímala část s nahotou. Bože, ještě je to úchyl!

Edward se rozesmál.

„Máme to tu těžké, že?“ ozvalo se od schodů. Anna, která celou dobu mlčela v koutě obýváku, vstala, ale zastavila se, když ji Richard probodl vzteklým a ublíženým pohledem. „Majore, mohl bys jít se mnou?“ zeptal se monotónně Richard ze schodiště a prošel obývákem. Kolem jeho hlavy proletěla porcelánová mísa a Richard odskočil. „Hej!“ vykřikl a hledal pohledem útočníka.

„Co je, mladej?! Nevšiml sis něčeho, náhodou?!“ vrčela Alice.

„Čeho, jako?“ odfrkl si Richard.

„Nás!“ štěkla.

„Všiml. A?“

„Alice, teď to asi není vhodná chvíle. Slibuju, že ho můžeš trefit pak,“ šeptal Edward a pohladil ji po ruce. Richard byl vážně plný zuřivosti. Čišela z něj do všech stran a ten pohled, který vrhl na Annu… Bylo to hodně zlé. Co se asi stalo? Edwarde, mohl bys mi to pak vysvětlit? Jen pomalu a slabě přikývl.

Jasper vstal a následoval Richarda ven.

„Annie, proč tady je on?“ zeptala se Alice a Anna vstala z kouta.

„Přišel za mnou. Je to komplikované,“ vzdychla.

„Není tvoje vina, že ten náš truhlík slyšel jen část a udělal si svůj paličatý názor,“ tišil ji Edward.

„Než budete pokračovat, chci to vysvětlit. Taky chci dělat moudrou,“ zkusila vykouzlit Anně na tváři úsměv Alice. Anna se nadechla a vyprávěla celé to nedorozumění.

„Tak z tohohle nejsem vůbec moudrá. Jak si může myslet, že by se ti líbil ten Jones?“ mumala Alice.

„Jasper, Alice. Ne – Jones,“ zasmála se Anna.

„Vypadá jako Indiana Jones a neříkej, že ne,“ trvala si na svém Alice.

Úkol splněn – směje se. Edward souhlasně a s úlevným úsměvem přikývl.

„A co vy? Našli jste Edwardovi ženskou?“ odvedla pozornost Anna.

„Našli. A tu nejkrásnější!“ zvolal Edward a Anna se lehce zamračila.

 

***

Chudák Bella… pomyslela si Anna.

„Není chudák, Anno. Vypadala docela spokojeně, když jsme se usmířili,“ řekl Edward a Anně se brada poroučela k zemi.

„Vy jste jeli do Phoenixu za Bellou?!“ vyjekla.

„Vlastně ne. Jeli jsme na sever k národnímu parku v Denali. Narazili jsme tam na Blondies a Bellu. Jako kdybys ji neznala. Musí být u všeho, co hraničí s normálnem,“ smála se Alice.

„Jo, tak to zní, jako ona…“ řehtala se Anna a vmáčkla se mezi ně na gauč. „Ale kde je?“

„Annie, poslouchej mě,“ začal Edward a Anna se zatvářila poměrně vyděšeně, proto ihned dodal: „Je to v pořádku, Bella je v pořádku, ale jde o to, že Alice měla vizi, že do Forks jdou zase z Volterry. Vrátili jsme se a Bella zůstala tam, ale za tři dny pro ni zajedu. Tou dobou by mělo být po všem. Nevypadá to, že by přišli kvůli nám.“

„Jsou mi ukradení, těším se na Bellu,“ usmála se Anna a zavrtěla se na gauči.

„Nemáš ponětí, jak se těším já,“ vzdychl Edward a Anna mu láskyplně položila hlavu na rameno, aby ho ukonejšila.

„Taky se těším! Kdo obejme mě?“ durdila se Alice a Anna s Edwardem se po ní vrhli.

