Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/bab%C3%AD%20l%C3%A9t.jpg

JEDENÁCT DNÍ

„Kam jdeš?“ sykla Tanya, když uviděla Rosalii, jak se plíží po půlnoci z domu. Rose si instinktivně přiložila ruku ke kapse mikiny, kde měla vzkaz od Edwarda. „Co tam máš?“ zavrčela Tanya a začala Rose věnovat větší pozornost, než nejspíš původně plánovala.

„Nic, co bych tam měla asi mít?“ odpověděla jí Rosalie s co největším klidem.

„Znám tě, Rose. Kam jdeš? Jdeš oplakávat odjezd kamarádky?“ vysmála se jí. Kdyby jen Tanya věděla, jak moc Rosalii bylo líto, že Alice s Edwardem odjeli. Jak se těšila, až se jejich situace ve Forks vyřeší a ona tam přijede…

„Tak nějak,“ hlesla Rose a zkusila znovu odejít.

„Hele, ale teď vážně. Kam jdeš a co schováváš v kapse?“

„Řekla jsem ti, že nic,“ vyhrkla už lehce podrážděně Rose. Jenže nečekala, že Tanya vyrazí proti ní a zaútočí na její vzkaz. Dostala se k němu poměrně lehce, vzhledem k výhodě momentu překvapení.

„Tanyo! Vrať mi to! Musím to předat!“ vřeštěla Rose a rukama se sápala po Tanye, která lístek držela vysoko nad hlavou.

„Musíš? Komu? Kdo je ta jeho láska? Je tady? Kam to máš odnést, Rose?“

„Do Healy,“ hlesla Rose a Tanya se vítězoslavně ušklíbla.

„Proto odtamtud odtáhl Kate s Irinou, co?“ Rose tiše a odevzdaně přikývla. „Ta jeho láska je člověk?“ Zase kývnutí. „To je nechutný!“ šklebila se Tanya.

„Je to náhodou romantický. Vidíš, co dokáže upír, který loví zvěř?“ vzdorovala Rose.

„Máš pravdu. Jo, je to romantický, ale nemyslím si, že je bezpečný, abys tam šla ty. Přeci jen si myslím, že mám větší sebeovládání. Udělám to.“

„Co? Ne, to ne. Edward požádal mě.“

„Rose, Edward by určitě požádal mě, kdybych byla poblíž, ale jak sis všimla, odjeli docela kvapně. Nerada bych tě pak sledovala, jak se užíráš tím, že jsi ji zabila. Půjdu já.“

„Vážně to uděláš? Ale já slíbila, že se jí nic nestane, Tanyo. Měla bych tam jít…“ já, už nestihla doříct, protože Tanya ji přiložila ukazováček ke rtům.

„Nic se jí nestane, neboj.“

 

***

Dívala se na digitální budík a oči se jí klížily. Kde jen je? Vždycky chodil včas – tedy poslední dva dny určitě. Co ho zdrželo? Bella se zvedla z postele a otevřela okno, aby ji ovanul studený vzduch a probral ji. Edward byl nalomený. Včera ho málem přemluvila k milování, ale odolal. Čas byl prostě proti ní. Dokázal s ní diskutovat takovou dobu o tom, proč ne teď, až se Slunce probudilo a den vystřídal noc. Vrátila se od okna k posteli, aby si přes ramena přehodila deku. Chlad ji sice probral, ale rozechvíval ji. Jedinou zimu, kterou na kůži dokázala bez problémů snést, byla ta vycházející z Edwarda, protože s ní přicházelo i vzrušující horko. Otočila se ve chvíli, kdy se na okenní římse objevila postava. Rozhodně to nebyl Edward, ledaže by mu narostla prsa a dlouhé vlasy. Bella instinktivně couvla a vrazila nohama do hrany postele.

„Neublížila sis, človíčku?“ zašišlala ta dívka, aniž by se pohnula.

