Sekce

Galerie

http://www.stmivani-ff.cz/gallery/bab%C3%AD%20l%C3%A9t.jpg

DESET DNÍ

Nikdy by neřekla, že její život má nějakou cenu. Od malička vyrůstala jako mladší sestra, a když už se konečně mohly role obrátit, o bratra přišla. Teď, když se objevil Edward s Alicí, viděla v nich sebe s Jasperem. Na ten den, kdy odešel – a už se nikdy nevrátil – vzpomínala dosud. Uvědomila si, že když si bude svůj lidský život opakovat každý den, nepřijde o něj. Nehodlala skončit jako pomstychtivá Tanya, navztekaná Irina nebo pikle kující Kate.

Kdyby mohla, zčervenala by, jak o nich smýšlí. Byly to její sestry v novém životě, ale rozhodně by neváhala, kdyby jí někdo – například Edward s Alicí – nabídli lepší existenci.

Schovávala se na jedné z větví vysoko v korunách stromů a nenápadně snila o princi, který pro ni přijede v rudém BMW a odveze ji odtud. Z divočiny. Ti muži, co prošli jejím pokojem… Tolik se lišila od blonďatého trojlístku, že už to snad ani víc nešlo. Jediné, co s nimi měla společného, byla nenávist k tomu, co byly. Jenže pomoct si nedokázala. Uvítala, když se Edward s Alicí objevili. Přinesli pro ni novou cestu, aniž by si to uvědomili. Lov zvěře… To bylo něco absolutně jiného! Tanya se jí několikrát pokoušela vysvětlit, že jinak to prostě nejde. Zabíjet lidi, aby ony přežily… Rose se při té vzpomínce a mnoha dalších z nich otřásla. Nevěděla, co mezi Alicí a Edwardem je, ale rozhodně to málo stačilo, aby jim záviděla. Taky to chtěla. Možná, že i Edward by chtěl, kdyby… Ne, Edward měl v očích sice lásku, jenže ne k ní. K Tanye? Ano, ona byla vážně krásná a inteligentní, ale to Rosalie přece taky!

„Nechceš zkusit znovu jelena?“ ozvalo se pod stromem. Rosalie shlédla a snažila se najít mezeru mezi větvemi, aby viděla až dolů. „Tady,“ zasmál se hlas a Rose se zmateně rozhlédla. Na protějším stromě seděla s nohou přes nohu Alice a vesele ji mávala. „Máš to tu krásný,“ vzdychla a přelétla pohledem okolí.

„Jak jsi mě tu našla?“ zeptala se podezíravě Rose.

„Byla bych hodně špatný upír, kdybych to nedokázala, nemyslíš?“

„Blondies mě tu taky nevyčuchaly,“ odpověděla Rose a zamračila se.

„Rose, proč jsi tady?“

„Protože chci mít svůj klid.“

„Nemyslím tady na stromě, ale vůbec… Tady v Denali…“

„A kam jinam bych asi šla? Sama?“ sykla Rose a postavila se zády ke kmeni, připravena seskočit dolů a zmizet.

„Nikdo neřekl, že bys šla sama…“ Rose zaváhala. Netušila, kam Alice míří, ale napadlo ji, že jí nabídne odchod s nimi. A ona by vážně šla, nebo ne?

„Jdeme na toho jelena,“ zamručela Rosalie a seskočila. Uzavřela tím to lákavé téma, které si stejně musí ještě pořádně rozmyslet.

 

***

Emmett sledoval tu napjatou atmosféru doma. Richard přecházel po domě, jako tělo bez duše, a když se ho na něco Emm zeptal, jen mu nezdvořile odsekl, nebo nadával. Anna s Whitlockem – kterého stejně pořád neměl rád – se z lovu vrátili s dalším dnem. Byli tam vážně dlouho. Jenže proč Richard vyváděl, když věděl, kde jsou? Alespoň to říkal, když se včera vydal za nimi a během půl hodiny byl zpátky v tomhle stavu. Vypařili se znovu s novým ránem poté, co Emmettovi dal Whitlock další bojové instrukce.

„Nebaví mě to! Co se stalo?“ zavrčel, když kolem něj znovu prošel stín v podobě Richarda.