 

***

„Proč chceš už odjet? Máme ještě týden,“ nechápal to Masen, a zatímco Bella dávala věci do kufru, stejnými pohyby je vyndával z něj. „Neblbni. Přestaň balit a mluv se mnou…“

„Nechci,“ sykla a zavrčela, když si všimla opět vyprázdněného kufru. „Přestaň to vyndávat, Masene!“

„Nepřestanu. Musím tě zdržet alespoň tak dlouho, než mi povíš, o co jde.“

„Fakt to chceš vědět? No, tak já ti to povím! Zase jsem mu naletěla, jako ta husa! Věřila jsem, že to…“ Bella se odmlčela, protože si uvědomila, že o jejích nočních návštěvách nejspíš nikdo neví.

„Edward? Myslel jsem, že vám to klape,“ spekuloval nahlas a v jeho hlase byl náznak dokonalé zmatenosti.

„Co? Proč tě napadl on?“ blekotala Bella a začala žmoulat modrý svetr.

„Myslel jsem, že to on za tebou v noci chodí, nebo ne?“ Belle se roztřásl spodní ret.

„Do háje, proč brečím?!“ divila se a rozhodila rukama. Hystericky mrkala, aby slzy vysušila dřív, než jí začnou stékat po tvářích, ale nevyhrála. Definitivně se rozplakala, když ji Masen schoval ve své náruči.

„Bolí to, viď?“ hlesl a Bella kývla. „Jak jsi přišla na to, že tě obelhal?“

„Ře-kla-mi-to…“ fňukla Bella.

„Kdo ti to řekl?“

„O-na.“

„Ale kdo, Bellito?“ Copak mu mohla vykládat o upírech? Vždyť sakra ani nevěděla, jak se ta bloncka jmenovala.

„Je-ho-snou-ben-ka.“

„On má snou – blbost!“ vyštěkl Masen a sevřel Bellu pevněji, až jí zakřupalo v zádech. „Nesmysl, Bello. Edward nemůže být zasnoubený!“

„Jak to můžeš vědět?“ zašeptala podezíravě a odtáhla se od něj. Masen se několikrát nadechl, jako kdyby chtěl něco říct, ale pokaždé to zase spolknul a jen se omluvně pousmál. „Jak si tím můžeš být jistý?“

„Podle toho, co jsi mi o něm říkala… A tak…“

„A tak?“

„Bello, nejezdi,“ změnil téma Masen.

„To teda pojedu. Nehodlám se s ní znovu setkat,“ vyhrkla Bella a začala zase balit.

„Dobře,“ustoupil. „Jdu zalarmovat Kevina s Vé. Odjezd v poledne. Počkej na nás, Bellito, jo?“ prosil a Bella kývla. Otřela si nos do rukávu mikiny a tu poté do boku. „Ježíš,“ zakňučel Masen dávivě, protočil oči a spiklenecky na Bellu mrknul. Ta se jen krátce uchichtla a popotáhla nosem.

„Pardon,“ dodala, když znovu znechuceně zamlaskal a odvrátil se od ní.

 

***

„Zavolejte Laurenta! Kde je ten idiot?!“ Arův hlas se rozléhal po celém hradě. Šílel. Přišla mu zpráva z Tábora. Někdo jim tam zlikvidoval polovinu novorozených.

„Je ve Státech, milosti. Není tu,“ šeptala opatrně upírka sedící u nohou trůnu.

„Vypadni odtud, nebo se neznám! Myslel jsem telefonem, ty huso!“ syčel a upírka se proplížila co nejrychleji pryč. Jedinou zprávu, kterou dostal od svých nohsledů, byla, že se v táboře objevil jakýsi zlatooký maniak a vrhl se na ně. Zlatooký? Jaká blbost!

„Pane, Laurent,“ špitl upír s táckem s mobilním telefonem.

„Kde jste!“ štěkl do sluchátka.

„Poblíž Texasu, pane.“

„V táboře si nějaký upír hrál! Vyvraždil mi podzimní úrodu! Chci ho! Měl prý zlatý oči!“

„Zlaté oči? Jakože to byl dobrák, nebo jak jako?“

„Copak já vím?! Viděl jsi už někdy upíra se zlatýma očima, nebo co?!“

„Vlastně… ano, viděl.“ Aro na malý okamžik oněměl.