„Kdo jste?“

„Jak milé – vykáš mi? Hm… Asi bych měla něco udělat se svým vizážistou, když ti připadám stará…“

„Jste cizí. Nevidím důvod, proč bych vám měla tykat.“

„Taky pravda, takže – slečno Swanová Bello, jsem tady jako posel… Posel špatných zpráv – tedy pro vás špatných, chápete, ne?“ Belle se sevřelo hrdlo. Preventivně se posadila na kraj postele. Tak nějak čekala, že ta její zpráva ji srazí k zemi. Lepší bude padat z menší výšky.

„Jakou?“

„Od Edwarda. Víte, je těžké to vysvětlit, tak se pokusím být co nejjemnější a říct vám to jasně, kvůli možným nedorozuměním,“ šklebila se ta holka na okně a v jediném mrknutí klečela u Belly, dýchala jí do tváře a svírala její zápěstí v dlaních. Zblízka vypadala neuvěřitelně děsivě, ale rozhodně byla nádherná. „Mám ti vyřídit, že to byl omyl, že si to rozmyslel a nehodlá s tebou ztrácet drahocenný čas, miláčku. Odjel, aby připravil naši svatbu, protože já mu můžu dát to, co ty rozhodně nikdy ne. Zmiz odtud, než dostanu hlad. Máš tři dny na to, abys vyvanula z Denali, rozumíš?“ vrčela jí tiše do tváře, aniž by z Belly spustila oči.

Bella polkla. Její hrudník se nejspíš rozhodl smrsknout strachy. Nedokázala se nadechnout, v nose jí štípaly protivné slzy a v očích se jí dělalo jezero, které hrozilo každou chvíli, že protrhne hráz.

„Rozuměla jsi mi, nebo to chceš zopakovat?!“ sykla a ohrnula horní ret. Bella ani nevyjekla, jak s ní lomcoval děs. Dech jí došel a ona se poroučela v blaženém nevědomí do polštářů. Udělala dobře, že si předtím sedla na postel.

 

***

„Taky tě to nemohlo napadnout dřív, že?“ dobíral si Alici Edward.

„A že tebe napadlo vzít si letadlo už z Denali,“ odfrkla si Alice a připnula si pásy v malém soukromém letadle, které si pronajali ve Victorii.

„Měl jsem jiné starosti. Prosím tě, sleduj Forks a snaž se, ano? Nechci, aby tam na ně vletěli bez nás. Jen to pomyšlení, že jsme tam nechali impulzivního Emmetta s novorozenou Annou a poloupírem Richardem… Co nás to jenom napadlo?!“

„Edwarde…“ okřikla ho Alice a pohodila hlavou k pilotovi.

Slyšel tě! Máš sluchátka!

„No co! Nemůžu za to, že tvůj bratranec mi pije krev…“ vzdychl Edward, jako kdyby to byla absolutně normální věc. Účel to splnilo. Pilot se jen pobaveně ušklíbl a zase si všímal svého.

Takže moje rodina, jo? No počkej! A nevíš náhodou, jak je mám sledovat, když tam je Richard?

„Viděla jsi je čistě, což znamená, že ta skupina up-lidí zatím nešla k nám, ale i tak… Ve Forks by z toho mohl být pěkný malér.“

„Udělám, co půjde.“

(Kufry v malém pokoji se zvláštní tapetou – Bella – smutek, vztek, lítost.) Edward svraštil čelo. Měl za  ní jít a říct jí to sám. Chápal, že se na něj zlobí kvůli tomu vzkazu. Neměl to posílat po Rose. Měl počkat a říct jí to sám. Určitě z toho bude nějaká hádka, protože proč jinak by se na něj zlobila? Zhluboka se nadechl.

„Zkus se na ně soustředit. Zablokuj ostatní. Všechno ostatní. Teď na ničem jiném nezáleží, Alice. Doma jsme za hodinu,“ pobídl Alici a rozhodl se ten problém s Bellou vyřešit později. Až se sejdou, určitě si to vyříkají.

„Do hodiny se nic nestane. Podle mého odhadu se jedná až o konec září. Teď jsme skoro v polovině.“

„Tak mi řekni, proč mě jímá hrůza!“ zavrčel Edward a zavrtěl se v sedadle. Proč měl pocit, že Alicina vize o Belle se nevztahovala na odjezd s ním?