„Nestarej se!“ odsekl Richard a zmizel zase v kuchyni.

„Hele, mluv se mnou!“

„Seru na tebe, Emmette! Nech mě být konečně.“

„Hej! Ovládej se! Nic jsem ti neudělal a i kdyby jo, nemám šanci se ospravedlnit, dokud mi neřekneš, co se stalo.“

„Tak to čekej,“ zavrčel Richard z kuchyně a ozvala se ohlušující rána, když mu hrnce vypadaly z polic. „Do prčic!“ štěkl a nakopl jeden z nich. Emmett se vymrštil do sedu a vydal se za ním. Chytil ho za ramena a zatřásl s ním, až Richardovi vypadly oči málem z důlků. Účinek to mělo – přestal soptit a zaraženě sledoval Emma.

„Tak ale ven s tím. Nehodlám tě přemlouvat, prostě to vyklop, chlape!“

„Miluje ho,“ hlesl a v Emmettově sevření ochabl.

„Co?“ artikuloval bezhlasně Emm a nevěřícně na něj zíral.

„Anna miluje Jaspera… Slyšel jsem ji, jak mu to říká…“

„Annie?“

„Mohl jsem to čekat, proč by jí stačil polo, když může mít čistého?“

„Čist – hej!“ probral se Emmett a znovu s ním zatřásl. „Prober se, Ardy! Co to meleš?“ Tentokrát Richard nebyl tak pasivní. Vztekle rozhodil rukama, až se vykroutil Emmovi a odstoupil od něj.

„Vím, co jsem slyšel. Sám to vidíš! Jsou furt někde spolu! První je on, pak ty a někde na konci já! Snášel jsem to, omlouval to… Nemůžu být pořád neústupný a hrdina. Taky mám city! Do prčic, vychovával mě melancholický Edward! Co bych měl jako dělat?!“

„Richarde, to se vysvětlí. Je to určitě jen omyl! Co říkala potom?“

„Nevím… Utekl jsem. Nedokázal jsem tam jen tak stát a poslouchat to.“

„Tohle je jak scéna z pěkně pitomého béčkového filmu… Až se vrátí, vysvětlí se to, vsaď se.“

 

***

Vítr v hradebních chodbách byl v tomhle období neúprosný. Fičel a kňoural, jako vyplašené štěně a Arovi to dráždilo uši. Zatnul zuby a svůj hněv si vybil na jednom z gardistů, kteří se vrátili z průzkumu Států.

„Kde je Laurent?!“ štěkl, když skončil s popravou. Překročil roztrhané tělo a začal rázovat po síni. „Tak kde je?!“

„Asi venku nebo v kasárnách…“ špitl mladý upír s černými vlasy.

„Tak ho ale sežeň! Nebo tam snad mám jít já?!“ Mlaďoch sebou trhl a urychleně opustil síň. „Idioti! Všechno abych si dělal sám! Kde je Jane?! Chci Jane! Hej, ty! Sežeň ji, okamžitě!“ Další v červeném dlouhém plášti vytřeštil oči a zmizel.

Zprávy ze Států ho nepotěšily. Vrátila se mu jen malá skupinka s tím, že se ve výcvikovém Táboře bouří novorození.

„Pane?“ ozval se za ním hlas jeho generála. Jak tohle mohl být generál? Kňučel víc, než ten vítr v chodbách.

„Co hodláš dělat se situací v Texasu?“ zasyčel už zase s emocemi pod kontrolou Aro.

„Já?“ vyhrkl Laurent.

„A já snad?! Na co tě pak mám? Máš to mít pod kontrolou! Jenže nemáš! Vyměním tě!“

„Pane, ne… Já… Já to vyřeším…“ sliboval Laurent.

„Osobně ti radím, abys to udělal rychle. Nebaví mě to. Vezmi si Demetriho a najdi Whitlocka!“ Aro mávl znechuceně rukou a Laurent odešel. Ve dveřích se minul s drobnou upírkou s nevinným pohledem.