„Kde?“ sykl nakonec.

„Ve Forks, pane.“

„Chci ho. Postarej se o to. Za likvidaci mých semínek si zaslouží někdo trest, pokud to tedy nechceš vzít na sebe.“

„Najdu vám ho, pane.“ To bych ti radil, pomyslel si Aro a ukončil hovor. Zlatooký upír… jaká abnormalita to způsobuje? Zlaté oči by mu slušely. Vypovídaly by o jeho bohatství a postavení víc, než ty okoukané karmínové.

„Zavolejte někdo malou Jane!“ zaječel a jeho hlas se opět roztříštil o zdi hradu.

 

***

„Tak co?“ zajímala se Rose, když se Tanya vrátila domů. Byla pryč hrozně dlouho, ale její oranžový pohled Rosalii odpověděl. Byla lovit. Nejspíš to fakt bylo hodně náročné. „Co říkala?“

„Bylo to hrozný, Rose,“ vzdychla Tanya a Rosalie se chytila za břicho, jak se roztřásla. „Ta holka se málem zvencla. Nevím, co jí tam napsal, ale šíleně křičela, že už ho nikdy nechce vidět a ať jde k čertu. Bylo mi jí líto. Asi bych měla zajet za Edwardem a říct mu to,“ dodala Tanya.

„Proč bys to dělala?“ zajímala se znovu Rose a přimhouřila oči. Nějak se jí to nezdálo.

„Rose, Edward je náš přítel. Měl by vědět, co jeho vzkaz způsobil.“

„Asi máš pravdu.“ Rose se chytila příležitosti. „Pojedu ale já, protože mně ten vzkaz dal. Takhle by věděl, že jsi tam byla ty.“ Tanye cosi problesklo v očích, když přikývla a konečně se usmála.

„Jdi si sbalit, zlato. Zařídím ti taxi na letiště u farmy pana Coulea,“ nabídla se Tanya a zmizela. Co jen to na ní bylo divného a podezřelého? Nikdy si o Tanye nemyslela, že by byla nějak zákeřná, nebo ne alespoň tak moc, aby… Blbost, nic neudělala.

„Ach, Rose. Volala jsem tam a letadlo bude mít volné až za dva dny. To ještě určitě počká. Zatím můžeš vymyslet, co mu povíš a jak. Nerada bych, aby se trápil.“ Tanya přetékala medem, ale Rose si stejně připadala, že kousla do pepřové kuličky.

 

***

„Chci si promluvit jako dospělý chlap, Jaspere. Neříkám, že jsem pobral tolik rozumu jako ty a rozhodně nejsem Major z války Jihu proti Severu, ale miluju ji a chci, aby byla šťastná. Pokud to znamená, že s tebou, tak to vezmu, ale… Miluješ ji? Miluješ ji alespoň z poloviny tak, jako já?“ zeptal se Richard a díval se Jasperovi do očí. Měl kuráž. Kdekoho jiného by za tu drzost srazil depresí na kolena.

„Je hodně odstínů lásky, Richarde. Miluju ji až za hrob, jako moji mladší sestru. Jedinou rodinu, kterou mám. Našli jsme k sobě cestu poměrně rychle a snadno, ale to se prostě stává. Sedli jsme si, rozumíme si, ale její srdce a… klín… patří jenom tobě. Já to ani už nechci. Uvědomil jsem si, že jinak než jako sestru ji stejně nikdy nebudu chtít. Ano, byl jsem zpočátku zmatený, ale díky Annie jsem to pochopil.“

„Tak tohle byl ten nejdelší proslov, jaký jsem od tebe kdy slyšel.“

„Protože na tebe pouhá moudra nestačí, ty cvoku!“ zvolal Major a rozhodil ruce, jako to dělávala Anna, když přehrávala.