 

***

Emmett jen vzdychl, když se Richard rozběhl ven. Nevydržel to. Vzbudilo se v něm nejspíš žárlivé zvíře, které se rozhodlo zaútočit, když je uviděl, jak se blíží k domu a vesele se smějí – nemluvě o jeho ruce kolem jejího ramene. Emmett se škodolibě usmál a vůbec se nehrnul, aby Richardovi v útoku zabránil. Měl na to právo, Whitlock z něj udělal solidního paroháče.

„Richarde, co děláš! Nech toho!“ slyšel Anny vyděšený křik a následné praskání dřeva. Emmettovi se sevřelo hrdlo. Na co myslel, když ho nechal? Vždyť šel proti vojákovi! Vyběhl ven a rozhlédl se. Richard se zvedal ze země u stromu a s hlubokými nádechy se pokoušel chytit dech. Přesto se vydal zase proti Majorovi. „Zešílel? Emmette! Dělej něco!“ prosila ho.

„To je mezi nimi, Annie. Pojď sem! Ještě se do toho připleteš.“

„Ne! Nechte toho! Majore, opovaž se – proč jsi ho praštil! Richarde, nedě – proč mu to vracíš?! O co tu jde?! Dost!“ křičela zbytečně. Nakonec udělala tu největší hloupost, až se Emmett praštil do čela. Vlezla mezi ně. Emm se vyřítil k nim, aby zasáhl. Annie se nesmělo nic stát a ti dva byli tak rozohnění… Zastavili se. Major s napřaženou pěstí a Richard s menší kládou v ruce. Chtěli se navzájem uzemnit, ale Anny zeď je naštěstí zastavila.

„Zešílela jsi?!“ zavrčel na ni Emmett a vytáhl ji z rvačky. Přesunul ji tak rychle, že sebou kecla na zem. „Nikdy, už nikdy nelez mezi dva upíry, co se perou, jasné?!“ štěkl na ni.

„Richard je napůl,“ odsekla mu.

„Nikdy!“

„No jo. Tak tam vlez ty…“ sykla.

„Není potřeba. Už to skončilo,“ upozornil ji Emmett a ohlédl se. Major stál s rukama zkříženýma na prsou a Richard mrsknul kládou do dálky, načež probodl pohledem nejprve Whitlocka, potom Annu.

„Hej! O co tady jde!“ vyhrkla a vstala. „Rich – sakra, proč nezastavil?“ divila se.

„Žárlí,“ vzdychl Major a Anna se na něj nevěřícně otočila.

„Co? Na co asi?“ nechápala.

„Na co?“ rozesmál se sarkasticky Emmett. „Tak to byl fór dne. Hele, až budeš zase někdy vyznávat lásku jinému chlapovi, podívej se nejprve kolem sebe, jo?“

„Emmette?“ Anna byla totálně zmatená a Major se mračil s podobným výrazem.

„Cože?“ dodal Whitlock.

„Richard vás slyšel. Slyšel, jak mu říkáš, že ho miluješ.“

„Co?!“ vyjekla Anna. „Ale to je nesmysl… Já… Do háje, Emmette! Tak to nebylo, bylo to úplně jinak!“ bránila se Anna.

„Maličká, přestaň. Dojdu mu to vysvětlit, pochopí to,“ řekl klidně Major.

„No, tak ty jsi fakt ten pravý, který by za ním měl jít,“ odfrkl si Emmett.

„Víš o někom lepším?“ zeptal se Major.

„Jo, ať jde Annie.“

„Asi máš pravdu, měla bych… Proč mě to nenapadlo? Vždyť to je tak… Fajn, jdu za ním…“ blekotala a vrávorala do domu.

Major s Emmettem osaměli a jeden probodával pohledem toho druhého.

„Hele,“ začal Emmett a narovnal se ještě víc v zádech. „Nebylo by lepší, kdybys…“ Nedokončil ani myšlenku, když mu vítr pod nos přivanul známou vůni a Emmett se otočil po čuchu.

„Edwarde?“ znejistěl. Dvě postavy se objevily vzápětí po jeho otázce.