„Milosti…“ zavrněla podmanivě a udělala excelentní pukrle, které Arovi ihned zlepšilo náladu. Zbožňoval oddané ženy…

 

***

Plížil se mezi stromy a dával si pozor, aby šel proti větru. Viděl je, jak sedí na trávě a smějí se. Obešel malou mýtinu z vykácených stromů a už nečekal. Skočil a chytil Alici kolem krku. Nemohla ho vidět ve svých vizích, protože se rozhodl na poslední chvíli. Její reakce byla k nezaplacení. Rozkřičela se, začala vrčet a ihned se postavila do bojové pozice, dokud se jí nepodíval do očí a ona ho nepoznala.

„Edwarde Masene!“ štěkla, zatímco Rose se válela v trávě a hlasitě se smála.

„Kdyby ses viděla…“ hýkla.

„Rose, to není vtipný! Mohla jsem dostat infarkt!“

Jen počkej, za tohle se ti pomstím, upíre! vyčinila mu v duchu. Edward na ni pobaveně mrknul. Nic mu nemohlo zkazit náladu. Nic. Tedy kromě Alice, která z ničeho nic vykulila oči a dívala se skrz něj.

„Co je s ní?“ hlesla Rosalie, která si toho všimla. Přestala se smát a postavila se vedle Edwarda.

Viděl to. (Cedule Forks – skupina rudých plášťů – rozmazaný les – strach, vztek, provazy deště.) Ve Forks pršelo často, to ano, ale provazy byly podzimní hříčkou. Dokázalo pršet i několik dní v kuse, aniž by člověk přes ten déšť něco viděl.

„Nic, jen zásek…“ lhal Edward a dloubnul do Alice. Probrala se okamžitě a snažila se usmát.

„Co to bylo?“ hlesla Rose.

„Nic,“ vyhrkla Alice.

„Nedělej ze mě idiota, Alice… Co to bylo?“

Alice se jen smutně podívala na Edwarda, který se stejným výrazem přikývl. Už nemělo cenu to zapírat. Obzvlášť, když se museli okamžitě vrátit do Forks.

„Mám dar, Rose…“ řekla Alice.

„Jaký?“

„Vidím budoucnost.“ Rose povytáhla překvapeně obočí.

„Jak moc? Vidíš i moji? Co mě čeká? Jak to funguje?“

„Vidím jen útržky, které se mohou díky rozhodnutí změnit. Nic závratného, ale rozhodně to je užitečné.“

„Co jsi teď viděla?“ zajímala se Rose.

„Musíme domů,“ zašeptal Edward. Tak tohle byla jediná věc, která mu dokázala zkazit radost.

„Domů?“ kvikla Rose. „Nechci, abyste odešli!“

„Přijeď za námi,“ vybídla ji Alice. „Až se to vyřeší s tou nečekanou návštěvou,“ dodala.

„Rose, nezlob se, ale… Něco bych od tebe potřeboval, než odejdeme,“ vzdychl Edward a vysypal jí všechno o Belle. Jak jinak by ji přiměl, aby jí předala od něj vzkaz? Nemohl tam v noci být a nechtěl, aby si myslela, že ji odstrčil. Jenže slunce svítilo a on se tam prostě nemohl jen tak objevit. Nešlo to.

„No páni… Tak jo, udělám to.“

„Slib mi, že se jí nic nestane,“ prosil.

„Nestane. Slibuju,“ usmála se Rose. Věřil jí, protože vážně byla jiná, než Blondies – jak jim sama ráda říkala.

Vrátili se do domku mezi stromy, Edward se posadil k malému stolku, vyndal papír a jakousi reklamní propisovačku, kterou určitě vytáhla jedna z holek nějakému chlapovi z košile, než ho zabila, a napsal jen pár slov:

Lásko,

Omlouvám se, že jsem nepřišel, ale musel jsem se vrátit do Forks. Naléhavá situace, která se nedala odložit. Je až moc krásně na to, abych ti to sám vysvětlil, proto posílám svou přítelkyni. Poví ti vše, na co se zeptáš. Je hodná, neboj se jí. Říkala jsi, že tady budeš něco kolem týdnu. Za čtyři dny si pro tebe přijedu, počkej na mě, ano? Nejezdi s nimi nikam. Miluju tě. Edward.