„Jsi si jistý, že není tvoje ségra?“ mumlal podezíravě Richard.

„Ne, Anna není Rosalie. Sice si jsou dost podobné, ale nikdy nebudou stejné.“

„Tvoje sestra je Rosalie?“ divil se Richard.

„Nevím, jestli ještě je, ale rozhodně byla.“

„Proč jsi ji přestal hledat?“

„Abych našel svou druhou sestru. Neboj se, za pár dní odejdu.“

„Ještě jsi pořádně nepoznal Edwarda a Alici. Těšil ses, až je poznáš, ne?“

„Jenže to bylo předtím, než mě tvá drahá Alice překřtila na nějakého indiána Johana, nebo tak nějak…“ Richard se zaklonil a z jeho hrdla vyšel hlasitý stromylámající zvuk, až z domu vyběhla skupina vyplašených upírů.

„On se směje?“ ujišťoval se Annin hlas nejistě.

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

Jalle

10)  Jalle (24.08.2012 17:23)

ten rozhovor medzi Arom a Laurentom bol dokonalý

Twilly

9)  Twilly (21.07.2011 14:26)

já se tetelím, zlato

Jula

8)  Jula (18.07.2011 16:40)

Alice je úžasná
Míša nemusí z Tanyi dělat krávu, ona to tak nějak zvládá sama

Anna43474

7)  Anna43474 (18.07.2011 14:14)

Indiána Johana Nevíš náhodou, proč miluju pár A+J???
Bella a Masen jsou fakt dvě tragické půlky
Míšo, proč z Tanyi děláš krávu???
TKSATVO

semiska

6)  semiska (18.07.2011 12:55)

Skvělá kapitola. Jsem zvědavá, až přijede Rose a sdělí Edwardovi vše a Edward se dozví pravdu, to bude teprve hukot.

Fanny

5)  Fanny (18.07.2011 10:08)

Jaký zlatooký upír v táboře??? Tak tady jsem evidentně něco nepostřehla.. Jinak ve vile to vypadá dobře, ovšem s Bellou trošku bídně. Ta Tanya je parádní mrcha. Ale začínám mít o něco radši Masena, je docela milej.

Lenka326

4)  Lenka326 (17.07.2011 23:21)

Alice a její Indiana Jones , chudák holka, s tím jejím supervkusem to musí být o nervy, dívat se na něj. Richard a Jasper si to vyříkali, ani nelítaly kousky těl, tak snad už bude všechno v pořádku. I Edward je zatím šťastný jako blecha.
A kdopak to řádil v táboře? Aro se vzteká, z toho nic dobrého nekouká.
A nakonec Denali - tam není v pořádku vůbec nic. Tanya je zmije všech zmijí, Rose sice tuší, že něco vyvedla, ale bojím se, že ji nepřechytračí a naopak, Tanya ještě vymastí něco dalšího. A vůbec nevím, co si myslet o Masenovi. Jeho záhadné řeči o Edwardovi... jsem napjatá, co bude dál.

SarkaS

3)  SarkaS (17.07.2011 23:19)

Teda Aro je šílená hysterka. Fakt mi připomíná nějakého z těch pošahaných bohatých hrabat, co pořád někoho volají a pak si musí jít lehnout se svým boleníčkem, aby byli fit na nejnovější ples a vypadali svěže a na dvacet, bez ohledu na osmdesátku na krku... Tanya je tu teda šílená mrcha, fakt že jo... Jak jí mam v originále ráda, tak tady je to síla. A Major... No to je prostě Major, vždyť mě znáš...

eMuska

2)  eMuska (17.07.2011 23:11)

prepánakráľa, to je drama! tanya je potvora a Masen je hnusný! chvíľu som myslela, že je dobrý, keď povedal to "blbost", ale aj tak ju nechal odísť a neprehovoril ju, aby vyčkala, než sa všetko vykryštalizuje...
A J+R sú super, ty indiana...

piky

1)  piky (17.07.2011 23:11)

Krásné těším se na další kapitolku

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek

Eclipse still