 

***

Nepotřeboval dýchat, to rozhodně ne, přesto zadržel dech a měl pocit, že mu v hlavě spustil orchestr, jak mu začalo tepat ve spáncích. Ani ho tak nezaujal vysoký kluk, jako ta drobná černovlasá upírka. Ihned věděl, že ta vůně jeřabin patří k ní. Tehdy ji cítil. Slabě, protože jestli tohle byla ta Alice, o které Richard mluvil, její vůně vyvanula mezitím, co tu nebyla. Teď se vrátila a prohlížela si ho s… ve vzduchu cítil pobavení, znechucení a nervozitu. Z koho to vycházelo? Smích z toho vysokého, rozhodně, ale ten zbytek? Možná Emmett, ale… Sakra, jde to z ní. Je něčím – nebo někým – znechucená. A ta nervozita je jeho!

Emmett se k dvojici vrhnul a objal nejprve ji. Zvedl ji do vzduchu a schoval ji v medvědí náruči. Major se na Emmetta zamračil, ale smích toho vysokého – pokud se moc nespletl, tak Edwarda – ho upoutal. Povytáhl nechápavě obočí a zavrtěl dodatečně hlavou.

„Ne, nic. Omlouvám se, Jaspere. Bylo to nevhodné. Jsem Edward Masen, ale to ti už došlo,“ představil se ten vysoký a Major se pousmál. Podal mu vstřícně ruku a sevřel v ní tu jeho. Mezitím Emmett konečně pustil Alici a skočil po Edwardovi, který mistrně uhnul stranou. „Emmette, chovej se na svůj věk, prosím,“ mručel s potlačovaným smíchem Edward a Major se zadíval na Alici. Sjížděla ho pohledem a s každičkým prozkoumaným kouskem se buď zamračila, nebo vzdychla, nebo dokonce vytřeštila oči.

„Prošel jsem?“ zeptal se jí a Alice se mu podívala do očí.

„Na to, že se tváříš, jako když jsi to tu objevil, vypadáš spíš jako Indiana Jones,“ zamumala Alice. „Kde je Anna s Richardem, Emmette?“ dodala Alice k Emmettovi a naposledy shlédla Jasperův outfit, aniž by mu v podstatě odpověděla. Major se zamračil. Tahle upírka má trochu nosánek nahoru, napadlo ho, když se od nich vzdálila.

„Nemá, jen je momentálně rozhozená a tvoje oblečení… řekněme, že její vnitřní duch právě dostal infarkt. Přejde ji to, určitě se přijde omluvit, ale teď potřebuje rodinu,“ ospravedlňoval ji Edward a Majora napadlo, jak sakra ví, co si myslel? Ne, vlastně ne… Anna tenkrát něco říkala o čtení myšlenek…

„Edwarde, doma je trochu dusno. Richard s Annou se řekněme hádají kvůli tady panu Whitlockovi,“ žaloval McCarty a vyklopil celou situaci do nejmenších detailů.

„A ty ses jim to samozřejmě pokoušel vysvětlit, že?“ vzdychl ironicky Edward.

„Je to jejich věc, ne?“ bránil se Emm.

„Věděl jsem, že není dobré nechávat vás tady samotné.“

„Hej! Čí jsi brácha?“ durdil se Emmett.

„Samozřejmě, že tvůj, Emme, ale když jsme tu nebyli, měl jsi převzít kontrolu. Ne ji ztratit.“

„Jasně, super, tak jen do mě. Nakonec za všechno můžu já, že? A co on?“

„Inteligentní lidé nehledají chyby u druhých, ale u sebe,“ odfrkl si Jasper a viděl, jak se Edward kouše do tváří, aby se nerozesmál, zatímco na něj Emmett třeští nevěřícně oči.