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

Jalle

15)  Jalle (24.08.2012 16:51)

juchuuu, akcia

Twilly

14)  Twilly (21.07.2011 13:52)

no... a jsme ve vztahu E+B tam kde jsme byly, ale ..... na druhé straně (jak já mám ráda šumaře na střeše... ale to je vedlejší), přicházejí Alice a Rose.. tram ta da dááááááá

Anna43474

13)  Anna43474 (17.07.2011 21:24)

Do prkenný ohrady, já se na to vykašlu, ten italskej upír mi ale pije krev!!! Zastřelte ho někdo!!!
Zbožňuju jednu konkrétní část, a to přechod z první části téhle kapitoly (myšlenky Rose) k situaci ve Forks (hlavně první slovo)
Éhm... Richard je pako - pardon, ale je
Jo, a co má znamenat to deštivo?! Vždyť máme babí léto
Jazz & Rose
TKSATVO

Bosorka

12)  Bosorka (15.07.2011 06:40)

Zatraceně Aro! Já už byla tak ukolíbaná ke klidu jeho nepřítomností a ty pic kozu do vazu a je tam!
Hádám, hádám, že Bella ten vzkaz nedostane

LadySadness

11)  LadySadness (14.07.2011 22:58)

Rose má prinajmenšom dostatočný pud sebazáchova, tie tri blondies sú fakt trhnuté, a Edward s Alice to teda nemajú jednoduché, buď niekomu šibe doma, alebo niekomu preskakuje v parkupig pig pig , jediné normálne sú Bella a Alice, som zvedavá na ten chaos, budem sa tváriť, že Aro nieje, akurát ma pekne štve , ale kapitola je skvelá

Nosska

10)  Nosska (14.07.2011 22:47)

Koukám, že už se to zase pěkně zamotává:/

SarkaS

9)  SarkaS (14.07.2011 22:06)

Koukám, že Rosaliin pohled se nezdržel Líbil se mi, první věty trošku kostrbaté, ale pak se to parádně rozjelo. A ten Aro, zmetek jeden, už by si fakt zasloužil za uši

Lenka

8)  Lenka (14.07.2011 20:39)

Skvělá kapitola. Moc se těším na pokračování.

Lenka326

7)  Lenka326 (14.07.2011 20:33)

Rose je zlatíčko, snad se od Blondies odtrhne co nejdřív. Ale jinak je to pěkně složité. Jediný pár, který fungoval, byli Annie a Richard a teď takový zmatek . Doufám, že se to vyjasní co nejdřív, protože se páry mají dávat dohromady a ne ty už vytvořené se rozcházet . Snad se nestane nic ani Belle a poslechne Edwardův vzkaz. No a budu se modlit, aby to ve Forks dopadlo dobře, Voltera musí prostě do všeho strkat ten svůj zkostnatělý nos. Těším se na další dílek.

milica

6)  milica (14.07.2011 20:04)

Dala jsem si několik dílků najednou a byli nádherné. Krásně se nám ty naši upíři dávaj, sice pomalu, dohromady. Tak jak by to mělo být

Kamci

5)  Kamci (14.07.2011 19:17)

to jsou zmatky:p

Jula

4)  Jula (14.07.2011 19:12)

Chudinka Ardy, je mi ho líto, kdyby teda už špízoval až do konce

AMO

3)  AMO (14.07.2011 18:49)

Tolik jsem se těšila na další díl a nyní jsem trošku zmatená. Všichni jsou smutní a ještě ke všemu se znovu přihlásili ti zlí z Itálie. Bóže... já vím, říkala jsem, že nemám ráda Tanyu a tak to rozšiřuji o všechny z Itálie
Ale, prosím, je to krásně napsané a poutavé a ty jsi také skvělá...

eMuska

2)  eMuska (14.07.2011 18:42)

moj zlatý, a on bude meškať a ona bude čakať a ach... rose je zlatá!!! ci, ale už sa regulérne bojím. ejš...

semiska

1)  semiska (14.07.2011 18:42)

Super. Rose konečně pochopila, kde je její místo. ;) Hm, Ardy žárlí jako prase, ikdyž vlastně neví pravdu. Jo, tyhle unáhlené rozhodování jsou vždycky nejhorší. Poslechne Bella Edwarda nebo ne? Najdou ve Forks Majora nebo ne??? ;) Skvělý a moc.

1

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Napsali jste

Náhodný obrázek