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

Twilly

11)  Twilly (21.07.2011 14:15)

kopněte někdo tu Tanju, ne, kopnu ji sama!!!!... jinak boží, Mišutko

Anna43474

10)  Anna43474 (17.07.2011 21:40)

Jáj, tak to byla nejlepší scéna :D Major to zabil
No jo, tak mu fandím, a co jako :p
Tanya je totální kráva, fakt
Alice a její posedlost oblečením a... Indianou Jonesem??? Hihi Aííííííí
TKSATVO

Fanny

9)  Fanny (17.07.2011 16:21)

Tanya je teda pěkná mrcha a do vily se konečně vritli ti dva, tak už třeba zavládne trošku klid a mír..:D A jsem moc zvědavá na Rose

milica

8)  milica (15.07.2011 19:20)

Ta Tanya
Chudinka Bella, jak zase zvládne to co na ní narafičila??
A kde jí Edward najde, až opravdu odjede? Mám na Tanyu strašný vztek

Kamci

7)  Kamci (15.07.2011 18:29)

kráva Tanya , chudák Bella, jsem zvědavá, kde jí bude Edward hledat a jak jí to vysvětlí.
chdák Jsper, jeho styl oblékání bude asi brzo vemi změněn

semiska

6)  semiska (15.07.2011 18:09)

Dobře ty, takhle nechat Tanyu se vypravit za Bellou a navykládat jí tam dost uvěřitelnou pohádku, které jistě ona uvěří, i když nebude chtít. ;) Pěkně jsi jim to zavařila. Jsem zvědavá, jestl to Ardy rozdejchá a jestli mu Annie dobře vysvětlí. ;) Alice bude muset pořádně Majorovi vysvětlit, že vzhled ala Indiana Jones je sice žhavá a sexy v jeho podobě, ale že už je nemoderní.... ;)

Lenka326

5)  Lenka326 (15.07.2011 17:54)

Mno , ti dva mlaďoši se srovnají, já jim věřím, milují se a to vyznání v lese Annie vysvětlí. I Alice s Jasperem, přes to prapodivné seznámení, jsou už na svých místech, tady věřím tobě Miso, že to zkoulíš. Věřím, že i Rose se setká s bráškou a Emmett konečně najde někoho, kdo ho bude aspoň trochu brát vážně a uleví mu od toho staromládeneckého života. ;)
Ale co jsi to vymyslela na Severu???? Tanya, ta harpie Tanya, co se od ní taky dá čekat, že??? Jak tohle dopadne??? Bella zmizí, Edík přijede a co??? Prdlajs a než si přečte v hlavě té podvraťácké bloncky, co udělala, tak uběhne spousta vody a Bella bude bůhví kde. Ach jo :'-( . Tohle ne, tady se bojím.
Vyhlížím další kapču, jak to zas zašmodrcháš. :D

Jula

4)  Jula (15.07.2011 16:07)

Zase ta Tanya, ať už jí někdo zakroutí krkem, prosííííím!
Chudinka Bella, musí se cítit hrozně, z jejího pohledu už jí Edward zase ublížil a zradil

LadySadness

3)  LadySadness (15.07.2011 12:46)

ja chápem, nie, ja sa iba snažím chápať, že máš ešte 19 dní pred sebou, ale s tou mrchou Tanyou si ma naštvala a Rosalie je tiež pekná trúba, takto to zbabrať no a dome je to pekný chaos a teraz by si mohla konečne ukázať Edwardovi a Alice, čo presne tá mrcha urobila, lebo sa mi nepáči ako neustále trápiš Bellu, akoby nestačil ten melodramatický blb Edward, teraz ešte tá hnusoba Tanya a podozrivý Masen, toto už je akosi veľa

eMuska

2)  eMuska (15.07.2011 11:57)

A né! proč jako, hele? Co ti vadí na jednom blbým happy endu? Joj, tak si ma vytočila že mi česky zaplo! Ejš! Normálne som rozhodená z toho! Jak odjela? Rose musí za ní a vše vysvětlit! Ooooj! Tanya je sviňa - a to som mala v pláne o nej napísať niečo pekné! Prdlajs pekné, hnusoba je to!

SarkaS

1)  SarkaS (15.07.2011 11:37)

Takže asi takhle tohle patří k oddělení Tany, Rose a Bella... tohle ptří Ardymu a Anně, protože přesně tyhle rakce jsem od nich čekala, ale to neznamená že jsem z nich nebyla mrtvá... A tohle je pro Majora, Edwarda, Emmetta a Alici, která mě absolutně uzemnila, když Majora nazvala Indiana Jonesem. A Edward, který se tam neuvěřitelně bavil myšlenkami ostatních to už jen dokořenil

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek

Eclipse promo - Rosalie, Alice, Esme